2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

aydinays

Maşallah muhribe bende çalışabilirsem son 3 haftaya kadar çalışıcam. Şu an için ücretsiz izin alma lüksüm yok gibi görünüyor. Eşimin kendi işi ne olacağı belli olmadığı için. Ama doğumdan sonra iş değişikliği düşünüyorum. Vardiyeli çalışıyorum canım. Çok zor oluyor. Bebek olunca sanırım daha da zor olacak. Kayınvalidem bakacak. Ama gece çalışına evde 1 de oluyorum o saatte ne eşimi yatağından kaldırabilirim nede bebeğimi. Gece çalışınca mecburen kayınvalidemlerde kalıcam. o yzüden iş değişikliği düşünüyorum. Allah nasip ederse.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

Aytii

Alıntı yapılan: muhribe - 13 Temmuz , 2011, 10:59:54
duymadım canım onu. bi araştırmak gerek.
doğumdan sonra alacağımız maaş ile ilgili de şunu duydum: maaşın yarısını şirket aylık veriyormuş. diğer yarısını sgk 4 ay sonunda toplu olarak veriyormuş

ben izne çikali bi ayi geçti ama ssk bana toplu ödeyecekmis sirketin para ödeyecegini sanmiyorum  :icon_scratch:

aydinays

Canım o iş yeriyle alakalı benim iş yerim hiç bşi vermiyor hepsini doğumdan sonra alıcakmışım. Vede bayağı kesintiyle.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

muhribe

aydınays, hayırlısı olsun canım. bebek olduktan sonra ona zaman ayırabilmek çok önemli. bunun için de işin müsait olması lazım. inş şartlar lehine değişir canım oğluşun doğunca.

ayten, bu anlattığımı bizim şirkette çalışan bir arkadaştan öğrendim. bizde bu şekilde oluyormuş. şirketler arası fark var mıdır bilmiyorum

Aytii

vardir illaki

bana ödeme yapmazlar

ben ancak dogumdan sonra evraklari ssk ya verince alirim parami

aydinays

efet var canım benim. bizim işyeri hiç bişi vermiyor zaten askeri ücret onuda kesecekler.

...ŞehzadEfe...

bizim yine ücretler normal yatıyo kızlar 6 ay boyunca ne zaman çıkarsa aynı şekilde devam ediyosun 3 ay da ücretsiz izinimz var
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

muhribe

nagihan neden 3 ay canım? yasal hak 4 ay

FeHi

Selam kızlar :)
çok özledim sizleri
memleketimdeyim haftasonu kırkımızın çıkığı gün dönüyorum Ankara'ya  :'(
Bebişte kucağımda teyzeleri birlikte birbirimize alışmaya çalışıyoruz eve döndüğümde başbaşa kalcaz artık kızımla
İnşALLAH zzorlanmam bi sıkıntı yaşamadan nazar boncuğumu büyütürüm :)

...ŞehzadEfe...

valla bizde oyle canım 6 ay ücretli 3 ay ücretsiz sskya bağlı değiliz biz belki oyuzdendir
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

Aytii

Alıntı yapılan: FeHi - 13 Temmuz , 2011, 11:26:38
çok özledim sizleri
Bebişte kucağımda teyzeleri birlikte birbirimize alışmaya çalışıyoruz eve döndüğümde başbaşa kalcaz artık kızımla

hosgeldin cnm :) masalah kizina büyümüs yakinda 40 i bile çikiyo  :nazar: :nazar: büyütürsün annesi  :opucuk: çok güzel olacak  :love9:

muhribe

fehi maşallah canım size  :nazar: kızın doğdu da 40'ı bile çıkıyor. darısı başımıza inş sağlıkla  :amin: yalnızlıktan gözün korkmasın canım, kızınla birbirinize daha kolay alışırsınız. şimdi sende annelik gücü var, kızın için yapamayacağın şey yok Allahın izniyle  :nazar:

FeHi

Aytenim canım çok az kalmış senin doğuma
hayırlısıyla snde doğum yapsan burda artık nasıl büyütceğimizi konusurus  :tongue3:

aydinays

Alıntı yapılan: FeHi - 13 Temmuz , 2011, 11:26:38
çok özledim sizleri

Canım maşallah size. Ay ne güzel 40 bile çıkıyor meleğinin. Biz hala geri sayımda  :k06: :k06: :k06:

FeHi

Alıntı yapılan: muhribe - 13 Temmuz , 2011, 11:34:05
fehi maşallah canım size  :nazar: kızın doğdu da 40'ı bile çıkıyor. darısı başımıza inş sağlıkla  :amin: yalnızlıktan gözün korkmasın canım, kızınla birbirinize daha kolay alışırsınız. şimdi sende annelik gücü var, kızın için yapamayacağın şey yok Allahın izniyle  :nazar:
Ne çabuk geçiyo Muhribe zaman 40 bile çıkıo MaşALAH daha dün gibi aklımda
görüşmyeli bikaç arkadaşımız doğum yapmış nasıl mutlu oldum ya
darısı sizlrn başına ALLAHım zorda bırakmasın hayırlısıyla doğurun arkadaşlarda burda bebişlerimizi nasıl büyütces onu konuşurus  :tongue3:
hem ay ve gün farkı olcak aralarında