28 Nisan , 2024, 14:10:06

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

EVDE PEYNIR YAPIMI

Başlatan DİLVİN, 18 Ekim , 2010, 10:32:32

« önceki - sonraki »

**Gül**

Alıntı yapılan: ((selma)) - 18 Ekim , 2010, 15:12:38
SAĞOL GÜLCÜM DENIYCEM MAYA ALIP  ;D

BAŞKA BİLDİĞİNİZ GÜZEL TARIFLER VARSA PAYLAŞIRSANIZ SEVIRNIM
Rica ederim canim.  takildigin biyer olursa sor hemen. Yardimci olabilirsem ne mutlu bana.
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

мiŁenα.

Alıntı yapılan: **Gül** - 18 Ekim , 2010, 15:14:43
Ayse merak ettim simdi bunu ayrintili olarak sorayim iyice  :D :D
O kaymaklari nasil biriktiriyor yani soyleki haftada bir yogurt mayalasa onun kaymagini alsa az birsey olmazmi. ve onlari biriktirene kadar o kaymaklar bozulmuyormu  :icon_scratch: :icon_scratch: sicakta derken dolaptan disardami olmasi gerek yoksa gunes sicaginada falanmi. bunlar olursa gerisi kolay. senin kayinpederin yaptigi isi yapacak biri taniyorum ben bizim evde  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
Şimdükkkk;

kim demiş bir haftada bir mayalamak diye 1 haftada 2 kez 5 kilo süt mayalanır bizim eviimizde :ehi: ( eşim der ki;ayşe sana bir camış alalım ancak yeter) çok yoğurt gidiyor anacım bizim evde :ehi:

sütçü tezemizin sütü çokkk yağlı güzel kaymağı oluyor onları bir kabta biriktiriyor kayınvalideciğim.Buzluğada attığı oluyor normal buzdolabındada saklıyor.

sıcak derken sobanın arkadsında bekletiyordu tabii çok yanan sobanın arkasında değil. orta sıcaklık diyellim.sar kalorifer peteginin üstüne koy mesela birazcıcık..

kayınpeder çalkalıyor sürekli devamlı yapmıyor kolu yorulunca bırakıyor sonra yine olamaya başlayıncada devamlı çalkalıyor sonrasında tereyağı hazır ve nazır bir şekil alıyor :k06:

:love9: :love7: :love9:

**Gül**

Alıntı yapılan: ♥..AyŞe..♥ - 18 Ekim , 2010, 15:27:58
Alıntı yapılan: **Gül** - 18 Ekim , 2010, 15:14:43
Ayse merak ettim simdi bunu ayrintili olarak sorayim iyice  :D :D
O kaymaklari nasil biriktiriyor yani soyleki haftada bir yogurt mayalasa onun kaymagini alsa az birsey olmazmi. ve onlari biriktirene kadar o kaymaklar bozulmuyormu  :icon_scratch: :icon_scratch: sicakta derken dolaptan disardami olmasi gerek yoksa gunes sicaginada falanmi. bunlar olursa gerisi kolay. senin kayinpederin yaptigi isi yapacak biri taniyorum ben bizim evde  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
Şimdükkkk;

kim demiş bir haftada bir mayalamak diye 1 haftada 2 kez 5 kilo süt mayalanır bizim eviimizde :ehi: ( eşim der ki;ayşe sana bir camış alalım ancak yeter) çok yoğurt gidiyor anacım bizim evde :ehi:

sütçü tezemizin sütü çokkk yağlı güzel kaymağı oluyor onları bir kabta biriktiriyor kayınvalideciğim.Buzluğada attığı oluyor normal buzdolabındada saklıyor.

sıcak derken sobanın arkadsında bekletiyordu tabii çok yanan sobanın arkasında değil. orta sıcaklık diyellim.sar kalorifer peteginin üstüne koy mesela birazcıcık..

kayınpeder çalkalıyor sürekli devamlı yapmıyor kolu yorulunca bırakıyor sonra yine olamaya başlayıncada devamlı çalkalıyor sonrasında tereyağı hazır ve nazır bir şekil alıyor :k06:

Coook tesekkir ederim Ayse. hem bu guzel bilgiler icin hemde bunlari okurken bu kadar guldurdugun icin.  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Guzelmis bu fikir deneyeyim bende. Sizin kadar olmasada yogurt cok  gidiyor bizdede  :hungry: :hungry: :hungry: Hazir sut almama ragmen guzel kaymak tutuyor. Deneyim bakalim Insallah guzel olur. Diline saglik  :flowers: :flowers: :flowers:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

мiŁenα.

DİLVİN

DAHA MARKETE GİDİP PEYNIR MAYASI ALIP  PEYNIR YAPCAM BEN  :ehi: :ehi: :ehi:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

мiŁenα.