2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

hümeyra_t_e

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 02 Haziran , 2011, 15:41:05
afracım 39 a girmişin ee yokmu sancın,yada ne bileyim doğuma dair bazı işaretler,doktorun ne diyor

geçen hafta nstye girdim biraz sancı çıktı canım ama ben pek hissetmiyorum ara ara giriyo oda çok kısa dr heranda gelebilir gününüde doldurabilir dedi beklemedeyiz bakalım eğer gününü doldurmuş ve hala doğmamış olursa suni sancı verilcek

Aytii

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 02 Haziran , 2011, 15:47:15
Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 02 Haziran , 2011, 15:39:18
Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 02 Haziran , 2011, 15:38:09
dün doktordaydık çok şükür karaciğer enzimlerimde düşme var ama henüz yeterli değil ve hala kaşınıyorum bebiş iyi 3200 küsür olmuş kilosu bu gidişle normal doğum zor gibi görünüyor sanki :icon_scratch:

neden öyle sartlandiriyosun kendini? 3500 4 kilo arasi dogan bebeklerde oluyo belki çatin genislicek ve rahatlikla geçecek gelinim öyle kötü düsünme  :opucuk:

bimiyorum aytim ya eşim 3900 doğmuş sanki ona benziyor bizim elifte,hayırlısı olsun şartlamıyorum ama hep dua edıyorum hakkımızda hangisi hayırlı olacaksa o olsun diye :amin:

cnm eger dotkorun sana açilman var normal dogurabilirsin derse bence hiç tereddüt etme  :icon_thumright:

bana keske deseki normal dogurabilirsin ahh ne çok isterim  :amin: :amin: :amin:
bu gece hem mübarek cuma gecesi hemde kandil gecesi kizlar bol bol dualar edin kabul olsun insallah  :amin: :amin:

Aytii

Alıntı yapılan: afra024 - 02 Haziran , 2011, 15:49:01
afracım 39 a girmişin ee yokmu sancın,yada ne bileyim doğuma dair bazı işaretler,doktorun ne diyor

geçen hafta nstye girdim biraz sancı çıktı canım ama ben pek hissetmiyorum ara ara giriyo oda çok kısa dr heranda gelebilir gününüde doldurabilir dedi beklemedeyiz bakalım eğer gününü doldurmuş ve hala doğmamış olursa suni sancı verilcek

oh ne güzel masallah size  :nazar: :nazar: :nazar: demekki normal doguma müsaitsin  :love9: insallah bende öyle olurum

ben 32 haftami dün doldurdum 32 + yim suanda ve 2 haftadir yalanci dogum sancilarim var  :-\

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

tabiki aytim doktorum öngörürse zaten normal ıstıyorum ama işte kılosu epey yukseldı dıyelım çatın çok dar ,risk var ben önermıyorum normal dersede diretmıyorum dıyorum doktoruma guvenıyorum bu konuda çünkü dün sonuclar cok güzel böyle gıderse sancılanmanı bekleyecegız dedi,kızlar acaip kaşıntı tuttu beni yine uzansm ıyı olacak yordum bugun kendımı biraz öptüm sizi görüşürüz :wave:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

hümeyra_t_e

görüşürüz canım dikkat et kendine öptüm  :opucuk:

muhribe

kızlar benim oğlan acayip hareketlendi  :nazar: sanki karnımın ortasını itekliyor. yer mi açmaya çalışıyor miniğim nedir? arada zıplatıyor beni yerimden

hümeyra_t_e

02 Haziran , 2011, 15:57:19 #10341 Son düzenlenme: 02 Haziran , 2011, 15:59:25 afra024
Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 02 Haziran , 2011, 15:50:58
Alıntı yapılan: afra024 - 02 Haziran , 2011, 15:49:01

oh ne güzel masallah size  :nazar: :nazar: :nazar: demekki normal doguma müsaitsin  :love9: insallah bende öyle olurum

ben 32 haftami dün doldurdum 32 + yim suanda ve 2 haftadir yalanci dogum sancilarim var  :-\

evet canım normal doğum bekliyoruz...dr elle muayene edicem dedi acıcakmı diye sordum..aaa sana hiç yakıştıramadım biz normal doğum bekliyoruz bundan mı korkuyosun dedi :k06: zaten acımadı da...inş seninde yolunda gider heyşey...gerçi son ana kadar belli de olmuyo herşey normalken birden bişe çıkıyo allah korusun

