sperm sayısı azlığından dolayı tüp bebek yaptıran varmı

Başlatan __nil__, 05 Ekim , 2010, 00:07:39

« önceki - sonraki »

__nil__

eşimde sperm azlığı var bu nedenle belki tüp bebek yada mikroenjeksiyon yöntemini kullanabiliriz.bu nedenle bu yöntemleri kullanan varmı? başarılı olan varmı?

sibel28

canım benim biz yaptırdık..2 aşılama bir tüp bebek..sorun sperm azlıgı ve morfoloji bozukluğu,hareket yok..ne kadar olumsuzluk varsa bizde yani :)

elvan&busenur

merhaba ben yeni üye oldum.bizde tüp bebek yaptırdık.bugün 9.günüm.bizimde tüp bebek yaptırmamaızın sebebi ilk doktor eşimin spermleri az diye aşılama olacak dedi.bende aşılmadan önce tüplerim açıkmı diye laparaskopi oldum ve tüplerim kapalı çıktı.tek yöntem tüp bebek kaldı.ve 30 eylülde embriyomu yerleştirdiler.bugün 9.gün artık.heyecanım dorukda.belimde hafif ağrım var.sağ kasığımdada.ve göğüslerim çok acıyor.heyecanımı paylaşmak istedim sizlerle acaba bebeğim tutunmuşmudur. :y25:

HASRET!M S@N@

İNŞ TUTUNMUSTUR CANIM YA SONUC BELLİ OLUNCA YAZ RABBİM MURADINI VERSİN İNŞ DUA ET COKTA HEYECAN YAPMA

sibel28

Alıntı yapılan: umut83 - 08 Ekim , 2010, 13:51:36
merhaba ben yeni üye oldum.bizde tüp bebek yaptırdık.bugün 9.günüm.bizimde tüp bebek yaptırmamaızın sebebi ilk doktor eşimin spermleri az diye aşılama olacak dedi.bende aşılmadan önce tüplerim açıkmı diye laparaskopi oldum ve tüplerim kapalı çıktı.tek yöntem tüp bebek kaldı.ve 30 eylülde embriyomu yerleştirdiler.bugün 9.gün artık.heyecanım dorukda.belimde hafif ağrım var.sağ kasığımdada.ve göğüslerim çok acıyor.heyecanımı paylaşmak istedim sizlerle acaba bebeğim tutunmuşmudur. :y25:
tüp bebek transferi sonrası yaşadığınız belirtiler kullandığınız hormon ilaclarından...

✿گสЯเ_ќĮż✿

Alıntı yapılan: umut83 - 08 Ekim , 2010, 13:51:36
ÖNCELİKLE ARAMIZA H.G UMUT. :flowers: İNŞALLAH GÜZEL PAYLAŞIMLARIN OLUR DAİMİ KALIRSIN.
BEBEĞİNDE İNŞALLAH TUTUNMUŞTUR. :amin: RABBİM SENİNDE BİZLERİNDE EMEKLERİNİ BOŞA ÇIKARMASIN. :amin: EN KISA ZAMANDA SANA OLMAYAN TÜM ARKADAŞLARA VE BANA RABBİM HAYIRLI EVLATLAR NASİP ETSİN :amin: :amin:  :opucuk:

Kalem eğri dilli; mürekkep siyah yüzlü; kağıt iki yüzlü!

Şimdi kalkıp arzuhalimi yazmaya kimi mahrem kılayım?

fatoscan

merhaba arkadaşlar benimde bebegim olmuyor sorunlarımız::::: ben adet olamıyorum hap kullanmadan eşimin sperm sayısı düşük 3 milyon ki hepsi kaliteli degil benim yumurtalarımız tabakası kalınmış eşiminde spermleri sivri degilmiş yani kaliteli bi yumurtada olsa benim yumurtalar çatlayamaıyor sivri olmadıgı için bende farlutel aldım adet olmak için
oldum 5 günü klomen kullanmaya başladım su an bitmek üzere caaba bi faydası olurmu bilmiyorum bu sorunları bana tüp bebek merkezi söyledi ee tabiki tüp bebek dediler.ne biliyim eşimde orası tüp bebek merkezi tabiki tüp bebek diycek zmna bırakalım olur diyor ama çok istiyorum öyle çok istiyorumki özlemle yanıp tutuşuyorum resmen allahım yardım et yarabbi:(

dileKKK:)

Alıntı yapılan: aysun25 - 08 Ekim , 2010, 13:42:11
canım benim biz yaptırdık..2 aşılama bir tüp bebek..sorun sperm azlıgı ve morfoloji bozukluğu,hareket yok..ne kadar olumsuzluk varsa bizde yani :)

BENİM EŞİMİNDE SPERMLERİNDE HARAKETSİZLİK MEVCUT BUNA RAĞMEN DOK.3 SENEMİZE GİRECEĞİZ BEBİŞDE ÇOK İSTİYORUZ..ASIL KONUYA GELEYİM. DOKTORUM 9 AY ÖNCE 3 AY SİGARASIZ BİR HAYATIN OLUP SONRASINDA EĞER Kİ GEBELİK GERÇEKLEŞMEZSE ŞILAMA DAHA SONRADA TÜP BEBEĞE GEÇECEĞİMİZİ SÖYLEDİ VE İNANILMAZ BİR SÜPRİZLE BEN 2 AY HAMİLE KALDIMM ÇOK MUTLU OLMUŞTUK DOK.PROFDU. YANLIZ BU HAMİLELİĞİM 8.5 HAFTA SÜRDÜ.. BEBEĞİMİN KALBİ DURDU EĞER YŞASAYDI ŞU AN DOĞURACAKTIM NASİP DEĞİLMİŞ TABİİİ..TEKRAR DENEMELER DEVAM AMA TIK YOK
EŞİM BU SEFER SİGARAYI BIRAKMAKTA ÇOK ZORLANIYO.NE YAPACAĞIM BİLMİYORUM. AŞILAMA VE TÜP BEBEK DE ÇOK PAHALI ALLAH HEPİMİZN YARDIMCISI OLSUN....UMUT VAR YANİ KIZLARRR YETERKİ RABBİM OL DESİN....

eda13

merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum 15 ay önce eşim varikoselden ameliyat oldu ameliyattan 3 ay sonra keçi boynuzu kürüne başladım ve 2 ay sonra hamile kaldım 8 haftalıkken kalp atışları durdu ve kürtaj oldum kürtajdan sonra 3 ay korunduk bu 7. ayımız hamile kalamadım tekrar test yaptırdık sayı 17 milyon sanırım normal yollarla hamile kalmam imkansız tabi rabbim isterse herşey mümkün. şimde benim kafamı kaıştıran ben nasıl hamile kaldım acaba kürün mü etkisi oldu. bir de bizim sorunumuz sayıydı hızda ve morfolojide bi sorun yoktu son testte sayı 17 miyon hız yüzde 70 ama morfoloji 0 referans değeri yüzde 14 den büyük bu ne demek oluyor hiç birşey anlamadık.

umut vardır

eşiminde spremlerinde hiç hareketlilik yok.sayı 24 milyondu 3 ay önce.şuanda ise sayıda artış olmuş ama hareketlilik yok gene sayının artmasebebide bana görre 3 ay keçi boynuzu kürü kullandı eşim şuan sayı 28 milyon hareketlilik yok.eşimde 2,5mm bir reflü tesbit edildi yani varikosel reflü dnildi
ameliyat dedi bir daha test yapıldıktan sonra ne yapcaz bilmiyoruz ameliyat konusunda endişelerimz var

nuhcan

ARKADAŞLAR RABBİM İSTEYEN HERKESE NASİP ETSİN İŞALLAH ELİMİZDEN GELENİ YAPICAZ TEVEKKÜL EDİCEZ GERİSİ ALLAHIMA KALMIŞ BİŞEY BİZDE TÜP BEBEK DENEDİK TUTMADI NASİP NAPALIM ELDEN GELENİ YAPTIK ONUNDA VARDIR Bİ SONU YANİ İŞALLAH BİZDE ANNELİK DUYGUSUNU TADARZ. :amin: :amin: :amin:
NE OLUR BEBEĞİM SAĞLIKLA GEL ARTIK