2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 20 Haziran , 2011, 17:02:04
amin canım amin... bizde tiroit hastası da yok. hamileyken de bakıldı bana ama bişiy yoktu.. taktiri ilahi yaaa..... tedavisi varmış neyseki. ben de doktorun dediğinden çıkmam,gereken herşeyi yaparım oğlum için. Rabbim dermansız dert vermesin yalnızca. ben çıkıyorum nurum... sevalim görüşürüz senle de... iyi bakın kendinize...

tamam canım arada gir böyle özletme kendini bebğine ve kendine dikkat et
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: muhribe - 20 Haziran , 2011, 17:04:06
kızlar sizdeki tiroidin bebeğe geçmesi çok sık rastlanır bir durum değil. benim eltim tiroid hastası. hatta acil ameliyat olması lazım. ilk bebeğine hamileyken öğrendi, ilaç bile içmedi. bebek sağlıkla doğdu. sözde doğumdan sonra ameliyat olacaktı, tınmadı, 2.ye hamile şimdi. yine ne kontrol ne ilaç. bebek Allaha emanet. siz içinizi ferah tutun, Allah korur meleklerinizi. zaten tıbben yapılması gerekenleri yapıyorsunuz

evet canım benim çevremde de var öyle ama çok çeşitli bu meret bilemiyo insan endişeleniyo işte.allah dermansız dert vermesin
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: izemsevi - 20 Haziran , 2011, 17:06:47
öyle elimizden geleni yapıyoruz canım allah korusun minnoşlarımızı cankuşlar ben 5dkya çıkıyorum eski koyu sohbetlerimizi özledim ya herkes pırt pırt doğurunca kaldık böyle sessiz sedasız

sevalcim allaha emanet ol miniğinle evet sıcaklar filan derken muhabbet pek durgundu bugün yavaş yavaş azalıyoruz da hayırlısı

izemsevi

gençlik günaydın biz geldik prensesimle :hello2:

Aytii

izemsevi

maşallah çok iyiyiz kahvaltımızı yaptık geldik işimize ayten teyzesi temmuzun ilk haftası prensesimin beşiği geliyor artık odasını hazırlıycaz inşallah evimizi bu hafta temizletcez ondan sonrada arıycaz beşiğimizi kuracaklar

Aytii

oh az kalmis desene

bende dün oglumun son esyalarinida koydum çantasina daha dogrusu çantalarina :D 1 çantaya sigmadi bende iki çanta yaptim  ::) benimde bi bavulum var ama neyapiyim ancak sigdi esyalar içine  :k06: daha içine tarak ve atlet koymam lazim sen çantalarini hazirladinmi  ???

izemsevi

yok canım hazırlamadım ayten hastanedekiler korkarmış bu doğum yaptıktan sonra kırkı çıkana kadar bizdemi kalcak diye seni 1 bavul 2 çanta görünce :k06: :k06: :k06:

Aytii

:ehi: :ehi: :ehi:

sen simdi hazirlamadigin için sana çok geliyo :D çanta dedigim hani atta çantasi dedikleri sey var ya onlardan :) yani büyük degiller oyuzden bir tanesine sigmadi

benim bavulumda öyle büyük degil  :k06: ama esyalar ancak sigdi içine  ::)

izemsevi

aytenim bende şu çekmeli valizlerin en küçüğü varya ona hazırlıycam kendimede birtane ayrı hazırlıycam bakalım sen bezi kaç paket koydun bebk için ve hangi marka aldın

izemsevi

ÇANTA HAZIRLIĞI

Anne için

-1 adet pike takımı (hastane çarşaflarında yatmak istemeyenler)

-yatak koruyucu

-2 adet emzirmeye uygun gecelik,1 ad. Sabahlık,2 ad. pijama takımı

-pijamaya uygun; yemeni ve 4 adet çorap

-1 adet terlik

-yelek, hırka, patik, yün içlik (geceliğin altına giymek için) (doğumdan sonra çok üşüyormuşsun)

-3 adet emzirme atleti, 2 adet emzirme sütyeni, 5 adet külot

-disposeble külot (tek kullanımlık) (hasta bezi için)

-Göğüs ucu pedi, kremi (lansinoh'u sürdükten sonra göğsün yıkanmasına gerek yok doğal)

-1 paket klasik orkid ped ve hasta pedi (bebeğin bezide olur)

-tarak,diş fırçası-macunu,bakım ürünleri olabilir

-antibakteriyel el temizleme jeli

-Sütü artırıcı humana still tee

-Eve dönüş için emzirmeye uygun kıyafet

izemsevi

Bebek için

-2 takım hastane çıkış seti (elcik ve şapkaları içinde), 2 adet pijama ayaklı

-2 iç zıbın takımı, 2 adet alttan çıtçıtlı body (bebeğin göbeğinden kan gecebilir diye fazla eşyalar. Hastanede giydirmek için zıbın istiyorlarmış)

-2 adet patik, 2-3 adet çorap

-3-4 adet önlük

-havlu bebek mendilleri, çok amaçlı kullanım için ince tülbentlerden birkaç adet

-2 adet yelek,1 adet hırka

-bebek için çarşaf (battaniyesiyle hastane çarşafına koymamak için)

-2 adet penye battaniye , 1 ad. yün battaniye (çıkış için)

-Alt değiştirme örtüsü yastıklı - kumaş olan ve alt değiştirme örtüsü

-Yenidoğan bebek bezi

-Pişik kremi , ıslak mendil 2 paket

-emzirme yastığı (ay şeklinde olan)

-1 adet emzik

-1 yenidoğan biberonu

-sterilizatör (süt gelmezse biberonla vermek gerekirse diye alınabilir yanına, biberonu temizlemek için)

-anakucağı (eve dönüş için)

izemsevi

Diğerleri

-kamera,fotoğraf makinası

-Konuklara ikramlık bebek şekeri,çikolata

-ıslak mendil, kolonya

-çay kaşığı, plastik kaşık-çatal, tabak, bardak

-Tuvalet kağıdı,kağıt havlu,sıvı sabun

Aytii

benimde valizim öyle elle çekmeli olandan küçük boy

ben molfix aldim 2 numara ama bir paket koymadim :D 7 tane koydum bez

Aytii

Alıntı yapılan: izemsevi - 21 Haziran , 2011, 09:22:42
Diğerleri

-kamera,fotoğraf makinası

-Konuklara ikramlık bebek şekeri,çikolata

-ıslak mendil, kolonya

-çay kaşığı, plastik kaşık-çatal, tabak, bardak

-Tuvalet kağıdı,kağıt havlu,sıvı sabun

yok artik sanki hastanede tuvalet kagidi yok ay bide bana abartiyosun diyosun  :ehi: