2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

Aytii

ay o kaynananin saçini basini agzini burnunu yüzünü gözünü dagiticam Melek  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:

izemsevi

uyuz kadın çok biliyorya herşeyi  :cildir: istenmediğin yere daha ne gelirsin hadi geldin yüzsüzlük yaptın vur kıçını otur yok olurmu kışında karafatmalar dolaşıyor kadının

burcu MELEK

cok sagolun kızlar dikkat ediyorum canım geceden beri uytkusuzum hiç yatmadık simdi o yatıyor ben basında bekliyorum ama gözlerim gidiyor sürekli yüzümü yıkıyorum cünkü cok yogun kusuyor yan yatırıyorum ama artık dönmeye basladıgı için istediyi sekli nalıyor geri düzeliyor yan yatmayıda sevmiyor o yüzden bende korkuyorum.aytencim benim saclar dökülmeye basladı bile . bu arada dün kaynanamın kucagında agladı durdu ben aldım sustu yine o alınca aglıyor babasıyla ben alınca susuyor esimde niye böyle yapıyo dedi bende yabancılıyor dedim ama cok hosuma gitti   :ehi:  :ehi:
Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 11 Temmuz , 2011, 13:09:35
ay o kaynananin saçini basini agzini burnunu yüzünü gözünü dagiticam Melek  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:
zaten uzun süre buraya girmezsem haberleri iyi tajkip edin kaynana katili diye bi haber cıkarsa benimdir kesin  :toothy10:  :toothy10:  :toothy10:  aman ciddiye almayın espiri yaptım  :laughing7:
Alıntı yapılan: izemsevi - 11 Temmuz , 2011, 13:11:48
uyuz kadın çok biliyorya herşeyi  :cildir: istenmediğin yere daha ne gelirsin hadi geldin yüzsüzlük yaptın vur kıçını otur yok olurmu kışında karafatmalar dolaşıyor kadının

:toothy10:  :toothy10:  :toothy10: seval cok güzel dedin biri benle konuşmasa hoşgeldin bile demese ben o eve gitmem iyi yüz var kenede

izemsevi

tamam sıcak bizdew biliyoruz ama 20 günlük bebekte don atlet dolaştırılmazki çok kaılın olmamkla birlikte onun üşümesini engelleyecek şeyler giydirilmeli sonuçta narin oldukalrı için herşeyden üşütebilirler

Aytii

:D :D :D :D :D

insanlar böyle mallar yüzünden cinnet geçiriyo Melek

saka diyosun ama gerçek te olabilir  :ehi: :toothy10:

...ŞehzadEfe...

şu kaynananı bi bize göndersene canım adamına düşmemiş azıcık insan gibi davranmayı öğreteyim burda ona yada ben geleyim dayanamıcam vururum kadını sizde oğluma bakarsınız dışarda  :tongue3:  :k06: cidden sopalık yalnız bu kadın tam boyle sinirli anında dövmelik
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

izemsevi

Alıntı yapılan: melek_ - 11 Temmuz , 2011, 13:13:38
cok sagolun kızlar dikkat ediyorum canım geceden beri uytkusuzum hiç yatmadık simdi o yatıyor ben basında bekliyorum ama gözlerim gidiyor sürekli yüzümü yıkıyorum cünkü cok yogun kusuyor yan yatırıyorum ama artık dönmeye basladıgı için istediyi sekli nalıyor geri düzeliyor yan yatmayıda sevmiyor o yüzden bende korkuyorum.aytencim benim saclar dökülmeye basladı bile . bu arada dün kaynanamın kucagında agladı durdu ben aldım sustu yine o alınca aglıyor babasıyla ben alınca susuyor esimde niye böyle yapıyo dedi bende yabancılıyor dedim ama cok hosuma gitti   :ehi:  :ehi:
Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 11 Temmuz , 2011, 13:09:35
zaten uzun süre buraya girmezsem haberleri iyi tajkip edin kaynana katili diye bi haber cıkarsa benimdir kesin  :toothy10:  :toothy10:  :toothy10:  aman ciddiye almayın espiri yaptım  :laughing7:
Alıntı yapılan: izemsevi - 11 Temmuz , 2011, 13:11:48

:toothy10:  :toothy10:  :toothy10: seval cok güzel dedin biri benle konuşmasa hoşgeldin bile demese ben o eve gitmem iyi yüz var kenede
[/senin kayınvaliden için bizim buralardqa bir laf denir yüzünün astarını önüne almış geziyor derler

izemsevi

senin kayınvaliden için bizim burda şu lafı söylerler yüzünün astarını önüne almış geziyor :icon_thumright:

Aytii

:honk: :honk:

kizlar ya ben ishal olmusum  :sad1:

gece terledim ve pencereler açikti ondanmi olduki acaba üsüttümmü yoksa  :(

burcu MELEK

canım facede hayatım bebeyim ve ben diye bi sayfa var ben oradan okuyorum nasıl giydirlmesi gerektiyini birde coraplarını asla cıkarmayın felaket gaz yapıyor sapka vücüt ısısını acayip düşürüyor bende tek kat giydirdim ince üstündekiler yazlık ama uzun kol 40 cıkmadan kısa kol giydirilmez zaten. ayrıca ayten  ve nagihancım sonuna kadar haklısınız tam dövmelik hatta daha ilersi ama elden ne gelir :-\ kocamda mosmor oldu korkudan cocugu soramıyor cok kızdımın farkında

...ŞehzadEfe...

