Acılarım Yüreğim, Yüreğim İnancım Oluyor Anne…

Başlatan இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ, 15 Ekim , 2010, 06:14:31

« önceki - sonraki »

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Acıtıyor Anne Hayatı Kıyısından Köşesinden Yaşamak.

Hiç çocuk olamadan genç, genç olamadan yaşlanıvermek.

Gözyaşlarını hayatın nehrine bırakıvermek. Acıtıyor sevdiklerini seveceklerini tanıyamadan yoruluvermek. Çocukça gülücükler atamadan öksürüklere boğulmuş bir beden taşımak.

Sevdaların demine varamadan haykırarak bırakıvermek. Hıçkırıklar düğümleniyor yüreğimin başucuna buğulu bir akşamda karanlıklar içinde yorgun çaresiz ve kimsesiz kaldırımları adımlamak.

Acıtıyor anne...Çocuk olmadan çocukluğu tanımak...Bir çocuk gülüşünde ağıtları yakalamak.

Acıtıyor gördüklerini hafızana değil hayatına kazımak. Merhamet dilenmek merhameti sinesine çekemeyen yüreksizlerden.

Acılarım meşalem hayat damarlarımda.

Biliyorum anne damarlarımda akan, dolaşan kan, kalbime pompalanan nefes değil. Acılarım.

Acılarım ki tozlu çakıllı yollar da benim sırdaşım ve arkadaşım. Sığınıyorum onlara ve tutunuyorum tıpkı kuytulara sığınmış bir kardelen misali.

Onca kara ve soğuğa rağmen yaşamak ve acıları yoldaşın kabul etmek.

Serzenişler kulağımda uğultu; uğultular ise buğulu dağlarda dolaşan bir kurdun ayak seslerine dönüşüyor pervasız yüreğimde.

Uğultular yükseldikçe semaya daha bir güçlü daha bir cesur oluyorum anne...

Acılarım silahım,gücüm ve aşkım oluyor anne...

Seviyorum acılarımı ve tutuyorum uzanan uçurum kenarında ki çırpınan ellerimi...

Acılarım yüreğim, yüreğim inancım oluyor anne...

Seviyorum ve yürüyorum sırtıma yüklenip bütün yüklerimi yılmadan ve yorulmadan.

Sonbahara çalan benzim dökülen yapraklarla toprağa karışıyor ve buluşuyorum taa ben olan benden parçayla...

Adem oluyorum ve Havva'ya bezeniyorum, kimsesiz kalmışken arzın topraklarında yürüyorum bir nesil dünyaya getirmek için ve sığınıyorum ve tutunuyorum aşkımım aşığına...

Acılarım mihengim, hedefim ve hedefim de yoldaşım, sırdaşım oluyor...

Seviyorum anne acılarımı, dertlerimi...

Biliyorum Anne Bu Yolda Yok Acısız Dertsiz Bir Yolculuk, Yolumun Üzerinde Olacak Taşlarda Kayalarda, Dikenler Ve Çalılar da... Süpürüyorum Ve Açıyorum İman Meşalemle Yollarımı Ve Devam ediyorum... Daha sağlam bir nesle yelken açmak için rotamı çeviriyorum sonu cennet sonu vuslat olacak bir karaya demir atmak üzere... :love9: :love9:

Balböceği

βαlκιz

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