2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 08 Temmuz , 2011, 13:01:29
;D ;D ;D evet canım iyiyiz çok şükür. bak sana tavsiyem bebeğini kucağına alır almaz hemen emzir. hiç yılmadan bıkmadan emzir. o ilk süt çok önemli. bi de emzirirsen sarılık da olmuyo. bizimkisi olmadı mesela. bu gün 1. ayımız doldu. hepatit b aşımızı da yaptırdık sabahtan. büyümüş kuzum. 5 kilo olmuş,boyu da 56 cm olmuş.  :nazar: :nazar: :nazar:

oyy maşallah kuzuna canım benim.çok şükür sıkıntı yaşamazsın hep böyle inşallah.evet inşallah emzircem nasıl olur emermi süt gelirmi merak merak.. hepsini görcem allah izin verirse hala hayal gibi geliyo bana.siz kavuştunuz çok şükür sağ salim bi de bizler kavuşsaydık allahın izniyle.göbeği ne kadar sürede düştü canım bi de göbeği düşüncemi yıkadın son günlerde en çok bunu merak ediyorum
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 08 Temmuz , 2011, 13:02:45
mrb kızlar nasılsınız?

mrb canım hoşgeldin nasılsın elifinle durumlar nasıl ağlaması emmesi?
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

hoşbulduk kızlar ,elifim memeden ayrılmıyor süreklı emmek ıstıyor kafayı yıyecegım bakıyorum şükür sütüm var ve emıyorda uyuyakalıyor memede ve yataga koyunca basıyor cıglığı uyanıyor.buda yetmezmiş gibi dün bişey oldu ve ağladım çok aksamda uyuyamadım hiç doğumdan sonra anne ıle ılgılı konulara başlık açtım psıkoolim bozuldu dıye bakarsanız sevınırım kızlar :y25:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

°•.ℓανιηуα.•°

canım başta süt gelmio zaten. normal doğum yapanın sütü çabuk gelirmiş falan hepsi hikaye. benimkisi çok geç geldi. süt gelmese de azimle emzir. boş da olsa emsin ki öyle gelio süt. canım bizim göbek 11. gün düştü. her gün alkolle pansuman yaptık günde 2 kere. ve banyosunu da göbeği düştükten 1 gün sonra yaptırdık. sakın önce yaptırma. göbeğinin de temizliğine bakımına dikkat et. bizim bi tanıdığın bebeğinin göbeği 7. gün düşmüş ve kanamış. çok dikkat et. bak sakın süt yok deyip emzirmemezlik yapma. boş da olsa emzir. benim yara oldu hep,5. gün falan net geldi süt. ama bebek ne alırsa o kardır. ben çıkıyom canım. bizimkinin sesi gelio yine  :k06: hepinizi öpüyorum  :opucuk:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

tamam canım teşekkür ederimm fikirlerin için öpüyorum kuzunu da seni de allaha emanet ol :amin:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 08 Temmuz , 2011, 13:13:19
hoşbulduk kızlar ,elifim memeden ayrılmıyor süreklı emmek ıstıyor kafayı yıyecegım bakıyorum şükür sütüm var ve emıyorda uyuyakalıyor memede ve yataga koyunca basıyor cıglığı uyanıyor.buda yetmezmiş gibi dün bişey oldu ve ağladım çok aksamda uyuyamadım hiç doğumdan sonra anne ıle ılgılı konulara başlık açtım psıkoolim bozuldu dıye bakarsanız sevınırım kızlar :y25:

oyy canım benim yaa allah yardımcın olsunnn zor cidden yaşadıkların

nurum öznurun dediği gibi benımde sütüm çok az geldi ilk günler ilk 2 gun sadece sarı ağız sütü dedikleri şey geldi ben pompayla sağdım şiringayla verdim onu ,bebeğin ilk aşısı diyorlar ,doğum yaptığım hastanede pompa var 15tlye kıralıyorsun hastaneden cıkana kadar sağdım ne cıktıysa kullandım evet kanadı göğüslerim mahvoldu ama yavrum bır damlada alsa kardı ,sonra 3. güne geldiğimizde ben duş aldım sıcak suyla masaj yaptım göğüslerime ve o andan itibaren geldı sütüm çok şükür elifi gece bir tanesıyle ıdare edebılırsem hatta sabah uyandığımda diğer göğsümden sürt damlıyor şıp şıp diye.ama yavrum sureklı emmek ıstıyor ya bende emzırıyorum doktor 15 dkdan fazla tutma sakın memede dedi bende 15 dk tutuyorum sonra tekrar aglıyor gazını falan cıkarıp bıraz oyalayıp tekrar diğer göğüsten 15dk verıyorum öyle öyle emzirip duruyorum bakalım doyduğu günleride görürüm inş yavrumun :amin:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 08 Temmuz , 2011, 13:27:04
nurum öznurun dediği gibi benımde sütüm çok az geldi ilk günler ilk 2 gun sadece sarı ağız sütü dedikleri şey geldi ben pompayla sağdım şiringayla verdim onu ,bebeğin ilk aşısı diyorlar ,doğum yaptığım hastanede pompa var 15tlye kıralıyorsun hastaneden cıkana kadar sağdım ne cıktıysa kullandım evet kanadı göğüslerim mahvoldu ama yavrum bır damlada alsa kardı ,sonra 3. güne geldiğimizde ben duş aldım sıcak suyla masaj yaptım göğüslerime ve o andan itibaren geldı sütüm çok şükür elifi gece bir tanesıyle ıdare edebılırsem hatta sabah uyandığımda diğer göğsümden sürt damlıyor şıp şıp diye.ama yavrum sureklı emmek ıstıyor ya bende emzırıyorum doktor 15 dkdan fazla tutma sakın memede dedi bende 15 dk tutuyorum sonra tekrar aglıyor gazını falan cıkarıp bıraz oyalayıp tekrar diğer göğüsten 15dk verıyorum öyle öyle emzirip duruyorum bakalım doyduğu günleride görürüm inş yavrumun :amin:

OYYYY TOSUN OLACAK PRENSES ANNESİ.SEZERYANDA DA NORMALDE DE AYNI DEMEKKİ SIKINTILAR OLUYO.BENDE GELMEZSEDE PES ETMİCEM AMA AÇ KALIYO DİYE İNSAN ÜZÜLÜR ŞİMDİ BİLMEYİNCE İNSAN HER ŞEYİ DÜŞÜNÜYO.BAK SEN DE LÜTFEN CANINI GEREKSİZ İNSANLAR YÜZÜNDEN BOZMA.LOHUSALIK ZOR Bİ DÖNEM SEN DULARINI OKU İÇİNİ FERAH TUTMAYA ÇALIŞ BİRAZ NASIL Bİ RUH DURUMU İÇİNDESİN YAŞAMADIĞIM İÇİN BİLEMİYORUM AMA ÜZÜLÜYORUM ÜZME KENDİNİ

sağol nurum :opucuk:çok şükür daha iyiyim bugün yavrumuda yıkadık mışıl mışıl uyuyor :nazar:buarada sütün gelmediği için çok ağladı elifim hastanede 2-3 damla geldı sutum ee bıseyde yedırmıyorlar malum açsın sütünde gelemıyor yani.bebeğe mama verın dıyorlar ben çok dırendım vermemek için ama yavrum aç bilaç aglıyordu 2 gun boyunca verdık mama yoksa sarılığı yukselırdı.bunuda sana söyluyorum cnm çünkü aynı hastanede doğum yapmayı düşünüyorsun ya hazırlıklı ol aynı şeyleri yasayacaksın buyuk ıhtımal sende

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

SAĞOL PİSİCİĞİMM  :opucuk: SÖYLEDİKLERİNİ AKLIMA YAZDIM SON GÜNLERE GELİNDİKÇE BİRAZ PANİK OLDUM BEN DE SENİN YAŞADIĞIN GİBİ.SANCIM HALA YOK DİYE.BİR DE İNSAN HEP DİKEN ÜSTÜNDE ACABA GECE Mİ SANCILANCAM GÜNDÜZMÜ ŞURAM ŞÖYLE OLDU DOĞUM MU GELİYO SON ZAMAN ÇOK STRESLİYMİŞ ANLATINCA HERKES STRES YAPMA DİYO AMA ELDEN GELEN Bİ ŞEY DEĞİL BEN DE SIKINTILIYIM 2-3 GÜNDÜR GECE UYKULARIM KAÇIYO KENDİNİ KASMANIN ANLAMI YOK BİLİYORUM AMA ELİMDEN GELMİYO RAHAT OLMAK.HANİ HABERSİZCE SANCIM TUTUP GİTSEYDİM BÖYLE BEKLERKEN GERİLDİM İYİCE

muhribe

kızlar benim oğlum dünden beri çok sert hareket ediyor. sanki dönerken içimi yırtacak gibi :S

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

muhribe benimki de hep öyle gözümden yaş geliyo bazen o kadar acıyo ki bir de kırt kırt ses çıkarıyo o zaman içim bi hoş oluyoo

muhribe

nur inan canım sanki karnımın alt sol tarafı çürüdü. o kadar acıyor. akşam dua ettim biraz uyusun da nefes alayım diye. acı bir yana bir de endişe ediyorum o kadar hızlı hareket ettikçe acaba doğmaya mı çalışıyor diyorum

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: muhribe - 08 Temmuz , 2011, 14:30:17
nur inan canım sanki karnımın alt sol tarafı çürüdü. o kadar acıyor. akşam dua ettim biraz uyusun da nefes alayım diye. acı bir yana bir de endişe ediyorum o kadar hızlı hareket ettikçe acaba doğmaya mı çalışıyor diyorum

YOK CANIM HEP AYNI SANIRIM ŞİMDİKİ BEBEKLER HEP HAREKETLİ BENİMDE SAĞ TARAFIM DİRSEĞİ VAR DEDİ DOKTOR ORDA SORDUM DA BURDA NEYİ VAR ÇÜRÜTTÜ ORAMI DİYE :D benimki hala çok hareketli demekki doğmaya niyetleri yok yavaşlar diyolardı çünkü eşimde yavaşlamıcak hızla fırlıcak benim oğlum annesine çok çektirmicek diyo.fasıl dinletiyoruz çocuğa bi kaç gündür babası indirmiş açmıştık öylesine çocuk durdu şimdi çok acıtınca açıyoruz fasıl dinletiyoruz :D pop açınca kaldığı yerden devam ediyo.seviyosada sevmiyosa da dursun diye basıyoruz fasılın gözüne :D

muhribe

heheh efkarlandırmayın çocuğu yaa  :k06: zavallım bunalıma girmesin orda ben nasıl bi dünyaya doğucam diye  :toothy10: