2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

muhribe

şimdi sezeryanla doğum yapmış bi arkadaşımla konuştum telefonda, doğumdan sonra ameliyat bölgesini kuru tutmaya dikkat et dedi. yoksa enfeksiyon oluyormuş. bir de göğüs altları ve ameliyat bölgesi pişik olabiliyormuş sıcaktan, mutlaka pişik kremi almalıymışız. tahin helvası ve beyaz dut sütü artırıyormuş  :icon_thumright:

izemsevi

evet canım dün drdayken yeni doğum yapmış hastası aradıda dikişleri enfeksiyon kapmış iltahap toplamış dikkat etmek lazım sakın oyüzden göbeğini sarma hava almazsa ondan olur bulgur pilavıda müthiş süt yapıyormuş

muhribe

o zaman doğumdan sonra gecelik giyelim evde o bölgenin hava alması daha kolay olur  :icon_thumright: doğumdan sonra 45 dakika yürümek lazımmış her gün.

banu_fth

merhaba kızlar .

ya 45 dk nerde yürüycez doğumdan sora .. hastahane koridorlarında mı .. ya sonra evde mi ??

muhribe

Alıntı yapılan: eylül_üm - 05 Temmuz , 2011, 11:40:44
merhaba kızlar .

ya 45 dk nerde yürüycez doğumdan sora .. hastahane koridorlarında mı .. ya sonra evde mi ??

eve çıktıktan sonra canım. özellikle sezeryandan sonra hareket çok önemli, vücudun atıklardan kurtulmasına yardımcı oluyor. bi de kan akışı dolayısıyla süt üretimi artıyor yürüyüş sayesinde

banu_fth

ayy ben aralık ta doğurucam . ve nasıl olucağını bilmiorum .. yani normal mi sezeryan mı .. nerde yürüycem ben 45 dk . o kadar dedim eşime yürüme bandı alalım diye  :caca: gereksiz buldu .. puffff..
evde 45 dk nereye yürüyeyim ..  ::)

muhribe

canım o zaman sen de bol bol hareket edersin evin içinde, sağa sola yürürsün, hafif hafif iş yaparsın. önemli olan doğumdan sonra vücudu hareketsizliğe alıştırmamak

izemsevi

ilk günler belki hareket etmek zor olur ama sonraları zaten bebk için devamlı hareket halinde olacaksın

izemsevi

muhribe

banu_fth

Alıntı yapılan: muhribe - 05 Temmuz , 2011, 11:49:44
canım o zaman sen de bol bol hareket edersin evin içinde, sağa sola yürürsün, hafif hafif iş yaparsın. önemli olan doğumdan sonra vücudu hareketsizliğe alıştırmamak

hıııııııııı.. önemli olan hareket etmek yani her ne olursa olsun .. ve ne kadar olursa olsun . iyi bari sevindim .. zor olucak ama mümkün olduğunca hareket edicez artık mecbur . . Allah yardımcımız olsun  :amin: :amin:

muhribe

amin canım bebişler sağlıkla gelsin de gerisi kolay. yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik inş

banu_fth

Alıntı yapılan: izemsevi - 05 Temmuz , 2011, 11:56:25
ilk günler belki hareket etmek zor olur ama sonraları zaten bebk için devamlı hareket halinde olacaksın

haklısın .. ilk bebiş ya .. neler olucağını bilemiyorum ..  :k06:

muhribe

her şeyin bir ilki var şekerim :) insanlar ne zorluklar, cehalet içinde çocuk büyütüyor. bizimse imkanlarımız geniş çok şükür

Shadowqueen

Günaydın kızlar nasılsınız bakalım?  :flowers: