2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: nagihannn - 14 Temmuz , 2011, 15:12:14
Alıntı yapılan: izemsevi - 14 Temmuz , 2011, 14:57:16
nagihan sezeryanda değil normal doğumda bebek gelmeyince çekiliyor sezeryanda dr kesip alıyor inşallah gizemcim bende nasıl merak ediyorum bir bilsen pazartesi günü arkadaş doğum yaptı onunda kız oldu gördüm daha bir heycanlandım öyle güzeldiki eşim bile her sabah artık kalktığında şukadar gün bukadar gün kaldı diyor

bu vakum iyi değilmiş sanırım bebeğe zarar veriyormuş  :honk:

eskiden kafası büyük çocukları hep vakumla alıyolarmış.biraz uzun oluyo kafaları.şimdide uyuşturup normal doğum yaptırınca ıkınma olmadığından dolayı vakumla çekiyolarmış diye duydum ama hepsi duyum tabiki
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

izemsevi

Alıntı yapılan: nagihannn - 14 Temmuz , 2011, 15:12:14
Alıntı yapılan: izemsevi - 14 Temmuz , 2011, 14:57:16
nagihan sezeryanda değil normal doğumda bebek gelmeyince çekiliyor sezeryanda dr kesip alıyor inşallah gizemcim bende nasıl merak ediyorum bir bilsen pazartesi günü arkadaş doğum yaptı onunda kız oldu gördüm daha bir heycanlandım öyle güzeldiki eşim bile her sabah artık kalktığında şukadar gün bukadar gün kaldı diyor

bu vakum iyi değilmiş sanırım bebeğe zarar veriyormuş  :honk:

evet canım allah göstermesin bebeğin başında kalıcı hasara bile yol açabiliyor bebek gelmeyince basınçla çekiyorlar kardeşimin arkadaşını vakumla çekmişler normal doğumda annesi çıkartamayınca mecburen havasız kalmasın daha fazla diye vakum kullanmışlar kızın bismillah başının bir tarafı hafif eğri gibi değişik oda zaten vakumdan olmuş diyor

Aytii

slm kızlar

laptopum bozuldu eşimin notbook uyla giriyorum ve okadar küçük geliyoki bana zorlanıyorum biraz  :laughing7: vakum muhabbeti yokmuş Türkiyede bana doktorum amerika yasakladı dedi

...ŞehzadEfe...

varmış hatta benim foktorum arkadaşımın arkadaşını boyle vakumla almış çocugu kafasında biey varmış duydum çok sinirlendim üzüldüm de doktorunu değiştir diyo ben çok memnunum hatta görümcem4 çocuğu nu elt,mde 2çocugunu ondan doğurdular hiç boyle bişeyden bahsetmediler kontrole gittigimde sorucam şimdi ben istemem oyle şey yapıyosada eşimde kızdı bana herkesin dediğine inanma diye  :honk:
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

Aytii

onlar gizli kullanıyodur Nagihan

yoksa doktorum neden yasak desin

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: nagihannn - 14 Temmuz , 2011, 15:25:19
varmış hatta benim foktorum arkadaşımın arkadaşını boyle vakumla almış çocugu kafasında biey varmış duydum çok sinirlendim üzüldüm de doktorunu değiştir diyo ben çok memnunum hatta görümcem4 çocuğu nu elt,mde 2çocugunu ondan doğurdular hiç boyle bişeyden bahsetmediler kontrole gittigimde sorucam şimdi ben istemem oyle şey yapıyosada eşimde kızdı bana herkesin dediğine inanma diye  :honk:

hamilelikte biraz kulakları tıkamak gerekiyomuş ben de her şeyden etkilendim halada devam ediyor zaten hormonlardan dolayı bi hassaslık var bi de olumsuz şeyler duyunca  başıma gelecekmiş gibi düşünüp kendi kendime felaket senaryoları yazıyorum.hem soruyorum hem de olumsuz bi şey duyunca sinirleniyorum
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

izemsevi

Alıntı yapılan: nagihannn - 14 Temmuz , 2011, 15:25:19

bencede herkesin her dediğine bakma sen memnunsan drundan gerisini boşver bende çok memnunum drumdan hatta ilk zamanlar drumiçin çok para göz demişlerdi hiçde öyle biri değil 2defa acil gittik ve muayene ücreti alması gerekiyorken almadı ve çok ilgili beni rahatlatıyor başka ne isterimki bir drdan tecrübe dersen zaten tartışmam bile oyüzden sen herkesin herdediğine kulak asma salla gitsin

...ŞehzadEfe...

