2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

Aytii

valla ben hasta bezi olmadan adim atmam doguma :D benim normalde adetim çok akardi  :-\ dogumdan sonra büyük ihtimalle akacak yine oyuzden tedbirimi elden birakmak istemiyorum

kimisine ped yetmiyomus okadar yogun kanama oluyomuski

benim ablama yetmedi ped oda hasta bezi kullandi

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 18 Haziran , 2011, 19:15:00
Alıntı yapılan: ✿✿nur✿✿ - 18 Haziran , 2011, 19:13:47
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: bacım sorma zaten yanlışlıkla 3 numara almıştım ya tam gıçıma göreee bebeğe yenisini alcam 3 numaraları da ben kullanırım aslında şimdiden kullanmayı düşünüyorum geceleri tuvalete kalkmaktan bıktım  :ehi: :ehi: :ehi:

ben normalde 6 7 kere kalkiyorum tuvalete sabah uyandigimda o bez ne halde olur bi düsün bakalim  :ehi:

ben de öyle hem de yıllarca işememişim gibi her seferinde ama arada değiştiririm bezi
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

aydinays

Canım bebeğe en az kaç takım almak lazım. Herkes çok almayın diyip duruyorlar.. Şaşırdım. Dün bir tane hastane seti aldım. 2 tane penye battaniye aldım. 1 tane hastane çıkışı var. 56 beden. Pijama takımı aldım. Birde 3 lü 62-68 numara takım aldım. N ekadar daha almalıyım. Kafam çok karıştı herkes küçük alam diyip duruyor.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 18 Haziran , 2011, 19:16:35
valla ben hasta bezi olmadan adim atmam doguma :D benim normalde adetim çok akardi  :-\ dogumdan sonra büyük ihtimalle akacak yine oyuzden tedbirimi elden birakmak istemiyorum

iyisini yapmışsın sen ben bezi yanlış almışım bi de hasta bezi olayına girmek istemedim :D 
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

Aytii

Alıntı yapılan: aydinays - 18 Haziran , 2011, 19:17:09
Canım bebeğe en az kaç takım almak lazım. Herkes çok almayın diyip duruyorlar.. Şaşırdım. Dün bir tane hastane seti aldım. 2 tane penye battaniye aldım. 1 tane hastane çıkışı var. 56 beden. Pijama takımı aldım. Birde 3 lü 62-68 numara takım aldım. N ekadar daha almalıyım. Kafam çok karıştı herkes küçük alam diyip duruyor.

küçük alma diyolar ama onlar standart oluyoki zaten

ben iki tane koydum çantama. yeterli diye düsünüyorum ;)

ekstradan bez islak mendil alabilirsin ama yeni dogmus bebege islak mendil yaramaz oyuzden benim valide bez parçalari aldi (sahin mermer) onlarin kenarlarini ördürttü bende yikadim ütüledim hastaneye giderkende bi sise su alirim ilik su ile temizlerim poposunu kuzumun  :love9:

Aytii

Alıntı yapılan: ✿✿nur✿✿ - 18 Haziran , 2011, 19:18:31
Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 18 Haziran , 2011, 19:16:35

iyisini yapmışsın sen ben bezi yanlış almışım bi de hasta bezi olayına girmek istemedim :D

valla bence al Nurum lazim oluyo çünkü bide rahat edersin. pedler sicaklarda tahris edebiliyo bu hasta bezleri enazindan daha esnek ve genis ;) ben canped markasi aldim bi büyük boy paket bide orta boy

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

bebek için 1 hastane çıkışını aldım 2 zıbın biberon emzik pamuk popişi için aytenimin dediği bezlerden battaniye

aydinays

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 18 Haziran , 2011, 19:19:52
Alıntı yapılan: aydinays - 18 Haziran , 2011, 19:17:09

küçük alma diyolar ama onlar standart oluyoki zaten

ben iki tane koydum çantama. yeterli diye düsünüyorum ;)

ekstradan bez islak mendil alabilirsin ama yeni dogmus bebege islak mendil yaramaz oyuzden benim valide bez parçalari aldi (sahin mermer) onlarin kenarlarini ördürttü bende yikadim ütüledim hastaneye giderkende bi sise su alirim ilik su ile temizlerim poposunu kuzumun  :love9:

Canım bez parçalarıyla uğraşma benim görümcem inat etti bebeğime ıslak mendil kullanmayacağım dedi 3-4 ay boyunca kız bebeğin poposunu pamuka sildi. Birde kızlar aklınızda bulunsun eğer sezeryan olacaksa termos götürün bebeğe ilk başta süt gelmeyince mama aldırıyorlar. Onun için sıcak su lazım oluyor. Ketıl falanda götürün. küçük mama kaşığı götürün kızlar ilaç için lazım olmuştu bize.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

Aytii

Alıntı yapılan: ✿✿nur✿✿ - 18 Haziran , 2011, 19:24:05
bebek için 1 hastane çıkışını aldım 2 zıbın biberon emzik pamuk popişi için aytenimin dediği bezlerden battaniye

emzik ve biberonmu  :icon_scratch:

bende aldim yeni dogan için bugün bir emzik Chicconun kauççuk olanindan

onuda koyayim bari çantasina

biberonda koyayim evet yoksa pompa ne pohuma yariyacak  :laughing7:

...ŞehzadEfe...

selam bayanlar nasılsnız

aytenn doktora gidicektiniz naptınız nasıl geçti
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

koy canım ne olur ne olmazz fazla olsun eksik olmasın bavulla gitcez doğuma mübarek  :ehi:

aydinays

Efet canım unutma emzik lazımm oluyor emme refleksi gelişsin diye doktorlar emziği verin diyorlar.. Eğer süt gelmezse zaten hemen mama alın gelin diyorlar o zamanda biberon lazım oluyor.

aydinays

Bebek yastığı götürün canım emziriken lazım olur. İlk başta yastıkla tutmak kolay oluyor. Laaa bende doğum yapmış gibi konuştum vallahi :toothy10: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: nagihannn - 18 Haziran , 2011, 19:26:51
selam bayanlar nasılsnız

aytenn doktora gidicektiniz naptınız nasıl geçti

hoşgeldin canım

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: aydinays - 18 Haziran , 2011, 19:28:53
Bebek yastığı götürün canım emziriken lazım olur. İlk başta yastıkla tutmak kolay oluyor. Laaa bende doğum yapmış gibi konuştum vallahi :toothy10: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

maşallah ayşecim tecrübelisinn kız sen :D