2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

izemsevi

Alıntı yapılan: muhribe - 04 Temmuz , 2011, 10:54:31
Alıntı yapılan: nagihannn - 04 Temmuz , 2011, 10:50:32
24 yaşında oğlumu kucagımı alıcam allah nasip ederse 32 de allahım bitane de kızım olsun hiç istemiyorum degil ama hemen de olmasın nasip yinede
Allah hayırlısını versin canım. benim ablamın tek oğlu var, 12 yaşında şu an. başka çocuk düşünmediler ama yeğenim için üzülüyorum. kardeş sevgisini, aile içi paylaşmayı, dayanışmayı hiç tadamayacak. ilerde dayanacağı bir dalı olmayacak belki de  :sad1:

kesinlikle katılıyorum sana benim drde bir abla vardı 54 yaşında annemle yaşıt çocukları yoktu zamanında gençken 2 defa tüp bebk yaptırmışlar olmamış benim hamilleiğimin başlarında oda emekli oldu ve yeniden deneyeceğim diyordu gecen druma muayeneye gittiğimde ordaydı ve hamile  :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: belki yaşı fazla ama inan gözündeki mutluluğu görseniz paha biçilemezdi eşide öyleydi.

muhribe

Allah sağlıkla kucağına versin inş. evlatsızlıkla imtihan olmak çok zordur eminim. nice insanların evlilikleri bu yüzden bitiyor  :sad1: ben de bi seferinde muayeneye gittiğimde bi kadıncağız vardı, 30lu yaşlarda. bebeği olmadığı için muayeneye gelmiş, eşimle ben sorun yapmıyoruz ama eşimin ailesi çok üstümüze geliyor diyordu. çok zor gerçekten Allah kimseyi evlat hasretiyle sınamasın  :amin:

izemsevi

amin bende hep diyorum allah düşmanıma bile böyle bir dert vermesin diye allah bu güzel dilek için dua eden tüm kulların dualrını geri çevirmesin :amin: bizim meleklerimizide kucağımıza almayı nasip etsin bu ara gene bende iştahsızlık balşladı canım pek yemek istemiyor 9 kilo oldu toplam aldığım kilo zaten drumda 37.haftadan sonra sende artık kilo almazsın yada alsanda çok az olur dedi

muhribe

iştahsızlık bende de çok var canım. hele akşamları sadece karpuz ve peynir yiyebiliyorum. ağır yemek göresim gelmiyor. bebekler iyi beslensin de gerisi önemli değil. doktorum da bana kilo artışın çok kontrollü dedi. bebek iyi besleniyor maşallah  :nazar: 3 haftada o 900 gram ben 300 gram almışım

izemsevi

sen kaç kilo aldın toplamda benim içinde bebğin gelişimi önemli zaten kendi kilom vardı zayıf olsam belki azcık kendimde alıyım derdim ama zaten zayıf değildim önemli olan kızım iyi beslensin yok yemek yiyorum ama böyle iştahlı değil karpuzuda wc sıkıntısından çok tüketemiyorum kirazcıyız kızımla biz :k06:

muhribe

ben 65'le hamile kaldım, şimdi 74 civarıyım. 9 kilo almış oldum. benim bünyem kilo yapmaya müsait o yüzden doktorum dikkat etmelisin demişti. ben de en başından beri ekmek, pilav, makarna gibi şeylerden uzak durdum, işe yaradı  :icon_thumright:

izemsevi

ideal kilo şuan bizim aldığımız bende makarnayı zaten sevmezdim ekmekde kepek yiyorum pilavda dikkat ediyorum hayırlısı az kaldı artık ama en çok canım pizza istiyor bollllllllllllllllllllllllllllllllllll ketçaplı :hungry: :k06:

muhribe

benim de arada burnuma buram buram nescafe kokusu geliyor ama direniyorum  :basardim:

izemsevi

nescafede içmezdim üniversitede sınav zamanı çok içtiğim için tiksindim dediğim gibi bol keççeplı karışık pizza sucuklu yumurta ve çökelek sündürmesi istiyorum dışarda satılan çökeleklere güvenmediğim için hamilelikte hiç almadık zaten drumda tavsiye etmedi dışardan peynir ve çökelek marketten aldığım çökelekde sünmüyor.

asya81

Alıntı yapılan: muhribe - 04 Temmuz , 2011, 11:15:05
ben 65'le hamile kaldım, şimdi 74 civarıyım. 9 kilo almış oldum. benim bünyem kilo yapmaya müsait o yüzden doktorum dikkat etmelisin demişti. ben de en başından beri ekmek, pilav, makarna gibi şeylerden uzak durdum, işe yaradı  :icon_thumright:
selam hanımlar ve maşallah canım  :nazar: :nazar: doktor banada en başta dedi makarna pilav yeme dedi boş kilo alırsın son aylara sakla dedi.zaten ilk 3 ay bebek anneden yiyor sonra annenin yediklerine ortak oluyor ondan sanırım son zamanlar aş ermeler doymamalar başlıyor

asya81

Alıntı yapılan: izemsevi - 04 Temmuz , 2011, 11:21:31
ideal kilo şuan bizim aldığımız bende makarnayı zaten sevmezdim ekmekde kepek yiyorum pilavda dikkat ediyorum hayırlısı az kaldı artık ama en çok canım pizza istiyor bollllllllllllllllllllllllllllllllllll ketçaplı :hungry: :k06:
pizzaya bende dayanamam :hungry: :hungry: :hungry: çook istersem kendim yapıom evde napim

muhribe

asya81

Alıntı yapılan: muhribe - 04 Temmuz , 2011, 11:30:46
asya hoşgeldin canım  :opucuk:
hoşbulduk  :opucuk: :opucuk:umarım hepiniz iyisinizdir bebişlerde iyidir :nazar: :amin: sizin topic pek aktif :nazar: :nazar: kıskanıom :laughing7: :laughing7:

izemsevi

hoşgeldin asyacık ya canım ben öyle pizzaya düşkün biri değilim hamilelikte bir defa mantarlı yedim çok ötüydü keşke hiç yemeseydim dedim 2 gün kustum öyle eşimle karralaştırdık hayırlısıyla kızımız 2-2.5 aylık olunca onuda alıp pizzacıya gitcez :k06: :amin: :nazar:

muhribe

dün aynısını ben de tavuk için yaşadım seval. iş yerinde tavuk yemeği vardı, biraz yiyeyim dedim midem kalktı. bıraktım hemen. akşam da aksi gibi arkadaşlar tutturdu mangala gidelim diye. orda da tavuk yaptılar. ama ağzıma süremedim, karpuz falan bişeyler atıştırdım kendi kendime. şu an ne tavuk ne balık et göresim yok  :dontknow: