Kız Bebek İsimleri Arıyorum!

Başlatan mavili, 16 Nisan , 2008, 21:23:22

« önceki - sonraki »

mavili

benim bir arkadaşımın eşi arap eger onu görürsem isim araştırmasını rica edecegim senin için

Ecrin57

bende ilk duydum bu ismi ama  ya leyli gibi bir seyy

bence daha asti canimm  banda bakicam senin icin bulursam ekleyecegimm internetten baktinmii

MISIRLI-GELIN

ah be mavili selmacim yardim kiz dün gece esim isten geldi diyoki isim buldum bende sevindim neymis diye sordum NUR dedi bi bagirdim olmaz diye oturup agladim adam diyoki ha saatleri geldi hamileligin durup durup agliyorum
«« ẰگЌĮм گéήì گèυêУǿŕµм »»

MISIRLI-GELIN

baktim canim yok beyendigim ilgimi ceken isim bulamadim

Ecrin57

tamamm sana acil isim bakalim ozamann aglamaa daha yeterr canimm hallederiz insallah hosunaa gittirebilsekk birr ben bakicamm bu gunn eklerimm  sen secersinn ok

sibel28

sibel28

ESİLA   KIZ İSMİ  Anlamı
Esila kuran da geçen arapça bir kelimedir ve geçtiği yer ile anlamı şöyledir: "vezkur isme Rabbike bukreten ve esîla Rabbinin adını sabah akşam an." buyurulmaktadır. Burada geçen "bukra" Arapça'da sabah demektir. "esila" ise zeval vaktinden gurup vaktine kadar demektir. Bu, öğle namazı ile ikindi namazını kapsar. Ondan sonraki "Geceleyin ona secde et" buyurulmaktadır. Yani gurûb'tan başlayarak gece vaktinde secde etmesi istenmektedir. Bu da akşam ve yatsı namazını kapsar. Hemen peşinde de "Onu geceleri uzun uzun tesbih edin" denilmiştir. Bundan da teheccüt namazına atıfta bulunulmuştur. (İnsan suresi 25. ayet)

Köken : Arapça

CEYLİN KIZ İSMİ  Anlamı
Cennetin kapısı , cennete açılan kapı

Köken : Farsça

EFLİN KIZ İSMİ CENNETE AÇILAN KAPI...

ELİS   Güzel kokulu bir çicek.

MISIRLI-GELIN

Alıntı yapılan: Sharkia and aksaray - 09 Kasım , 2008, 13:18:04
baktim canim yok beyendigim ilgimi ceken isim bulamadim

selam canim tesekkür ederim isimler güzelmis feyza nasil sence kayinvalideyin ismi

seyda

Selam,
ben kizima Lina ismini koymak cok isteistim. en sevdigim arapca isimdir en yakin arkadaslarimdan da birinin ismi. esine bi sor bakalim hem almanya da söylemesi kolay olucaktir.

MISIRLI-GELIN

Alıntı yapılan: seyda - 09 Kasım , 2008, 22:37:47
Selam,
ben kizima Lina ismini koymak cok isteistim. en sevdigim arapca isimdir en yakin arkadaslarimdan da birinin ismi. esine bi sor bakalim hem almanya da söylemesi kolay olucaktir.

merhaba canim su anda aramiz biraz soguk birazdan sorarim tesekür ederim allaha kizini size bagislasin

sibel28

canım feyza nur koyabilirsin.arkadşımın kızının adı hoş bir isim.

oozge

canım benmde bı arap arkdsım war hatta bana bırsuru ısım soylemıstı ablasının ısmıde arap ısmı. kendı ısmıde feyza
bn sorayım ona cok degısık guzel ısımler vardı.

yada kısa öz ısımler bulayım sana ekleyımmm uzulme cokta takma kafana yaaa :-\ :-\

oozge

ALİSA:       asil ,soylu
ALMİNA:     al elma
ALYA:        Yüksek yer, yükseklik. 2. Gök, sema.
AMRE:       :dontknow:  (ARAPÇA)
ARCA:        1. Temiz, namuslu. 2. Aksak, topal. (ARAPÇA)
ARNİSA:     Çok namuslu kadın.(ARAPÇA)
ASEL:        Cennetteki dört ırmaktan biri. bal ırmağı (ARAPÇA)  :icon_thumright:
BALIM:     Benim balım, tatlım - Çok sevgili, samimi arkadaş
BERİN:      Manen çok yüksek
BELİZ:       İşaret, im, iz.
BENAL:       ben-al
BENSU:     Su gibi aziz benlik
BERVA:      fırtına.
BÜRGE:      Bir yerde duramayan canlı, taşkın kimse
DALYA:      Yıldız çiçeği.
DEVA:        İlaç. Çare, tedbir.
DELFİN :    Yunus balığı
EDİS :        Benzerlerinden üstün, yüce
EFSER :     Taç
EFSA:       Sihirbaz. Efsuncu. İnsanı teshir edici. | cennet ırmaklarından birinin adı
EFLİN:       Cennete açılan kapı  :icon_thumright:
EFLAL:      Meyveleri yerde, kökleri gökyüzünde cennetteki bir meyve ağacı (ARAPÇA)
EFNAN:     Cennetteki güzel gözlü kız (ARAPÇA)
EFRA:        :dontknow: (ARAPÇA)
ELFİDA:     Feda etme, gözden çıkarma, verme.(ARAPÇA)
ELİS:        Güzel kokulu bir çicek(ARAPÇA)
ELİSA:      Elisa = Elyesa: Benî İsrail Peygamberlerindendir. Benî İsrail ise; günden güne Kitabullah'ı dinlemez olmuştu. Cenab-ı Hak Asuriye Devleti'ni onlara musallat eyledi. Sonra Yunus (A.S.) Asuriye içinde Ninova şehrinde Peygamber oldu (ALMANCA)
ERVA:       1. Çok güzel genç. 2. Son derece cesur ve yiğit adam.(ARAPÇA)
MİNA:       1. Camın ana maddesi. 2. Liman, iskele. 3. Gökyüzü.(ARAPÇA)
RANA:       1. Güzel, hoş latif, parlak. Çok iyi, çok ala. 2. Arapça'da "er'an" kelimesinin mücnnesi olup "ahmak, sünepe kadın" demektir. Erkek adı olarak da kullanılır.(ARAPÇA)
RAVZA:      Çimeni, ağacı bol olan yer, bahçe. Ravza-i Mutahhara; Rasulullah'ın medfun olduğu mekan.(ARAPÇA)
REYYA:      Güzel koku, reyhan.(ARAPÇA)
SAHRA:      Kır, ova, çöl
ŞİRİN :       Cana yakın, sevimli  ::).

devamı gelıcekk  :wave:

MISIRLI-GELIN

Alıntı yapılan: aysun25 - 10 Kasım , 2008, 09:31:58
canım feyza nur koyabilirsin.arkadşımın kızının adı hoş bir isim.

aysuncum tesekür ederim tam esimin aklindan gecen isimler neyse daha var ben biraz daha arayim yinede cok sagol .bu arada sende bebis varmi canim

bebişim

hilalcim hala isim bulamadın mı kız kızına ağlayıp duruyosuunnn  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
bak canım SİDELYA ismi bence çok güzel hem kendi hemde anlamı
cennette Peyganber çiçeği demek
hem kulağa da çok hoş geliyor ben kızıma sidelya ismini koymak istemiştim ama babası beğenmedi  :-ooo :-ooo
dÜnYaYa HoŞgElDiN MiNiK PrEnSeSiM ...

[url=http://www.