2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

Shadowqueen

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 29 Haziran , 2011, 13:12:51
of ozaman desene benim son iki haftam  :nazar: :love9:

Canım orası hiç belli olmaz ama senin oğlan önde gidiyor kilo bakamından sezeryana karar verilirse sende bende aynı dönemde olursun  :icon_thumright:

Aytii

Alıntı yapılan: Shadowqueen - 29 Haziran , 2011, 13:22:16
Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 29 Haziran , 2011, 13:12:51
of ozaman desene benim son iki haftam  :nazar: :love9:

Canım orası hiç belli olmaz ama senin oğlan önde gidiyor kilo bakamından sezeryana karar verilirse sende bende aynı dönemde olursun  :icon_thumright:

doktorum sezeryanda olsa gününü beklerim dedi  :icon_scratch:

muhribe

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 29 Haziran , 2011, 13:21:47
Alıntı yapılan: muhribe - 29 Haziran , 2011, 13:19:37
benim oğlum öğle yemeklerinde resmen çıldırıyor  :nazar: hele ki tatlı bir şey girmesin ağzıma, daha yutmadan başlıyor içerde gulu gulu dansına  :laughing7:

aklinda bulunsun sakin genel anestezi ile sezeryan yaptirma ;) bebege çok zarari var
tatlıyı sevdiği için mi?  :laughing7:

Shadowqueen

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 29 Haziran , 2011, 13:21:47
Alıntı yapılan: muhribe - 29 Haziran , 2011, 13:19:37
benim oğlum öğle yemeklerinde resmen çıldırıyor  :nazar: hele ki tatlı bir şey girmesin ağzıma, daha yutmadan başlıyor içerde gulu gulu dansına  :laughing7:

aklinda bulunsun sakin genel anestezi ile sezeryan yaptirma ;) bebege çok zarari var

Ben mecbur genel anestezi olacağım çünkü belimde problem var iğne ile uyuşturma yapamıyorlar, ama dediğin kadar çok zararı olduğunu düşünmüyorum doktorlar riske atamazdı  :icon_thumright: Bir ara vajinal ultrason ile bakmakta zararlı diye bir sürü söylem çıktı ama hiç alakası yokmuş mesela, öyle elhamlar yapmayın mecbur kalınınca maalesef yapılınıyor  :dontknow: :dontknow:

Aytii

Gizem annenin vücuduna giren hersey direk bebege geçiyo

seni bayiltiyo uyandiginda kafan milyon oluyo o çocuga geçince ne olur haberin varmi? hadi seninkisi mecburiyetten benim gittigim hastanede korksanda panik yapsanda belden uyusturuyolar asla riske atmiyolar ben sordum çünkü en fazla biraz koklatiyomuslar sana narkozu ama onun akabinde hemen çikariyomuslar bebegi ki geçmesin diye ;)

Aytii

vaginal ultrasyona çok girmekte iyi degil :nono:

muhribe

kızlar bişey sorcam. sezeryan olunca bebeğin tüm kalıntıları tamamen temizleniyor mu? yoksa bişeyler kalıyor mu içerde?

Aytii

Alıntı yapılan: muhribe - 29 Haziran , 2011, 13:28:08
kızlar bişey sorcam. sezeryan olunca bebeğin tüm kalıntıları tamamen temizleniyor mu? yoksa bişeyler kalıyor mu içerde?
hayir canim temizleniyo tabiki

muhribe

Aytii

normal dogumda aninda inen göbek gördünmü sen? ben rastlamadim hiç  :dontknow: dogal olarak sezeryandada inmez sonuçta kaç ay iç karnimiz sisik kaliyo hemen inmezki normaldede sezeryandada

muhribe

genel bi ifadeden bahsediyorum. hani derler ya sezeryanda göbek kaybolmaz diye. gerçeklik payı nedir bilmiyorum gerçi. ama bi arkadaşım sezeryan yaptı, çocuk 2 yaşına girecek. karnı hala 6 aylık hamile gibi. kız iştahı açık olan biri değil. acaba dedim yediklerinden ziyade içerde bırakılan artıklardan mı şiş görünüyor karın?

°•.ℓανιηуα.•°

merhabalar kızlar  :opucuk:

kızlar benim normal doğum oldu ve karnım 1 hafta hiç doğum yapmamışım ggibi şişti...

ama şimdi yavaş yavaş iniyo. ve kilolar da gidio. 12 kilo almıştım. 7 kilosu gitti. kaldı 5  :laughing7:

Aytii

hosgeldin Öznur  :opucuk:

Muhribecigim o bûnye meselesi canim istahla ilgisi yok

senin yapindan kaynaklanir

zora kalmadikça zaten sezeryan olmazsin

risk varsa çaren yok

muhribe

lavi  :hello: senin çoğu gitmiş azı kalmış şekerim :) bebiş nasıl?

susanna

kizlar ameliyatlarda verilen nartkoz sadece sinir sistemini uyusturmaya yonelik uzman bi anestezi uzmani herseyi hesaplayarak belirliyo anestezik miktarini o gazlar kana karistigi donemde coktan karin acilmis bebek cikartilmis oluyo sakin bebegime bisey olur diye korkmayin
genel anestezi yerine epidural kullanilan durumlardada hem hasta hemde doktor acisindan daha kolay oldugu icin daha cok tercih edilir oldu doktor takibi daha kolay yapabiliyo diye yani