27 Nisan , 2024, 22:44:46

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

bebeğiniz için yorgan aldınız mı?

Başlatan AyNi, 04 Kasım , 2010, 10:51:41

« önceki - sonraki »

AyNi

merhaba güzel anneler,

bi çok yerde yeni doğan bebeklerde yorgan ve yastık kullanılmadığını okudum... yastık biliyordum zaten ama yorgan çok garibime gitti... boğulma tehlikesi olduğu için uyku tulumu tavsiye ediyorlar...

bende şuan çok kararsız kaldım...

bebeği olan veya olacak olan anneler siz nasıl yaptınız?? yorgan kullanıyomusunuz?? kullanıyosanız hazır mı aldınız? sadece uyku tulumuyla olurmu ki??  :icon_scratch:

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

ben tulumda aldım yorganda dıktırdım canım  ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)
                                »-(¯`v´¯)-»вєηιм кєη∂ι мιηιк уσℓυ υzυη мιѕαƒιяℓєяιм...уαşαмαк ιçιη єη gєçєяℓι ѕєвєρℓєяιм ∂ιℓєяιм яαввιм єη ğüzєℓ уαzıℓαяı уαzмıѕ σℓѕυη ѕιzє..»-(¯`v´¯)-»

SiRiNe

Ilk bir kac ay kalin yorgan degilde battaniye turu bir sey dahada iyi

cok asiri sicaklik sebebsiz bebek ölumlerine sebeb oluyor demisti hemsiremiz

ben 7 aya kadr battaniye kullandim

ama Turkiyede evler baya soguk oluyorlar bilemiyorum burasi cok sicak evler  :dontknow:

simdi biraz daha kalin yorganlar dikti annem onlari kullaniyoruz

Mine'l Aşk

Bizim evimiz çok sıcak ilk aylarda kullanmak için battaniye ye nevresim diktirdik ince bebeği yormayacak üşütmeyecek şekilde oldu..

Annem bir tanede yorgan diktirdi...O da çok kalın değil...İlerde de onu kullanırız...

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

Lă_Tăhzen!

biz uyku seti aldık beşigi için yorganlı falan ama hiç kullanmadım halla bekliyor aldıgıma pişman oldum yaz cocougu oldugu için devamlı pike kullandık şimdi de batannıyelerini kullanıyorum zaten yenidogan bebege yorgan agır gelır battanıye tarzı şeyler örtülmeli

Balböceği

Bizim evimiz sicak genelde besikte kalorifere yakin
ben uyku seti aldim ama acmadan ustunde yatircam Cok sicak olur da  :-ooo allah korusun
battaniye ve miniminnacik cok hafif yorgana benzer battaniyem var onu kullanacam

FeHi

Bzim daha bişiyimiz yok, sizlere bakarak fikir edincem

Demet_dk

BEBEĞİM HAZİRANDA DOĞDUĞU İÇİN İLK ZAMANLAR YORGANA İHTİYAÇ DUYMADI
SADECE BATTANİYE KULLANDIK

KIŞINDA ANNEMİM YAPTIRDIĞI YÜN YORGANI KULLANDIM HALADA KULLANIYORUM

βαlκιz

beşik için uyku seti almıştık onu kullandık
ama genelde battaniye kullandık sıcak diye
gerçi üstünü örten yokki hiç sevmiyolar :sad1:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

gökse

aynen gülşahcım bende kızımzda oğlumada battaniye kullandım .uyku seti almıştım ama genelde battaniye kullanıyoruz.

βαlκιz

ayni nezaman doğum yapıcaksın
kış ise uyku seti al yeter üzerine battaniyede örtebilirsin
yada küçük yorgan yaptır
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

AyNi

cevaplarınız için sağolun arkadaşlar..

benim kaldığım ev çok da sıcak değil maalesef  :-\ kaloriferli ama pencereleri pek iyi değil... İnşallah mart ayında doğum, ama o zamanda biraz soğuk olur herhalde...  :icon_scratch:

uyku tulumunun üstüne battaniye mi örtsem??

şimdilik hiç yorgan almayayım o zaman öylemi arkadaşlar? bidaha ki kış alırım...

°o.O євяυ O.o°

benm küçüklük yün yorganım var kızım için :D ama kullanmadım kullancağımı da düşünyrm evler sıcak

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

..BahaR●●

ben yorganda diktirdim ama hiç kullanmadım sadece bataniye kullanıyorum
evimiz baya sıcak gerek yokmuş yorgana
ayrıca yastık hep kullandım çok ince olmak şartıyla...

duygu-begüm

selam anne adayları bende pamuk yorgan diktiriyorum bende kullanamam dıge dusunuyorum ama annem kullanırsın dıyo hayırlısı :)
kızım 2 yasında