2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

izemsevi

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 07 Temmuz , 2011, 14:59:28
hoşbulduk sevalcim iyi olmaya çalışıyorum zaman zaman ağlasamda toparlıyorum kendimi,şimdide buzuki orhan diye biri varmış onun müziğini indirdim elife dinletiyorum bakalım işe yaradığını söyluyorlar süreklı aglayan ,gaz sancısı ceken bebeklere iyi gelıyormuş,anne karnındaki seslerdn esinlenerek yapılmış ritmik müziklerden oluşuyor umarım işe yarar bazen dayanamaıyorum ağlamasına caresız kalıp bende aglıyorum deşarj oluyorum ancak bu sekılde yoksa tırlatacagım :sad1:

bende senin gibi olurum pisicik eminim o ağlarsa oturu ağlarım zaten öyle çarşıda bile bir ağlayan çocuk görsem çok üzülüyorum kendi yavruşuma hiç kıyamam sanırım buziki orhanmı hiç duymamıştım bir bakıyım nettenmi buldun :dontknow:

Aytii

dünürüm hosgeldin yazdiklarini okurken bunalima girdim resmen  :sad1: :'( niye öyle olduki Elifim ya kiyamam ona ben  :love9: nazarmi ediyolar yoksa çocugu  :caca: bol bol oku canim onu sen bende buradan okurum ona pamuk prensesim o benim  :nazar: :love9:

izemsevi

pisicik buldum buziki orhan osmanı kız cidden benim nstede duyduğum kalp sesinden sık kullanılalnlara ekledim hemen eşime deyim bunu kaydetsin dinletiriz bizde hoşuma gitti

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

sevalcim artık tahammül gücümü zorlamaya başladı normalde aglamam ama dün doktorumda kontrolum vardı arada bırak çocugu dısarı çık dedi lohusalık psikolojisi gercekten zor deedi oda.ben ne bıleyım böyle bişey yaşıyormusum meger .emiyor ,emiyor...çocuk doktoru 15dk fazla tutma göğsünde tekrar ıstedıgınde yıne emzır dedi göğsümü bırakmıyorki...
Canım dünürüm okuyoruz canım benım durum malum ama annem ,eşim çok okuyor .elifimin bazen gaz sancısı oluyor bazende işte emziriyorum yatırıyorum göğsümde uyuyor ama yatınca uyanıyor hemen aglamay baslıyor susmak bılmıyor taki emzirene kadar,hiç iyi değilim yani.birde annem geldi ya evde gergınlık oldu süreklı sunu yapalım,bunu yapalım dıyor ses cıkartmıyoruz 10 gun oldu ve yapalım dediği şeyler çelışıyor bızım düşüncemızle gergınlık ortamı olusuyoroff offf ne zormuş gercekten bir aıle buyuğu olunca böyle bişey olacagı hiç aklımdan geçmezdi eşimle annem mukemmel anlasırdı onlar arasında olduysa herkeste olur diye düşünüyorum :sad1:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

muhribe

kızlar bebişler doğunca onları dinlendirmek için göğsünüze yatırın. annenin kalp atışlarını duymaya alışkın olan bebek doğumdan sonra da o sesi ararmış.

Aytii

annenin biraz anlayisli olmasi lazim tabi bu durumda  :-\

muhribe

pisicik canım sen şu psikolojiyle kimseyi idare etmek zorunda değilsin. eğer annenle sorun oluyorsa güzel bir dille uyar. bir de onlardan kaynaklanan sorunlarla üzme kendini. de ki anne burası bizim evimiz, başımızın üstünde yerin var ama bu evin bir düzeni var, değiştirmek yerine ayak uydurmaya çalış. anlayışla karşılayacaktır eminim

Aytii

benimde kayinpeder ve kayinvalide burda

sagolsunlar biri bahçeyle digeri evin temizligiyle ugrasiyor kaç gündür

kalabalik olunca zor oluyo tabi özel kalmiyo mecburen herkes birbirine uyuyo ama dogumdan sonra ne olur bilmiyorum  :dontknow: bazen korkuyorum ya bende böyle bunalim takilirsam ve kayinvalidemle ters düsersem diye  :honk: çünkü onunda huyunda var öyle böyle yap söyle yap diye neyse artik hayirlisi diyorum zaten o bakmak istiyo ogluma ben çalisirsam

Aytii

Alıntı yapılan: muhribe - 07 Temmuz , 2011, 15:22:14
pisicik canım sen şu psikolojiyle kimseyi idare etmek zorunda değilsin. eğer annenle sorun oluyorsa güzel bir dille uyar. bir de onlardan kaynaklanan sorunlarla üzme kendini. de ki anne burası bizim evimiz, başımızın üstünde yerin var ama bu evin bir düzeni var, değiştirmek yerine ayak uydurmaya çalış. anlayışla karşılayacaktır eminim

bizim evimiz derse alinir kadincagiz demesin bence

sadece anne zaten yorgunum stresliyim bide sen üstüme gelme olurmu dese anlar heralde...

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Alıntı yapılan: izemsevi - 07 Temmuz , 2011, 15:11:17
pisicik buldum buziki orhan osmanı kız cidden benim nstede duyduğum kalp sesinden sık kullanılalnlara ekledim hemen eşime deyim bunu kaydetsin dinletiriz bizde hoşuma gitti

evet canım aynen öyle nstde duyduğumuz seslerden çok garip ya,elif uyudu kızlar bılıyormusunuz ??? ??? ???

ahh dünürümm ben çok düşkünümdür anneme ama ınan eşime hak verıyorum çünkü annemı tanıyamıyorum,ilk torun oldugundanmıdır nedir yaa kafayı yıyecegım bıze sormadan mesela bişey yapıyor çocukla ılgılı tamam kötü nıyetlı değil ama eşimde bozuluyor neden sormuyor kafasına göre yapıyor dıyor ayy çok ağladım gecen akşam guzelce uyarıncada annem alınıp ağlıyor,oturdum bende agladım yeterr artık diyee biyandan bu olaylar,bı yandan elif ağlıyor içim acıyorr iyi değilim hiç ,inan sizlere koşuyorum hemen
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

izemsevi

http://www.hamilelikveannelik.com/buzuki-orhan-osman-bebeginiz-aglamasin-dinle-1341.html

kızlar burdan buziki orhanosmanın kolik albümünü dinleyebilirsiniz anne karnındaki sesler gibi cidden pisicik bende sana dün dedimya lohusalık hamilelikten zordur diye sen eşinle azda olsa çık yürü iyi gelecektir demiştim 15dk bile olsa emin ol iyi gelir annende işte neyapsın çocuk durmayınca oda kendince yöntemleri uyguluyordur tabi onların dönmle bizim dönem arasında epey fark olnca işte sıkıntı oluyor ama allah onların yokluğunu göstermesin :amin:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

selam kızlar ben de sabah küçük çaplı bir sinir krizi geçirdim kapıları filan yumruklattılar sonunda.aynı sorunlar bende de var pisicik babam gelince zıvanadan çıktım en sonunda sonradan üzüldüm ama delirtti babam beni bende anneme patladım.evime gelip sürekli kocama pis herif pasaklı herif onu şuraya koymuş şunu şuraya koymuş diyodu.sigara içiyo  eşim b...k içsin bilmem ne kaç zamandır susuyorum annem burda kalıyo diye o da gelip kalıyo arada çok kötü bi gün oldu bugün.tabi senin bi de bebek problemin olduğu için derdin 2 kat olmuş seni çok iyi anlıyorum arada kalmak çok kötü bi şey.
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

banu_fth

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 07 Temmuz , 2011, 14:23:43
çok sağol muhrişim ,süt arttırıcı şeyler yıyorum zaten bol bol humana rezenede içiyorum şükür süt var ama bızımkı 20 kere emınce gunde ee doğal olarak yetmıyor
eylülcüm gözün aydın canım kızın olacakmış Rabbim yavrunu sağlıklı sıhhatli şekılde sana bağışlasın :amin:

yazdıklarını okudum canım böle kötü oldum ööle ekrana bakıodum şimdi gördüm yazdığını .. teşekkür ederim evet benimkide prensesmiş .. teşekkür ederim amin . hepimizinkini bize bağışlasın sağlıklıca .  :amin: :nazar: :nazar:
sen de üzme kendini ne diyim bilemedim ki .  :-\

muhribe

benim annem mesela temizlik hastasıdır. çamaşırları makinede illa 2 kez yıkar. 6 litrelik bulaşık deterjanı ona ancak 1 ay gider. bize gelince ben mecburen frenlemek zorunda kalıyorum çünkü aynısını burda da yapmak istiyor. ben inciltmeyecek şekilde anne sen çamaşırları boşver ben yıkarım ama ille yıkayacaksan 1 kez yıka yeter diyorum. sonuçta fuzuli masraf. hem de günah. israf oluyor. beni bazen dinliyor bazen dinlemiyor gerçi  :laughing7:

Aytii

evet dünürüm ilk torunu oldugu için öyle oluyo ;)

vallahi zor ne diyeyim

büyük ihtimalle benide bekleyen seyler bunlar

Allah hepimize sabir versin

bebek iyi güzel ama yanindakiler olmasa olmaz olsa olmaz yani insanogluyla bas etmek cidden zor is

simdi annen çok hevesli ya oyüzden oda biseyler yapsin istiyo heralde

tabiki kötü niyetle yapmaz kizinin çocugu sonuçta

ne diyeyim idare etçez artik  :dontknow: