DİK DURMAK İÇİN NE YAPMALI?

Başlatan இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ, 05 Ekim , 2010, 03:23:35

« önceki - sonraki »

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

05 Ekim , 2010, 03:23:35 Son düzenlenme: 05 Ekim , 2010, 03:25:35 ♥¸.•*´PA®İSS♥¸.•*´
Dimdik durmak için nelere dikkat etmemiz gerektiğini Dr. Paul Crew, 'Kırmızı Halı Duruşu' kitabında anlatmış.

Hollywood'un meşhur fizik terapistlerinden Dr. Paul Crew bir kitap çıkarmış; adı 'Red Carpet Posture'. Yani 'Kırmızı Halı Duruşu'...

Kitabın adından da anlayacağınız üzere birbirinden ünlü isimlerin kırmızı halı üzerindeki o dimdik, aözgüven fışkıran duruşlarına bizler de sahip olmak için ne yapmalıyız? İşte itabın içinden birkaç ipucu...

Kürek kemiklerinizi arkaya doğru tutun

Omuzlarınızı ve kürek kemiklerinizi hafif aşağı ve arkaya doğru tutun. Sanki kürek kemiklerinizin arasında bir portakal tuttuğunuzu hayal edin ve portakalın suyunu çıkarmak için sıktığınızı...

Başınız omuzlarınızla aynı hizada olsun

Kürek kemiklerinizi arkaya doğru çektiğinizde başınızın omzunuzla aynı hizada duruyor olmasına özen gösterin. Aynı zamanda başınız her zaman dik ve ileriye doğru bakıyor olsun.

Göbek deliğinizi omurganıza doğru çekin

Karnınızı içeri çekin; sanki göbek deliğinizi omurgalarınıza değdirebilecekmiş gibi içeri doğru çekin. Böylece hem dümdüz bir karın görünümü yaratacak, hem de dimdik duruyor olacaksınız.

Denge topuyla çalışın

Evde rahatlıkla çalışmak için kendinize bir denge topu alabilirsiniz. Hem kas yapmanıza, hem de duruşunuzu düzeltmeye yarayan denge toplarıyla kol, bacak, sırt esnetmeleri sağlayabilirsiniz.

Kendinize güvenin

Kendinize olan güveniniz tamamıyla durunuza diklik ve görünümünüze karizma katacak bir durumdur.

βαlκιz

ben dik duramıyorum aklıma gelirse hemen düzeliyorum ayy kambur birimi olcam yoksa  :crybaby2: :crybaby2:omuzlarım çökük oluyo
ama devamlı düz yürümeye çalışıyorum bazen başıma kitap koyup yürüyorum  :k06:
yolda yürürken dik degilsem hemen aklıma geliyo dik yürümeye başlıyorum gerçekten çok havalı oluyorum sanki  :toothy10: :toothy10:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

HASRET!M S@N@

ben her zaman dik dururm nedense bu bende alıskanlık mıdır yoksa vücut yapımdan mı kaynaklanıyor bilmiyorum kendimi bildim bileli dik dururum ve hiçte zorlanmam yakın cevremdeki herkeside uyarırım dik dur diye:)

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

keşke bende dık dursam bısey oluyor bı bakmısım yıne egılmış omuzlar alışkanlık halıne getıremedım..ama otururken mutlaka sırtım boşluguna kucuk bı yastık koyarım  :k06:

Balböceği

Alıntı yapılan: ♥¸.•*´PA®İSS♥¸.•*´ - 05 Ekim , 2010, 19:32:19
keşke bende dık dursam bısey oluyor bı bakmısım yıne egılmış omuzlar alışkanlık halıne getıremedım..ama otururken mutlaka sırtım boşluguna kucuk bı yastık koyarım  :k06:
Alıntı yapılan: BaLkIzzZ - 05 Ekim , 2010, 08:04:34
ben dik duramıyorum aklıma gelirse hemen düzeliyorum ayy kambur birimi olcam yoksa  :crybaby2: :crybaby2:omuzlarım çökük oluyo
ama devamlı düz yürümeye çalışıyorum bazen başıma kitap koyup yürüyorum  :k06:
yolda yürürken dik degilsem hemen aklıma geliyo dik yürümeye başlıyorum gerçekten çok havalı oluyorum sanki  :toothy10: :toothy10:
bENDE sizdenim kizlar bendede var o takinti duramiyorum dik
aklima gelince duzeliyorum ah ahh hep vardi simdilik yamuklugum yokta ilerde ne olur bilemem  :ehi: :ehi:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

DIK DURMAK İÇİN ASKILI SIRT DESTEKLI  KEMERLER VAR BELKI ONLARDAN ALIRIM HEM ZATEN OMUZLARIMDA AGRIYOR  ::)

fıstık

ben dik durunca sırtım ağrıyo ya yürürken neysede otururken dik duramıyorum :dontknow:

βαlκιz

valla eşim de bişey kullansada düzelse adam egilerek çalışmaktan düz durmayı unuttu  :ehi: :ehi: :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3: