70 bin la ilahe illallah

Başlatan maya, 27 Ekim , 2010, 13:27:50

« önceki - sonraki »

maya

Müslümanın her fırsatta söylediği Kelime-i tevhidin fazileti çoktur Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:
(La ilahe illallah diyen bela ve sıkıntılardan kurtulur) [Bezzar]
(La ilahe illallahı çok söyleyerek imanınızı tazeleyin!) [Taberani]

(Amellerin kıymetlisi La ilahe illallah demektir) [Hakim]
(Zikrin [Allah'ı anmanın] en faziletlisi La ilahe illallah demektir) [Nesai]

(La ilahe illallah demek 99 belayı önler Bunun en aşağısı sıkıntıdır) [Deylemi]
(Benim ve diğer Peygamberlerin dediği en üstün şey, La ilahe illallah sözüdür) [Tirmizi]

(La ilahe illallah diyenin günahları silinir, yerine o kadar sevap yazılır) [E Ya'la]
(La ilahe illallah Cennetin anahtarıdır) [İ Ahmed]
(La ilahe illallah diyen, sözünde sadık ise, bütün günahları affedilir) [İ Gazali]

(Ölüm halindekilere La ilahe illallah söylemesini telkin edin, onları Cennetle de müjdeleyin Şeytanın insana en yakın olduğu an bu vakittir) [Ebu Nuaym]

(Ağır hastayı, La ilahe illallah demeye zorlamayın, sadece telkinde bulunun) [Dare Kutni]
(Son sözü La ilahe illallah olanın, ruhu kolay çıkar ve o söz kıyamette ona nur olur) [Hakim]

(Ahiret, dünyaya tercih edilince, La ilahe illallah sözü, Allah'ın gazabından korur Dünya kârını, ahirete tercih eden, La ilahe illallah dediği zaman, Allahü teâlâ, "Yalan söylüyorsun, sözünde sadık değilsin" buyurur) [Beyheki]

(La ilahe illallah diyene, işlediği günahlardan dolayı kâfir demeyiniz! Buna kâfir diyenin kendisi kâfir olur) [Buhari]

(Günde yüz defa La ilahe illallah diyenin yüzü kıyamette dolunay gibi parlar) [Taberani]
[Yüzüncüyü söylerken "Muhammedün resulullah" ilave etmek iyi olur Tecvide göre okununca "Muhammedür-resulullah" denir]

(İhlasla La ilahe illallah diyen Cennete girer İhlasla söylemek, söyleyeni haramlardan alıkoymasıdır) [Taberani]

İhlas, kalbde Allah sevgisinden başka şeye yer bırakmamak, başka şeyleri temizlemek demektir
saatler gecmiyor sensiz...

maya

kizlar bizde burda 70 bini okuyarak tamamlayalim mi hep beraber. her okuyan kac tane okudugunu yazsin. bende hergun hesaplarim. katilir misiniz?

HASRET!M S@N@

ben birkere tek basıma okumustum günlük 1000 tane okudum ve 2 ayda bitmişti aklıma düşürdüğün için sağol canım allah razı olsun tekrar baslayım

maya

rica ederim. 313 ayetel kursu de cok iyi bi dilegin varsa onu da okuyabilirsin

HASRET!M S@N@

onuda birara okuyordum cnm günlük bir tesbih bekarken cok seyler yapıyordum bu evlilik beni cok değiştirdi inş kendime gelcem calısmak engel oluyor sadece namazlarımı kılabiliyorum aslında istesem yaparımda nefisme engel olamıyorum evdeyken birseyler yapmaya calısıyorum

SiRiNe

Allah razi olsunnn

emegine saglik  :icon_thumright:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

bende okurum,bu vesilelerle tesbih çekiyor insan yoksa dünya telaşına kapılıp gidiyor

Lă_Tăhzen!

maya

okudukca yazalim arkadaslar
ben bugun 200 tane okudum

maya

Alıntı yapılan: hasretimsana - 27 Ekim , 2010, 15:18:09
onuda birara okuyordum cnm günlük bir tesbih bekarken cok seyler yapıyordum bu evlilik beni cok değiştirdi inş kendime gelcem calısmak engel oluyor sadece namazlarımı kılabiliyorum aslında istesem yaparımda nefisme engel olamıyorum evdeyken birseyler yapmaya calısıyorum
nedense hep oyle oluyor. bende bekarken cok sey yapmaya calisirdim,layikiyla yapamasam da ama evlendim ne oldu anlamadim. sanirim biraz eslerden kaynaklaniyo. benim esim bu konularda cok zayif, bende ona benzemeye basliyodum ama ins buara toparlamaya calisiyorum kendimi. birlikte yapalim ki sevabi daha bol olsun ins :amin:

derbeder

ben surekli besmele cekmeye calisirim. bi isime baslarken vs. son zamanlarda cok agirlik verdim. eve girerken cikarken elbiselerimi giyerken vs.
artik bunada agirlik vermeye calisacagim insaAllah  :love9:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: maya - 28 Ekim , 2010, 10:48:36
Alıntı yapılan: hasretimsana - 27 Ekim , 2010, 15:18:09
nedense hep oyle oluyor. bende bekarken cok sey yapmaya calisirdim,layikiyla yapamasam da ama evlendim ne oldu anlamadim. sanirim biraz eslerden kaynaklaniyo. benim esim bu konularda cok zayif, bende ona benzemeye basliyodum ama ins buara toparlamaya calisiyorum kendimi. birlikte yapalim ki sevabi daha bol olsun ins :amin:

bende bekarken çok zayıftım bu konularda bılıydum ama yapmak işime gelm,yodu evlendım hersey daha guzel oldu saolsun hem eşim sayesınde hemde çevrem  :love7:

ben şimdilik 650 okudumm eklersiniz

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