Aytii

görüsürüz dünürüm iyi istirahatler size  :opucuk:

avent annesi muge

Merhaba Sevgili Anneler,
Bebeginizi surekli emzirmeyi dusunseniz bile pompa alinmasi sart bir urun.
Cunku
- sutunuz hemen gelmeyebilir
- sutunuz gelebilir ama bebeginiz yeteri kadar ememeyebilir. bu sut atesi demektir. ne illet bir sey oldugunu burada anlatmistim: http://www.bebegimoldu.com/?p=1017
kanallari pompa ile acmayacak olursaniz sonu maalesef mastit bile olabilir.
- sutunuz en cok ilk 3 ay gelecek. siz daha cok emzirdikce ya da sagdikca da daha cok gelecek.sut uretiminiz talebe bagli olacagindan bolca sagmak isteyeceksiniz. bu sekilde yaptiginiz stoklar sonra cok isinize yarayacak.

yani siz bebeginizi emzirecegim diye dusunseniz bile pompaya cok ihtiyaciniz olacak.

peki nasil bir pompa olmali?

bir kere gogus uclariniz ilk gunler travma yasayacak. henuz sertlesmedigi icin degil pompalamak emzirmek bile cok aci verecek. o yuzden pompanizin gogsunuze nazik davranmasi cok onemli.
avent pompalarin baslik kisminda 5 adet yaprak vardir. bunlar gogsunuze nazikce masaj yapar, hatta sut akisinizi artirir.
gece ya da bebeginiz uyurken de sagabileceginiz icin sessiz calismali.

bence anne sutu bebek icin bir iksir oldugundan pompa ennnn iyisi olmali. cunku bu siz isteyken ya da disaridayken de bebeginize o muhtesem siviyi vermenin yegane yolu.
tecrubeme dayanarak onerebilirim ki pompa bu acilardan  en onemli alisveris kalemlerinden biri ve VERIMLI olmasi cok onemli. Avent pompalar biraz pahali ama saydigim sebepler onun fiyatini hakli cikariyor.

benim nacizane onerim  pompayi avent almaniz olur. hatta mumkunse elktronik olandan alin: http://www.philips.com.tr/c/avent-bebek-emzirme/scf302_60/prd/
sizin pompalama ritminizi kaydetsin, sutunuzu ona gore ceksin. bu pompayi ayni zamanda manuel ve sarjli olarak da kullanabilirsiniz.

biberonda koligi azalltigi icin muhtemelen avent alacaksiniz. iyi haber su ki pompaniz aventse direkt biberona sagabilir, degerli anne sutunu sut saklama posetlerinde heder etmezsiniz.

Umarim yardimci olabilmisimdir.
Bol sutlu gunler.

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

muhribe

Aytii

günaydin kizlar  :muzz: bugün kontrole gidiyorum  :occasion5:

nasilsiniz  :opucuk:

izemsevi

slm kızlar ayten bacım sende amma çok kontrole gidiyorsun dr ahbab olcaksınız yakında :k06:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

Aytii

Alıntı yapılan: izemsevi - 03 Haziran , 2011, 09:47:00
slm kızlar ayten bacım sende amma çok kontrole gidiyorsun dr ahbab olcaksınız yakında :k06:

en son Mayis 7 de gittim

çok mu sence :)

geçen haftayi sayma acillik oldum ozaman baska bi doktor ilgilendi benle ve oglumu dogru dürüst göremedim bile  :-\