2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

muhribe

canım biri htimal çatlama belirtisi olabilir. nemli tutmaya özen göster. kuruduğu için kaşınır, sen de kaşırsan çatlar. ben vaselin kullanıyorum arada, çok iyi geliyor. tavsiye ederim.

banu_fth

vaselin cildi karartıyor dediler .. hoş göbegim kararsa nolur da ne bilim vazelinli krem sürüyordum arkadaşım sürme karartıyor benim ellerimi mahvetti vzelin dedi  :dontknow: :dontknow:

kakao yağı aldım ben de sürüdüm ama yetmedi sanırım .. günde iki üç sürmek gerek sanırım  :icon_scratch:

muhribe

bende kararma yapmadı vazelin. badem yağı tavsiye etti doktorum, ama o da kıl köklerni güçlendiriyormuş. korktum maymuna benzerim diye  :ehi: kullanamadım. gerçi hiç çatlağım yok şükür  :nazar:

banu_fth

Alıntı yapılan: muhribe - 13 Temmuz , 2011, 17:39:41
bende kararma yapmadı vazelin. badem yağı tavsiye etti doktorum, ama o da kıl köklerni güçlendiriyormuş. korktum maymuna benzerim diye  :ehi: kullanamadım. gerçi hiç çatlağım yok şükür  :nazar:

YAAA maşşallah .. ben de korkuyorum badem yağı var evde kirpiklerime sürüom bakım oluyor hemen uzuyorlar çoğalıyorlar  :ehi: :ehi: :ehi: onu gözümle gördm hayatta sürmem göbeğime  :ehi: :ehi: :ehi:
zaten kökleri güçlü şu an göbeğimde ki kıllar tüy gibiydi şimdi bayaa kıl yani .. siyahlaşmışlar .. eskiden kahverengi öle belli belirsiz lerdi .. şimdi maşşallahları var .. bi de badem yağı ile çoşturamam onları ..
ayti ağda ile gidio dio ama göbeme ağda yapamam bi orası eksik .. diğerlerinin acısına zor dayanıyorum zaten  :k06: :k06:

Shadowqueen

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 13 Temmuz , 2011, 16:44:28
gizemimm sayfanada yazdım tatlım ya tekrar hayırlı olsun,çok şaşırdım daha vardı senın dimi? kaçıncı haftada ve doğumun nasıl oldu?

Tatlım eşim priz yapıyordu şarteri kapayınca internet gitti yazamadım  :k06: :k06: Benim doğumum 38+2 de olacaktı fakat kızım sabredemedi doğum sancılarım başladı 3 cm açılmam oldu o yüzden 1 hafta erken yani 37+2 de doğum yaptım. Belimde problem olduğu için genel anestezi ile sezeryan oldum, anesteziden çıkınca ilk saatler çok zordu ve acılı idi ama ağrı kesici iğne falan yapılınca azaldı. Şimdi yavaş yavaş  düzeliyorum canım  :opucuk:

banu_fth

Ayy gizem 5 gün oldu ama hala geçmedi tabi dimi .. ameliyat kolay mı ..
yine midem yanıyor benim ..  :cildir:   
eşim de normal insana döneceksin dimi doğurunca diyor .. artık miden yanmıyor ve gazın yok dimi gizem ??  :-[  :icon_scratch:

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Geçmiş olsun canım,Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah .maaşallah 37de doğmuş kızın canım kilosu kaçtı?ne güzel sağlıklıda çok şükür :amin:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

Shadowqueen

Alıntı yapılan: eylül_üm - 13 Temmuz , 2011, 18:22:10
eşim de normal insana döneceksin dimi doğurunca diyor .. artık miden yanmıyor ve gazın yok dimi gizem ??  :-[  :icon_scratch:

Tatlım maalesef her doğumun zorluğu oluyor yaaa, sezeryan çok kötü diyemem ama iyide diyemem. Sonrası zor çünkü dikişlerin acıyor yanıyor ağrıyor sürekli ağrı kesici alırsan azalıyor ama devam ediyor. Dikişlerim estetik alınmayacağı için kaynadı ama bandajım çıkarıldığı için ve karnım hala şiş olduğu için sürtünüyor ve acıtıyor. Ama meleğim ile ilgilenirken inan hiç biri umurumda olmuyor herşeye değer  :love9: :love9:

Ayrıca sezeryandan sonra hem gaz oluyor hemde kabız oluyorsun canım  :-\ Ama mide yanması yok artık  :icon_thumright:

Shadowqueen

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 13 Temmuz , 2011, 18:24:46
Geçmiş olsun canım,Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah .maaşallah 37de doğmuş kızın canım kilosu kaçtı?ne güzel sağlıklıda çok şükür :amin:

Tatlım ultrason ile 3000 kg çıkmıştı ama doğduğunda 2840 tartmışlar, hastaneden çıkarkende şişleri falan indi derken 2600 e kadar düştü şimdi 2730 gr inş. sütüm yararda çabucak toplar kızım. Şimdi biraz sarılık problemimiz var değer sürekli artıyor bakalım takipteler inş. sınıra kadar gelmez düşerde küveze falan gerek kalmaz  :-[

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Küveze gireceğini sanmam tatlım Allah korusun deger yukselmeye devam ederse fototerapi görür oda 1-2 günlük bir tedavi zaten inşallah onada gerek kalmaz bol bol emzirki kakasıyla atabilsin prenses
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

banu_fth

Alıntı yapılan: Shadowqueen - 13 Temmuz , 2011, 18:27:47
Alıntı yapılan: eylül_üm - 13 Temmuz , 2011, 18:22:10

Tatlım maalesef her doğumun zorluğu oluyor yaaa, sezeryan çok kötü diyemem ama iyide diyemem. Sonrası zor çünkü dikişlerin acıyor yanıyor ağrıyor sürekli ağrı kesici alırsan azalıyor ama devam ediyor. Dikişlerim estetik alınmayacağı için kaynadı ama bandajım çıkarıldığı için ve karnım hala şiş olduğu için sürtünüyor ve acıtıyor. Ama meleğim ile ilgilenirken inan hiç biri umurumda olmuyor herşeye değer  :love9: :love9:

Ayrıca sezeryandan sonra hem gaz oluyor hemde kabız oluyorsun canım  :-\ Ama mide yanması yok artık  :icon_thumright:

inşallah diğer sıkıntıların da bi an önce geçer ağrısız sızısız ilgilenirsin meleğinle .. Ağrı kesici içmek için de miden sağlam olucak . ayrıca emziriyorsun öle ilaç filan alabiliomusun artık ?
tabii ya o sağlıklı olsun da .. sarılık ı da bitsin insallah bi an önce de bol bol süt içsin uyusun büyüsün  :amin:  :nazar:
mide yanmasından kurtulmak büyük rahatlık ..  :k06:

banu_fth

çoğu çocukta oluyor heralde bu sarılık ?? kimi atıyor kimi de mudahele istiyor sanırım ..  :icon_scratch:

Allah sifa versin gizem meleğine .. bi an önce iyileşsin inşallah .  :amin: :nazar:

Shadowqueen

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 13 Temmuz , 2011, 18:37:17
Küveze gireceğini sanmam tatlım Allah korusun deger yukselmeye devam ederse fototerapi görür oda 1-2 günlük bir tedavi zaten inşallah onada gerek kalmaz bol bol emzirki kakasıyla atabilsin prenses

İnş. canım hiç öyle tedaviye gerek kalmadan atlatırız. Sürekli emziriyorum zaten canım umarım işe yarar  :amin:

Shadowqueen

Eylülcüm inş. canım iyi dileklerin için sağol   :opucuk: Ağrı kesici parol verdi hamileykende kullanılabiliyordu, hastanede de iğne yapıyorlardı hergün 2 tane zaten, eve de bugün iğne yazdı çok olursa olursun diye zararı yoktur sanırım  :dontknow: :dontknow:

Bir çok bebekte sarılık oluyormuş evet bizimkinde yoktu ama 70 saatten sonra bşladı maalesef umarım kısa sürede geçer  :amin: :amin:

banu_fth

Alıntı yapılan: Shadowqueen - 13 Temmuz , 2011, 18:42:19
Eylülcüm inş. canım iyi dileklerin için sağol   :opucuk: Ağrı kesici parol verdi hamileykende kullanılabiliyordu, hastanede de iğne yapıyorlardı hergün 2 tane zaten, eve de bugün iğne yazdı çok olursa olursun diye zararı yoktur sanırım  :dontknow: :dontknow:

Bir çok bebekte sarılık oluyormuş evet bizimkinde yoktu ama 70 saatten sonra bşladı maalesef umarım kısa sürede geçer  :amin: :amin:

hııımm anladıım.. yok igne zararı olsaydı hast. de yapmazlardı diye düşünüyorum .
hııı sonradan olmuuş.. nası anladın sarılık olduğunu ?
geçer canım geçer çok duydum oluyorlar geçiyor Allahın izniyle bişiyciği kalmaz ..  :amin: :nazar: :nazar: