2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

muhribe

ben beşi bir yerdeleri şimdiden yapıp bi kenara koyayım bari  :k06:

Shadowqueen

Alıntı yapılan: muhribe - 06 Temmuz , 2011, 14:28:34

Valla bana bile kayınvalidem 2 sene önce 6 tane burma taktı 5 i 1 yerde az canım yaaa sen en iyisi 15 tane trabzon yap  :toothy10: :toothy10:

izemsevi

sen beşi bir yerdeyle kurtulacağınımı sanıyorsun yanılıyorsun şekerim  :ehi:

gizem patatesli börek ama yağda istiyorum ya bu havada bi giderki sorma yani

muhribe

Alıntı yapılan: Shadowqueen - 06 Temmuz , 2011, 14:31:47

Valla bana bile kayınvalidem 2 sene önce 6 tane burma taktı 5 i 1 yerde az canım yaaa sen en iyisi 15 tane trabzon yap  :toothy10: :toothy10:
valla canım söylemesi ayıp ben de pahalı bi gelindim  :laughing7: eşim akdenizli ama köylerinde gelinlere çok altın takılırmış. 12 tane burma bilezik taktılar bana. 50 tane falan da küçük, yarım altın vardı. daha hiçbirini harcamadım, gelinime saklıyorum  :k06:

muhribe

Shadowqueen

Alıntı yapılan: izemsevi - 06 Temmuz , 2011, 14:33:24

Ayy kıyamam sana ben burda olsaydın anneannem çok güzel yapardı yerdik  :hungry: :hungry:

Shadowqueen

Alıntı yapılan: muhribe - 06 Temmuz , 2011, 14:33:40
Alıntı yapılan: Shadowqueen - 06 Temmuz , 2011, 14:31:47

valla canım söylemesi ayıp ben de pahalı bi gelindim  :laughing7: eşim akdenizli ama köylerinde gelinlere çok altın takılırmış. 12 tane burma bilezik taktılar bana. 50 tane falan da küçük, yarım altın vardı. daha hiçbirini harcamadım, gelinime saklıyorum  :k06:

Yuhhhh canım o kadar şey tek başına kayınvaliden mi taktı????

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: Shadowqueen - 06 Temmuz , 2011, 14:10:50
Alıntı yapılan: ✿✿nur✿✿ - 06 Temmuz , 2011, 14:06:54
Alıntı yapılan: Shadowqueen - 06 Temmuz , 2011, 13:58:21
Alıntı yapılan: ✿✿nur✿✿ - 06 Temmuz , 2011, 13:55:29
selam oğluşumun güzel teyzoşları  :opucuk:

Selam canım hoşgeldiniz  :opucuk: nasılsınız bakalım?
EVET İSTEMİYORUM SUNİ SANCI AMA DEVLETTE YAPICAM DOĞUMU BÜYÜK İHTİMALLE ORDA MUAMELE NASIL OLUR ONUN ENDİŞESİDE VAR KAFAM ALLAK BULLAK EŞİM GİTTİĞİM HASTANEDE DOĞUM YAPMAMI İSTEMİYO ÖZEL DİYE DOĞUM HASTANESİ OLSUN DİYO BEN DE KORKUYORUM BAŞIMA Bİ İŞ GELİRSE DİYE NEREYE İSTİYOSANIZ GÖTÜRÜN DEDİM PEK Bİ MUTSUZUM
iyiyiz çok şükür canım içim daralıyo ellerim titriyo birazz doğum korkusu suni sancı verecekler stresi bebek sağlıklımı olacak düşüncesi son günler neymiş böyleee.sen nasılsın psikolojik olarak senle aynı günümüz sanki sen biraz daha rahatsın bana göre ben bi acayip stres yaptım

Canım benim seni çok iyi anlıyorum ama benden sana bir tavsiye eğer açıklığın 4-5 cm olmazsa suni sancıyı kabul etme çünkü inan çok uzun sürüyor buda bebeğin kalp ritmini etkiliyor sonra el mahkum sezeryana alıyorlar sen çektiğin sancı ile kalıyorsun  :icon_thumright: Yani bebeğin baş çevreside genişse direk sezeryan olarak konuş o zaman daha rahat olursun bu stresleride yaşamazsın canım  :icon_thumright:

Ben ilk doğumumu çok zor yaptığım için bunda baygın olacağım ya onun rahatı var sanki biraz  :dontknow:
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

izemsevi

kızlar bide şaka maka yılalr sonra çocukalr üniversitede tanışırlarmış düşünsenize kız istemeye gelindiğinde tanış çıkarmışız dünür olurmuşuz şimdi iyi anlaşıyoruzda ozaman dünürken böyle iyi olurmuyuz bilmem :k06: :ehi:

muhribe

[/quote]

evet canım eşimin ailesi. ama onlarda adetmiş geline çok altın takmak. bi de düğünümüz 3 gün sürmüştü. en son gün canım çıkıyordu artık yorgunluktan  :icon_pale:

izemsevi

Alıntı yapılan: Shadowqueen - 06 Temmuz , 2011, 14:38:09
Alıntı yapılan: izemsevi - 06 Temmuz , 2011, 14:33:24

Ayy kıyamam sana ben burda olsaydın anneannem çok güzel yapardı yerdik  :hungry: :hungry:

annem ankaradada kayınvalideye desem yapar ama bu havada nasıl sindircem onu orası var

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: izemsevi - 06 Temmuz , 2011, 14:11:08
terliyorum sıcak gizemcim daha ne olsun keşke iş yerlerinde duş olsa ne güzel olur nur napıyorsun nasılsın oğluşun  nasıl

VALLA CANIM İÇ GÜVEYSİNDEN HALLICAYIM SEN NASILSIN?
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

muhribe

nur canım özel için eşine biraz bastırsana. devlette de iyi ilgilenebilirler ama yine de özel gibi olmayabilir. sonuçta para hatrına da olsa insan muamelesi ediyorlar özelde. ben bi kez devlete gittim hamileliğimin başında. aman illallah ettim. adam neresiyle baktıysa koca çocuğun kalp atışlarını bile göremedi.  :violent1:

Shadowqueen

Alıntı yapılan: muhribe - 06 Temmuz , 2011, 14:40:18

evet canım eşimin ailesi. ama onlarda adetmiş geline çok altın takmak. bi de düğünümüz 3 gün sürmüştü. en son gün canım çıkıyordu artık yorgunluktan  :icon_pale:
[/quote]

Valla benimde eşimin akrabaları taktı ama sadece kayınvalidem değil o kadar takan  :k06: dayısı falan akrabası çoktur bizde de çok şey takıldı, valla benim damat yandı ben bunu bilir bunu söylerim  :k06: :k06: Başlık parası bilem isticem  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

izemsevi

Alıntı yapılan: muhribe - 06 Temmuz , 2011, 14:40:18

[/quote]

muhriş sende pek aç gözlüsün baım dahada kayınvalidem bişey yapmıyor diyorsun kadın yapacağı herşeyi baştan yapmış tüm kozlarını kullanmış baştan biizmkilerde 8 burma bir tane pırlanta set yüzük küpe kolye şeklinde nişandada günlük takacağım setimi saatimi ve alyansla birlikte beyaz altın tek taş almışlardı