2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

asya81

kızlar selam konuya ani dalıcam ama epidural normal doğumda açılma başladığı an oluyor fazla uyuşturmuyorlar ıkınmayı hissedecek kadar uyuşuyorsunki ıkınabil yoksa o doğum çok uzun sürer ve dediği gibi arkadaşımıIn  bastırırlar.geçen görümcem epidural sezeryan oldu rahat bir doğum yaşadı korktuğu halde ilkinde genel anestezi ile olmuş buda öyle olacaktı ama genel anestezi için 4 saat bişe yememiş olmak gerekmiş o yüsden epidural oldu.kendi arkadaşımda epidural normal oldu o gayet memnundu.neticede bi şeklde çıkacak bebişler  ;D allah hepimizin yardımcısı olsun ne olacağı belli olmuyor çünkü normal diyen bakıon sezeryan oluvermiş kısmet artık

muhribe

doğumda doktorun ustalığı çok önemli. ben geçen sordum gecenin bi yarısında doğum sancılarım tutarsa ne olacak diye. doktor saat kaç olursa olsun geliyormuş hastaneye doğuma. içim rahatladı. yoksa nöbetçi doktorlara kalıcam sanıyodum

izemsevi

allah hayırlısını nasip etsin kısmetimizde ne varsa o yaşanacak benim görümcem 6 yıllık evlilerdi sebepsiz çocukalrı olmuyordu 3 defa aşılama yaptırdı tutmadı sonra ege tıpta tüp bebk yaptırdılar 4 tüp aşılandı ve 4de tuttu biri 1 aylıkken anne karnında kayboldu olabiliyormuş diğer 3 bebek  27. haftalara kadar iyi kötü geldiler 27 haftada acayip sancı ve şikayetle ege tıpa yattı dr birgün dahi bebklerin anne karnında durması gelişimleri için çok önemli dedi ve bir bebk için doğduktan hemen sonra yanına veririz gayet sağlıklı gözüküyor 2 bebkten birine hiç ümit vermedi doğsada çok yaşayabileceğini sanmıyoruz dedi diğerine ise 2 ay gibi kuvezde kalır dedi açık açık konuştu herşeyi ve 1 hafta öyle kötü geçtiki allah hiçbirimize yaşatmasın onun yaşadıkalrını bebklergelişsin diye bir iğne vuruyorlardı o iğnede geçici şuur kaybına neden oluyordu ve hiç birimizi tanımıyordu müthiş şimişti hatta kayınvalidem kendi kızım olmazsa korkardım dedi  :-ooo neyse 28.haftanın ilk günü görümcem çok ağırlaştı ve acil sezeryana aldılar çünkü onu kaybedecek düzeye geldik sezeryanda dr hemen yanına veririz dediği bebek canlı doğmuş ama doğumdan 5 dk sonrasında ciğerleri yeteri kadar gelişmediği için vefat etti hiç ümit vermediği bebişimiz 940 doğdu adeta parmak çocuktu kızlar görseniz oyuncak bebk gibiydi ve direk küveze aldılar diğer bebişimiz ise 1150gr doğdu oda küveze gitti ve tam 3 ay küvezde kaldılar görümcem her telefon çalmasında acaba hangisinin kötü haberini verecekler diye telefonu açtım diyor tabi bu arada küvezde enfeksiyon kaptılar öyle kötü şeyler yaşadılarki neyseki şuan ikiside 2,5 yaşındalar allaha şükür iyiler ama görümcem neler çekti ben biliyorum allah sağlıkla evlatlarımızı kucağımıza aldırsın :amin:

asya81

Alıntı yapılan: izemsevi - 10 Haziran , 2011, 16:34:17
allah hayırlısını nasip etsin kısmetimizde ne varsa o yaşanacak benim görümcem 6 yıllık evlilerdi sebepsiz çocukalrı olmuyordu 3 defa aşılama yaptırdı tutmadı sonra ege tıpta tüp bebk yaptırdılar 4 tüp aşılandı ve 4de tuttu biri 1 aylıkken anne karnında kayboldu olabiliyormuş diğer 3 bebek  27. haftalara kadar iyi kötü geldiler 27 haftada acayip sancı ve şikayetle ege tıpa yattı dr birgün dahi bebklerin anne karnında durması gelişimleri için çok önemli dedi ve bir bebk için doğduktan hemen sonra yanına veririz gayet sağlıklı gözüküyor 2 bebkten birine hiç ümit vermedi doğsada çok yaşayabileceğini sanmıyoruz dedi diğerine ise 2 ay gibi kuvezde kalır dedi açık açık konuştu herşeyi ve 1 hafta öyle kötü geçtiki allah hiçbirimize yaşatmasın onun yaşadıkalrını bebklergelişsin diye bir iğne vuruyorlardı o iğnede geçici şuur kaybına neden oluyordu ve hiç birimizi tanımıyordu müthiş şimişti hatta kayınvalidem kendi kızım olmazsa korkardım dedi  :-ooo neyse 28.haftanın ilk günü görümcem çok ağırlaştı ve acil sezeryana aldılar çünkü onu kaybedecek düzeye geldik sezeryanda dr hemen yanına veririz dediği bebek canlı doğmuş ama doğumdan 5 dk sonrasında ciğerleri yeteri kadar gelişmediği için vefat etti hiç ümit vermediği bebişimiz 940 doğdu adeta parmak çocuktu kızlar görseniz oyuncak bebk gibiydi ve direk küveze aldılar diğer bebişimiz ise 1150gr doğdu oda küveze gitti ve tam 3 ay küvezde kaldılar görümcem her telefon çalmasında acaba hangisinin kötü haberini verecekler diye telefonu açtım diyor tabi bu arada küvezde enfeksiyon kaptılar öyle kötü şeyler yaşadılarki neyseki şuan ikiside 2,5 yaşındalar allaha şükür iyiler ama görümcem neler çekti ben biliyorum allah sağlıkla evlatlarımızı kucağımıza aldırsın :amin:
:-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-oooallah kimseye yaşatmasın çok zor  :amin: :amin: :amin: allaha şükür bir evladı ona kalmış neler çekmiş ama annelik bu olsa gerek

muhribe

ay seval içim koptu okurken  :y25: Allah evlatlarını görümcene bağışlasın. gerçekten büyük imtihan geçirmiş. Allahım evlatlarımızı sağlıkla kucağımıza versin inş.  :amin:
benim de eltimin ablası önce dış gebelik geçirdi. sonra doktor uyarısına rağmen hemen tekrar hamile kaldı. ama bebek 6 aylıkken doğdu. haftlarca küvezde kaldı. ciğerleri falan gelişmemiş. sonunda kaybettiler  :crybaby2: şimdi detaylı taramadan geçecekmiş bebekleri neden yaşamıyor diye. Allahım kimseyi evlat acısıyla sınamasın inş.

izemsevi

3 taneydi asyacım 1si vefat etti diğer 2si yaşadı doğdular doğum yapılan hastanede sadece bir tane boş kuvez vardı 940 doğan doğduğu hastanedeki kuveze alındı diğeri acil ambulansla tepecik hastanesine götürüldü ve ogün boş kuvez bulalım diye kaç tane özel hastane arandı yok herkes yerimiz yok diyor bazen paran olsada çaresiz kalıyorsun en kötüsüde o bu tepecik hastaneside izmiri bilenler bilir uzakta bir yermiş ben hiç bilmiyorum oraya gitti bazen aynı gün çağırıyorlardı hastaneye eksikler için görümcem birine enişte birine gidiyordu ya çok zor günler geçiridler anlatsam konu öyle uzarki

muhribe

Allah hastanelere muhtaç etmesin. doğurduğumuz gibi alıp bebeklerimizi evimize dönelim inş  :amin:

izemsevi

kesinlikle allah evlerimize evlatlarımızla dönmeyi nasip etsin :amin: :amin: :amin: :amin: bende 5-10dk ya çıkarım yarın kızımın bir iki eksiğinide alıyım tamam bu arada kayınvalidem muhriş hala bişey almadı 7-8 tane örgü yapmış öyle her gittiğimdede bende alacamda diyor gerisi yok artık birdaha derse diycem alıncak bişeyi kalmadı gerek yok diye yok illa alalım sende gel felan derse benim çıkacak durumum yok alınacakda bişeyi yok deyip kestirip atcam görümcemin doğuma giderken kaç ayn önceden çalışma başladıydı

...ŞehzadEfe...

okurken ben kötü oldum anneyi düşünemiyorum bile allah kimseyi evlat acısıyla sınamasın yarabbim benim ablamın çocuguda doğdu çocuk mosmordu bir hafta küvezde kaldı istemeyerek oldu 2 tane çocugu vardı 10 sene sonra bi tane daha olunca hiç istemedi aldırmak bile istedi çektim resti aldır o çocugu artık kardeşin yok dedim aldıramadı zaten 3,5 aylık tı sonra küvezde yatınca allah beni sığınıyo dedi istemedim diye boyle oldu diyodu ama nele yaşadı bir hafta içinde dediğim gibi allah kimsenin başına vermesin  :amin:
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

izemsevi

ihtiyaç olduğundan değilde insan çevresinde görünce üzülüyor ben çıkıyorum yarın akşam yazarım kızımın kontrol sonuçlarını öptüm bye

muhribe

güneşş

selammm biz geldik kızımla nasılsınız annişler ve bebişler...kızlar meleğimi gördüm bugün 3500 gr olmuşuz   :k06: :k06:  kıyafet yeniden düzücez galiba böyle giderse aldıklarımız olmayacak koca dötüne  :k06:

muhribe

Alıntı yapılan: nagihannn - 10 Haziran , 2011, 16:55:18
okurken ben kötü oldum anneyi düşünemiyorum bile allah kimseyi evlat acısıyla sınamasın yarabbim benim ablamın çocuguda doğdu çocuk mosmordu bir hafta küvezde kaldı istemeyerek oldu 2 tane çocugu vardı 10 sene sonra bi tane daha olunca hiç istemedi aldırmak bile istedi çektim resti aldır o çocugu artık kardeşin yok dedim aldıramadı zaten 3,5 aylık tı sonra küvezde yatınca allah beni sığınıyo dedi istemedim diye boyle oldu diyodu ama nele yaşadı bir hafta içinde dediğim gibi allah kimsenin başına vermesin  :amin:
canım benim de teyzem kızını hiç istemedi. eniştemle sorunları vardı. çocuk düşsün diye iğne falan vurdurmuş. ama öldürmeyen Allah öldürmüyor işte. ama gözlerinde hasar kaldı çocuğun kayıyorlar. onca ameliyat geçirdi yine de geçmedi. şimdi çocuk bile öğrenmiş diyor annem beni istemedi iğne olmuş benim gözlerim ondan böyle diyor  :sad1:

muhribe

Alıntı yapılan: güneşş - 10 Haziran , 2011, 17:04:31
selammm biz geldik kızımla nasılsınız annişler ve bebişler...kızlar meleğimi gördüm bugün 3500 gr olmuşuz   :k06: :k06:  kıyafet yeniden düzücez galiba böyle giderse aldıklarımız olmayacak koca dötüne  :k06:
uvvv maşallah ona doğsun azıcık spor yaptırırsın sen ona  :laughing7:

güneşş

kızlar birde hemoroid oldum  :-ooo ..genel cerraha çıktık hap krem ve fitil verdi..doktor durmuşun durmuşun sonuna gelmişin hemoroid olmuşsun dedi  :k06:  offfff  şimdi bununla cebelleş hamileliğin başında tiroid , sonuna hemoroid  :k06:  hayırlısı ile bir doğursam kuzumuuu  :amin: