13 Mayıs , 2024, 15:03:48

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Evliliği Mahveden 7 Yanlış

Başlatan இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ, 19 Ekim , 2010, 01:59:18

« önceki - sonraki »

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Herkes gibi sizin de hayaliniz uzun süreli ve mutlu bir evlilikse, evliliği mahveden bu 7 davranıştan vazgeçmelisiniz.

Mutlu bir ilişki ve evliliğiniz olmasını istiyorsanız dikkat! Eşinize karşı sergilediğiniz ve hemen terk etmeniz gereken 7 davranış biçimi

1. Ailesini eleştirmek
Eşinizin ailesi hakkında belki iyi belki biraz kötü hisleriniz olabilir. Ama siz siz olun, eşinize karşı ailesi hakkında eleştiri yapmaktan kaçının. Hiç kimse, arasında kan bağı olan yakınları hakkında sert sözler duymaktan hoşlanmaz. Dolayısıyla konu bir şekilde onun ailesine geliyorsa, dilinizi tutmanızda yarar var.

2. Ajanlık yapmak
Eşinizin nerede olduğunu, ne düşündüğünü ve diğer önemsiz ayrıntıları, Facebook'undan ya da Twitter'ından sürekli takip ederek, kendiniz için iyi bir şey yaptığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Belki bu sayede onun, ilişkinizi ilgilendiren farklı alışkanlıklarından haberdar olabilirsiniz. Ama bu, ilişkinize yarar getirmekten daha çok zarar verebilir.

3. Toplum içinde kavga etmek
Çiftlerin ara sıra tartışmaları doğal bir şeydir. Ancak, bu tartışmanın kavgaya dönüşmesi, sık aralıklarla tekrarlanması ve özellikle başkalarının da olduğu ortamlarda herkesin ilgisini çekebilecek kadar kontrolden çıkması, sizin açınızdan utanç verici olduğu kadar ilişkiyi zedeleyici bir probleme de dönüşebilir.

4. Kendinizi bırakmak
Kendinize bakmayı bırakmak, kilonuza ve görünümünüze dikkat etmemek, sadece sizin sağlığınıza zarar vermekle kalmaz, ilişkinizde de karşı tarafa kötü bir mesaj verir. Kendinize bakmayı bıraktığınızda, eşiniz, ona bakmaktan da vazgeçtiğinizi, ilişkinizi önemsemediğinizi düşünecektir.

5. Onu değiştirmeye çalışmak
Çoğu kadının düştüğü bir hata bu! Kadınlar sürekli birlikte yaşadıkları erkeği geliştirmek için çabalarlar. Her ne kadar bu, ilişkiyi zora soksa, yeni problemler yaratsa da... Sürekli onu eleştirmek, yanlışlarını göstermek, bazı alışkanlıklarını değiştirmesi için uyarmak, kalp kırıcı olabilir. Bu da erkek açısından ilişkiyi tatsız hale getirir.

6. Problemleri kafanıza takmak
Herkes mükemmel bir ilişkiye sahip olduğunu düşünmek ister. İşte bu uğurda didinmek, sürekli ilişkinize ait problemlere kafa yormak, sizi üzer. Ama bu sorunları dile getirmeden, sürekli kendi içinizde onlarla boğuşursanız, kendinizi olduğu kadar eşinizi de incitebilirsiniz. İyi iletişim, mutlu olmanın ve uzun süreli bir ilişkinin köşe taşıdır.

7. Yalan söylemek
Birlikte güzel bir gelecek hayali kuruyorsanız, eşinize yalan söylemenin hiçbir gerekçesi olmamalı. Yani 'beyaz yalanlar' deyip işin içinden sıyrılmaya kalkmayın!

βαlκιz

3-5-6-7 yapmamı istemedigi şeyler eşimin  :icon_thumright:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

5. VE 6. EŞİMDE BUNLARI ISTEMEZ  :-\

мiŁenα.

eşimde bende istemem bunları yapmayı :nono:

:love9: :love7: :love9:

derbeder

1) kacinilmaz bence. neden elestirmeyecekmisim? onlarda beni elestirebilirler yaneh bi sozum olmaz. ayrica sadece onun ailesini degil gerektigi yerde kendi ailemide elestiririm. kaldiki esim kendi ailesini kendiside elstirir  :k06:
6) maalesef mukemmelciyim bu yuzden kafaya takmadan yapamiyorum. eskiye gore gene iyiyim Allah sukur, ama cok fazla stres yapabiliyorum. iliskimizle ilgili olmuyor bu genelde, daha cok gunluk seyler. is guc bebek ev alisveris camasir bulasik filan  ;D
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

çağınım

1.madde bana göre değil onun ailesi sürekli beni yererken ben neden onun ailesinin hatalarını dile getirmiyim ozaman konuşturmasınlar insanı konuşmasam iyice tepeme çıkarlar bu madde o yğzden bana hitap etmiyo

Balböceği

:suclu: :suclu: :suclu:

Hemen hemen her ailede gordum ben bunlari

onun hic Benim esim istemez bunlari yapmami bende istemem bunlari yapsin ama istemezle kalmiyor bilakis yapiliyor  :tongue3:

Oº°‘¨SeLiN¨‘°ºO

aslında bence bu 7 madde bir insanın kişiliğine şekil veren özellikler. kendinizden düşünün illaki evliliğinizde bu 7 maddenin hepsini kullanmışsınızdır. şimdi ben evliliğimi mafetmemek için eşimin ailesini eleştirmicem, onun ne yaptığını merak etmicem, hep kendime bakım yapıp güzel görüncem, bazen gereken yalanaları sölemicem falan filann .......   sonra ne olacak???? kocam dicek vay beee amma anlayışlı karım var hadi ben ona şunu da yaptırayım bunu da ettireyim. kendi içime ata ata bigün patlıcam geri dönüşü zor işleree gircez.
          bayanlar bence bu maddeler hep fasasüsooooo!!!! siz kocanıza kendiniizi özelliklerinizle kabul ettirmedikten sonra öle evlilk zaten olmaz olsa da zevk vermez.  bence kimse kendinden taviz vermeden kendini eşine benimseterek evliliğini yaşasın. eğer bu maddeler gerçek olsaydı günüzümüzde o kadar boşanmalar ol- maz- dıııııııııııııııı

SABIRTAŞI

Alıntı yapılan: Oº°'¨SeLiN¨'°ºO - 20 Ekim , 2010, 16:24:00
aslında bence bu 7 madde bir insanın kişiliğine şekil veren özellikler. kendinizden düşünün illaki evliliğinizde bu 7 maddenin hepsini kullanmışsınızdır. şimdi ben evliliğimi mafetmemek için eşimin ailesini eleştirmicem, onun ne yaptığını merak etmicem, hep kendime bakım yapıp güzel görüncem, bazen gereken yalanaları sölemicem falan filann .......   sonra ne olacak???? kocam dicek vay beee amma anlayışlı karım var hadi ben ona şunu da yaptırayım bunu da ettireyim. kendi içime ata ata bigün patlıcam geri dönüşü zor işleree gircez.
          bayanlar bence bu maddeler hep fasasüsooooo!!!! siz kocanıza kendiniizi özelliklerinizle kabul ettirmedikten sonra öle evlilk zaten olmaz olsa da zevk vermez.  bence kimse kendinden taviz vermeden kendini eşine benimseterek evliliğini yaşasın. eğer bu maddeler gerçek olsaydı günüzümüzde o kadar boşanmalar ol- maz- dıııııııııııııııı
:icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

Balböceği

aynen kizlar hadi bugun sustuk yarin sustuk ben nisanliyken 1 sene agzimi acmadim en sonunda patladim sonra ne oldu yine aynisi oldu esimle yan yana gelip birbirimizin gozune bakinca aramizda o tartismalar hic gecmemis sanki  :love3: ama sorun esimle veya benle degil geneli icin tartismalar  :caca:

valla Biz sustukca onlarda ha bu boyle aman ne dersem deyim agizini acmaz dedirtmeyin yeri gelince
o lafi gedigine oturtun Sadece es icin demiyorum genel aile icin diyorum yoksa basinizi ezen cok olur

мiŁenα.

Alıntı yapılan: Oº°'¨SeLiN¨'°ºO - 20 Ekim , 2010, 16:24:00
:icon_thumright:

:love9: :love7: :love9:

derbeder

Alıntı yapılan: ❤BaLböceği❤ - 20 Ekim , 2010, 16:59:55
aynen kizlar hadi bugun sustuk yarin sustuk ben nisanliyken 1 sene agzimi acmadim en sonunda patladim sonra ne oldu yine aynisi oldu esimle yan yana gelip birbirimizin gozune bakinca aramizda o tartismalar hic gecmemis sanki  :love3: ama sorun esimle veya benle degil geneli icin tartismalar  :caca:

valla Biz sustukca onlarda ha bu boyle aman ne dersem deyim agizini acmaz dedirtmeyin yeri gelince
o lafi gedigine oturtun Sadece es icin demiyorum genel aile icin diyorum yoksa basinizi ezen cok olur

annem cok kucuk yasta evlendigi icin aynen boyle olmus. isin dogrusu baska turlusunu hic bilmiyormuski. kadin dedigin susar ve isine bakar. anadan atadan oyle gormus yetistirilmis. sonradan sonradan artik uyanmaya basladi, lakin bazi seyler icin artik cok gecti.
bu yuzden cocuklarini hic erken evlendirmek istememis. zaten annemin onca yasadigi seyden sonra birde etrafta bunca ornek varken erken evlenmeyi bizde istemedik. haa kacirdigimiz seyler olmadi mi? tabiiki oldu. ama insan herseye sahip olamaz degil mi? demekki evliligin suresine degil kalitesine bakilmali.

Balböceği

Alıntı yapılan: angel81 - 20 Ekim , 2010, 17:09:02

annem cok kucuk yasta evlendigi icin aynen boyle olmus. isin dogrusu baska turlusunu hic bilmiyormuski. kadin dedigin susar ve isine bakar. anadan atadan oyle gormus yetistirilmis. sonradan sonradan artik uyanmaya basladi, lakin bazi seyler icin artik cok gecti.
bu yuzden cocuklarini hic erken evlendirmek istememis. zaten annemin onca yasadigi seyden sonra birde etrafta bunca ornek varken erken evlenmeyi bizde istemedik. haa kacirdigimiz seyler olmadi mi? tabiiki oldu. ama insan herseye sahip olamaz degil mi? demekki evliligin suresine degil kalitesine bakilmali.
aynen senin annen benim annem cunku benim annemde hep gecim icin sustu gecim icin sustu torun sahibi olacak hala kaldiramiyor bazi seyleri onun icin hep ornek onumuzdeydi onun icin erken evlenmek istemedim hic gururuma yediremezdim eger oyle bisey olsaydi bu benim icin onemliydi

bosanmalar cogalmis falan filan kimse kimsenin kahrini cekemiyor simdi cekmekle hukumlude degiller
Benim arkadasim saglik okuyordu hemsire olacakti 17 18 yasinda evlendi 2 cocugu oldu hayatini mahvetti
Gecimsiz bir ailede kocasida sanirim oyleymis severek evlendi bide simdi zehirli guatr hastasi doktor onlemi almassan
kansere cevirebilir demis daha 23 24 yasinda sebebi ise hey seyi icine atti atti yeri geldi dayak yedi simdi kendi eliyle
kendini mahvetti  ::)

derbeder

Alıntı yapılan: ❤BaLböceği❤ - 20 Ekim , 2010, 17:14:59
Alıntı yapılan: angel81 - 20 Ekim , 2010, 17:09:02

aynen senin annen benim annem cunku benim annemde hep gecim icin sustu gecim icin sustu torun sahibi olacak hala kaldiramiyor bazi seyleri onun icin hep ornek onumuzdeydi onun icin erken evlenmek istemedim hic gururuma yediremezdim eger oyle bisey olsaydi bu benim icin onemliydi

bosanmalar cogalmis falan filan kimse kimsenin kahrini cekemiyor simdi cekmekle hukumlude degiller
Benim arkadasim saglik okuyordu hemsire olacakti 17 18 yasinda evlendi 2 cocugu oldu hayatini mahvetti
Gecimsiz bir ailede kocasida sanirim oyleymis severek evlendi bide simdi zehirli guatr hastasi doktor onlemi almassan
kansere cevirebilir demis daha 23 24 yasinda sebebi ise hey seyi icine atti atti yeri geldi dayak yedi simdi kendi eliyle
kendini mahvetti  ::)

yas kucuk oldugu zaman ne bilsin kaynanayi kaynatayi gecim yapmayi falan filan. evet bosanmalar neden cogaldi? seninde dedigin gibi kimse kimsenin kahrini cekmiyor. cekmesinde zaten, keske dedigim gibide basit olsa. Allah bize bu cani emanet etti, yazik degil mi? herkesi anasi dogurmadi mi? analar atalar evlatlarinin sacinin bir teline zarar gelmesin diye ugrasirken, elin usagi neler yapiyor. bu yuzden erkege ne imkan saglaniyorsa kizada saglanmali. erkek illa okusun mu, kizda okuyacak. (tabii imkanlar el verdigi muddetce)
var oyle okulu birakip evlenenler sonra evlilikte yurumeyince ikisi birden mahfoluyor. halbuki arkadasin okusaydi biraz olsun kendine guveni olurdu ve zamaninda belki ayrilirdi. nasib kismet gerci, Allah buyuk konusturmasin, ama elle gecim yapmasi zor.

HASRET!M S@N@

aynen öle canım el kapısı seni insan olarak görmüyor sanki gelinleri bir ana doğurmuyor anki onlar insan evladı değilmiş gibi davranıyorlar hepsinden nefret ed,yorum