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 11 Temmuz , 2011, 13:19:51
:honk: :honk:

kizlar ya ben ishal olmusum  :sad1:

gece terledim ve pencereler açikti ondanmi olduki acaba üsüttümmü yoksa  :(

üşütmüşün canım leblebi yee patates haşla iyi gelir

oslemturgay

selam kızlar konuya löp diye daldım ama bişiy sorcam  :icon_scratch:
bnm göbegimdeki şişlik artık göbek deliğimin altında yani eskiden kaburgalarımın alt kısmıda şişti şimdi sadece altı şiş ve görenler bebek aşağıda senin diyorlar doktora gitmemede çok var bebegim aşagıya indigi içinmi böle aşagı şiş oluyor ...

daha 32 haftalıgız biz aşağı inmesi için daha zaman yokmu :S

Aytii

Alıntı yapılan: oslemturgay - 11 Temmuz , 2011, 13:23:49
bnm göbegimdeki şişlik artık göbek deliğimin altında yani eskiden kaburgalarımın alt kısmıda şişti şimdi sadece altı şiş ve görenler bebek aşağıda senin diyorlar doktora gitmemede çok var bebegim aşagıya indigi içinmi böle aşagı şiş oluyor ...

canim bebek 5 aylikken bile asagiya inebiliyo

mühim olan sen hareketlerini hissediyomusun  :icon_scratch: günde en az 10 kere hareket etmesi lazim ozaman sorun yok ama etmezse ozaman doktoruna git derim

...ŞehzadEfe...

Alıntı yapılan: oslemturgay - 11 Temmuz , 2011, 13:23:49

özlemim benim göbeğim hep aşağıda korkulacak bişey yok sanırım

burcu MELEK

Bebeğinizi ne kadar giydirmelisiniz?
.05 Temmuz 2011 Salı, 12:55 tarihinde Hayatim Bebegim VE BEN tarafından eklendi.Bebeğinizi ne kadar giydirmelisiniz?

Sizi ve bebeği seven herkes en başta da büyükler yeni anneye pek güvenmezler ve bebeğin az giydirildiğini düşünürler. Oysa bebeğin fazla giydirilmesine hiç gerek yoktur ve aşırı giyim bebeğin ısı dengesini bozar. Bebeğin ısınıp ısınmadığını anlamak için ellerini ölçü olarak almak doğru değildir. Bebeklerin elleri ve ayakları vücudunun diğer yerlerinden daha soğuktur ve bunun nedeni dolaşım sisteminin yeterince olgunlaşmamış olmasıdır. Bebeğiniz hapşırdığında üşüdüğünü düşünmeyin; güneş ışığına tepki veriyor veya burnunu temizliyor olabilir. Yabancılara değil bebeğinize kulak verin.

Bebeğinizin üşüdüğünden şüphe ediyorsanız elinizin tersiyle bebeğinizin ensesini, kollarını ve giysilerin altında kalan bölgeleri kontrol edin. Her türlü hava koşulunda ısıtılması gereken tek yer bebeğin başıdır; bebeğin başı örtülmediğinde ısı kaybı fazla olur ve çoğu bebek başında yeteri kadar saç olmadığı için üşür. Sıcak günlerde de siperli şapka takarak bebek güneşten korunmalıdır.Soğuk havada bebeği giydirirken birkaç hafif kat giysi tek bir kalın giysi tabakasından daha iyi korur. Ayrıca sıcak yerlerde üstteki katı çıkarma imkanı olur.

Bebek giysileri seçerken modayı dikkate almayın, kullanışlı ve rahat olmasına dikkat edin. Sentetik malzemelerden yapılan giysiler bebeğin cildini tahriş edebilir. Her zaman yumuşak, kolay giydirilip çıkarılabilen ve düğme kullanılmayan giysiler tercih edilmelidir. Bebeğin büyümesini engelleyecek giysiler kullanılmamalı, onun yerine omuz kısmı ayarlanabilen giysiler, tek parçalı belsiz tulumlar, beli elastik pantolonlar, kenarları geniş giysiler tercih edilmelidir. Özellikle ilk 4 ay için pamuklu tulum giysiler tercih edilebilir. 2-3 haftadan sonra zıbın yerine pamuklu atlet ya da kısa kollu badyler uygun olabilir. Ayaklarına mutlaka çorap, başına şapka giydirilmelidir. Kıyafetlerin etiketleri kesilmeli, bebeğin giysileri yetişkinlerinden ayrı yıkanmalı ve özel bebek deterjanları kullanılmalıdır. Bebek giysilerinin dikiş yerleri içten ve dıştan ütülenmelidir. Yakası geniş olan ve boyundan geçerken zorlanmayacak, kolları bol ve az miktarda kapama gerekenler tercih edilmelidir. Kurdeleleri veya bağları olan giysiler bağcıklar bebeğin boynuna dolanabileceği için tehlikeli olabilir.