benim doktorumda hani tecrübeli adam 59 yaşında hiçde boyle bişeyden bahsetmedi bana yoksa herşeyi anlattı boyle olur şoyle olur normalle bu yola baş koyucaz son ana kadar allah bişey göstermezse  normal olucak dedi sezeryana karşıyım ama istersen başka doktor arkadaslara yonlendirebilirim ben yapamam diyosan dedi nurcum senin dedigin gibi biraz kulakalrımı tıkamam gerekicek bide kafama takmasam ya banada yaparlarsa ya benimde başıma gelirse şu en kötüsünü düşünmek yoruyo beni artık sanki herşey benim başıma gelicek  :honk:
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

asya81

Alıntı yapılan: izemsevi - 14 Temmuz , 2011, 15:13:50
evet gizem son dönemlerde heycan hat safada oluyor eylül bebk aşşağıda demekle döndüğünü değilde normalde mesela 36-37.haftalarda artık bebek doğum pozisyonuna giriyor ve iyice aşşağı iniyor göbek bunu demek istemiş bencede dikkatli ol fazla yürüme ve fazla ayakta kalma hatta çalışıyorsan özel sektörse bence izne ayıl derim çünkü daha çok küçük canım ama illa çalışcam diyorsan 24.haftanda ağır iş yapmaz ayakta kalması sakıncalıdır diye dr yazı yazsın ve kurumuna ver onuda
canım zaten evdeyim hep doktor fazla yürüme yorulma dinlenerek yap otur iş yaparken dedi bende öyle yapcam allahtan çalışmıom

izemsevi

Alıntı yapılan: nagihannn - 14 Temmuz , 2011, 15:34:57
benim doktorumda hani tecrübeli adam 59 yaşında hiçde boyle bişeyden bahsetmedi bana yoksa herşeyi anlattı boyle olur şoyle olur normalle bu yola baş koyucaz son ana kadar allah bişey göstermezse  normal olucak dedi sezeryana karşıyım ama istersen başka doktor arkadaslara yonlendirebilirim ben yapamam diyosan dedi nurcum senin dedigin gibi biraz kulakalrımı tıkamam gerekicek bide kafama takmasam ya banada yaparlarsa ya benimde başıma gelirse şu en kötüsünü düşünmek yoruyo beni artık sanki herşey benim başıma gelicek  :honk:

ve hiç bir drla kendi drunu kıyaslama kimine göre doğru gelen kimine göre yanlış gelebilir sonuçta her insan farklıdır ortak doğrular vardır ama onun dışında her yiğidinde ayrı bir yoğurt yiyişi vardır oyüzden güveniiyorsan druna hiç bişeyi takma kafana

izemsevi

Alıntı yapılan: asya81 - 14 Temmuz , 2011, 15:37:37
evet gizem son dönemlerde heycan hat safada oluyor eylül bebk aşşağıda demekle döndüğünü değilde normalde mesela 36-37.haftalarda artık bebek doğum pozisyonuna giriyor ve iyice aşşağı iniyor göbek bunu demek istemiş bencede dikkatli ol fazla yürüme ve fazla ayakta kalma hatta çalışıyorsan özel sektörse bence izne ayıl derim çünkü daha çok küçük canım ama illa çalışcam diyorsan 24.haftanda ağır iş yapmaz ayakta kalması sakıncalıdır diye dr yazı yazsın ve kurumuna ver onuda
canım zaten evdeyim hep doktor fazla yürüme yorulma dinlenerek yap otur iş yaparken dedi bende öyle yapcam allahtan çalışmıom

tamam işte evdeysen endişelenecek birşey yok dinlenirsen düzelir canım sen sadece yoracak şeylerden kaçın

Aytii

kızlar çok fazla bilmek iyi değildir

çatı muayenesiymiş doğummuş fazlasıyla konuşan oldu bu konuda bana anlatanlar ama yemin ederimki bitanesi bile aklımda değil yani takmıyorum bile fifi

Rabbim güzel yazılar yazmış olsun diyorum hep önce ona sonra kendime güveniyorum çok şükür  :amin: kimse benle kıyaslanamaz bende kimseyle oyüzden bana ayy çok acıyo diyenleri duymuyorum bile onun acır benim acımaz herkesin bünyesi farklıdır yaşayınca görcem  :icon_thumright:

yellowrose

bizim sonbahar anneleri sayfasında tık yok :sleepy1:  burası dolmuş taşıyo  :aferin:  meğer bizim annelerde burdaymış  :hello:
selam kızlarrrrrrrrrr :hello:
AŞKIM & KIZIM & BEN = MUTLULUK

asya81

Alıntı yapılan: izemsevi - 14 Temmuz , 2011, 15:44:55
Alıntı yapılan: asya81 - 14 Temmuz , 2011, 15:37:37

tamam işte evdeysen endişelenecek birşey yok dinlenirsen düzelir canım sen sadece yoracak şeylerden kaçın
saol canım geçen gün cam sildim perdeler yıkandı onları astımdı bidaha elimi işe sürmem  :icon_pale: :icon_pale: yaycam totoyu

asya81

Alıntı yapılan: yellowrose - 14 Temmuz , 2011, 15:46:12
bizim sonbahar anneleri sayfasında tık yok :sleepy1:  burası dolmuş taşıyo  :aferin:  meğer bizim annelerde burdaymış  :hello:
selam kızlarrrrrrrrrr :hello:
hoşgeldin canım ;D