2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

serife26

Alıntı yapılan: izemsevi - 10 Haziran , 2011, 10:32:10
hoşbulduk burcu şerife sende hoşgeldin muhriş ben allah güç kuvvet veriride 37.hafataya kadar çalışırsam izine ayrıldıktan 1 hafta sonra doğum yapcam :hello2: :hello2: :hello2: :hello2:

inş seval dilediğin gibi olur ama son haftalar ağır geçebiliyor,dinlenme ihtiyacı artıyor fln,inş sen dayanırsın:)bu arada isteğe bağlı sezeryan yapmıyor doktorların coğu seninki nsl kabul etti talebini?

burcu MELEK

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 10 Haziran , 2011, 10:37:32
günaydınlarrr :hello2:biz geldik
kız hoşgeldin ben senin dogurdugunu düşünüyordum seninle yarısaa girdik bakalım kim daha önce cıkaracak  :k06:

burcu MELEK

Doğum Sonrası Oluşan Cilt Çatlakları İçin Şifalı Bitki Yağları:

* Kakao yağı,
* Gliserin yağı,
* Keten yağı,
* Badem yağı,
* Saf Zeytin yağı,
* Çörekotu yağı
* Kantaron yağı,
* Kayısı yağı,
* Melissa yağı.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:
Tüm şifalı bitki yağları eşit ölçülerde karıştırılır ve çatlayan, kuruyan bölgeye sürülür. Hamilelik sonrası oluşan doğum çatlakları için çok faydalı olacaktır.

Not: Doğum çatlakları daha çok ilk 1 yıl içinde tedavi edilmelidir.

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

hoşbulduk burcum :toothy10: :toothy10: :toothy10:yok kız nerdeeee... hem sen benden önce doğurursun şafak 17 benım,kasıklarımda ağrı falanda yok henuz benim,sadece kasılmalarım oluyor işte,sende büyük tuvaletın gelıyor gıbı bır hıs oluyormu :icon_scratch:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

burcu MELEK

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 10 Haziran , 2011, 10:45:51
hoşbulduk burcum :toothy10: :toothy10: :toothy10:yok kız nerdeeee... hem sen benden önce doğurursun şafak 17 benım,kasıklarımda ağrı falanda yok henuz benim,sadece kasılmalarım oluyor işte,sende büyük tuvaletın gelıyor gıbı bır hıs oluyormu :icon_scratch:
hım yok bende öyle deyilde direk oraya vuran bir agrım oluyor oraya işte anlarsın karnımın 2 yanından girip simsek cakar gibi direk oraya iniyor ve dünden beri baya sıklaştı bakalım neolacak

burcum senın daha yakın ,öyle görünüor bende sadece karnımın taş gıbı kesılıp ,karnıma gıren kasılmalar var .henuz şimşek çakar gibi vuran agrılar baslamadı
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

burcu MELEK

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 10 Haziran , 2011, 10:52:05
burcum senın daha yakın ,öyle görünüor bende sadece karnımın taş gıbı kesılıp ,karnıma gıren kasılmalar var .henuz şimşek çakar gibi vuran agrılar baslamadı
ben zaten bu agrıların sürekli halini düşünemiyorum acayip bişey zıplıyorum resmen  :y25:  :y25: aman kızımda gelmek bilmedi valla gelsin artık cok istiyorum

muhribe

kızlar ya sizin bebişler ne zaman doğum pozisyonuna döndüler? biz doktora gittiğimizde 30+6ydık ama hala ters dönmemiş. doktor erken dedi ama ben biraz endişeleniyorum ya dönmezse diye  :dontknow:

muhribecim 34 mü neydi benım senın erken ki daha 32 den sonra dönmeye başlarmış zaten
aynen burcu ya bende öyle dıyorum kız çocuk oldugundanmıdır nedır mıde yanmalarım oluyor arada delırtecek derecede yıne,bide hiç ama hiç iştahım yok benım şu günler yaa

burcu MELEK

Alıntı yapılan: muhribe - 10 Haziran , 2011, 10:57:54
kızlar ya sizin bebişler ne zaman doğum pozisyonuna döndüler? biz doktora gittiğimizde 30+6ydık ama hala ters dönmemiş. doktor erken dedi ama ben biraz endişeleniyorum ya dönmezse diye  :dontknow:
hiç endişelenme muhrişim benimki 32 haftaya kadar dogum pozisyonundaydı 32 haftada döndü ama ters döndü doktor böyle giderse sezeryan dedi ama 2 hafta önce yine düzeldi bebişim yani döner daha erkewn kac kere döner hemde :ehi:

burcu MELEK

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 10 Haziran , 2011, 11:03:21
muhribecim 34 mü neydi benım senın erken ki daha 32 den sonra dönmeye başlarmış zaten
aynen burcu ya bende öyle dıyorum kız çocuk oldugundanmıdır nedır mıde yanmalarım oluyor arada delırtecek derecede yıne,bide hiç ama hiç iştahım yok benım şu günler yaa

iştahsızlık bendd vardı tam o zamanlar niye bilmiyorum ama suan bebek asagı indi iyce nardayse bacaklarıma deyecek onmdan yer acıldı istahımda düzeldi canım ama su yanmalar meyve bile yesem aynı cok kötü

muhribe

pisicik sağol canım içimi rahatlattın  :opucuk: normal doğum olsun istiyorum çok, sezeryandan korkuyorum. acaba yürüyüşleri artırsam bebeğin dönmesine yardımcı olur mu ki? doktora sordum dönsün diye ne yapabilirim diye, o tamamen bebeğe kalmış, sen yardımcı olamazsın dedi  :-\
iştahsızlık bende de var. dün öğlen bi çorba içtim, akşam da karpuz peynir yedim. ama sanki tabak tabak yemek yemiş gibi midem semsertti. bebek mideye bastırıyor galiba

benimde karnım neredeyse bacaklarıma degecek,artık aşağıda yani.buarada doğuma az kala iştah azalması hatta annede 1-2 kılo kaybı olabılıyormuş .çok önemlı bır nokta doğumdan bir kaç gun önce annede bir enerji açığa çıkarmış ,doğumda kullanması için ama çoğu kadın ayy kendımı çok enerjık hıssedıyorum dıye bu enerjıyle gezer,alışveriş yapar yada temızlık yaparmış hiç yorulmazmış bu olayada dikkat edın kızlar

muhribe

bu enerji fazlasından geçen eşim bahsetti pisicik. bi arkadaşının eşi doğumdan birkaç gün önce bütün evi temizlemiş halıları, camları falan silmiş :) arkadaşı da eşimi tembihlemiş eşine son günler için bir uğraş bul yoksa bütün enerjisini evden çıkarır diye :) eşim de benle şakalaşıyor sen sakın eve saldırma diye

burcu MELEK

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 10 Haziran , 2011, 11:13:20
benimde karnım neredeyse bacaklarıma degecek,artık aşağıda yani.buarada doğuma az kala iştah azalması hatta annede 1-2 kılo kaybı olabılıyormuş .çok önemlı bır nokta doğumdan bir kaç gun önce annede bir enerji açığa çıkarmış ,doğumda kullanması için ama çoğu kadın ayy kendımı çok enerjık hıssedıyorum dıye bu enerjıyle gezer,alışveriş yapar yada temızlık yaparmış hiç yorulmazmış bu olayada dikkat edın kızlar
bunu söylemek için cok gec kaldın ben nerdeyse bütün evi ters cevirip temizledim  :k06: gercekten 3 gündür filan kendimi süpermen gibi hisediyorum valla  :ehi: dün sabah 5 te kalktım birsürü iş yaptım falan uykuyu cok istiyordum simdi uykum yok