2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: muhribe - 30 Mayıs , 2011, 10:38:04
oğluşlar hep babalarına benziyor galiba  :k06:

:ehi: :ehi: :ehi: bilmem ki... ben tabiki ilk önce sağlıklı olmasını temenni ederim ama eşime benzemesini çok isterim  :love9: o daha kibar. ben mesela iri yarıyımdır biraz,burnum da büyüktür  :toothy10: ama eşimin yüz hatları olsun,boyu posu maşallah iyidir,modeller gibi..  :nazar: ona çeker inşallah oğlum  :amin:

izemsevi

kızlar benim kendime ve bebişime alacağim şunlar kaldı

KIZIM İÇİN
penye battabniye (2 tane daha alsam sanırım iyi olcak)
göbek bağı (hala bulamadım ve kimse ne olduğunu bilmiyor)
mevlüt takımı
banyo termometresi
bebek bezi-ıslak mendil
kirli sepeti
gece lambası
kulak çubuğu
anı defteri
şerbet takımı (karrasızım belki almam)
yatak koruyucu (ilk etapta küçük portatif beşikte yatacağı için bunuda hemen almakta kararsızım)

KENDİM İÇİN
Emzirme sütyeni
emzirme atleti
külot
gögüs kremi
ant.bak.el tem.jeli
orkid-hasta bezi
çorap
terlik
gögüs pompası
gögüs ucu koruyucu
süt arttırıcı çay

sizce bunlar arasında gereksiz gördüğünüz varmı lütfen söyleyin varsa almayım

izemsevi

Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 30 Mayıs , 2011, 10:38:18
sevaaaaalll... çok tatlı şeyler... bu arada gerçekten erkekler bizden daha garanticiler sanırım bebeği koruyucu özelliği olan şeyleri almayı tercih ediyorlar :D seval sen internetten alışverişi mi tercih ediyosun?

canım bebek için netten herhangi birşey almadım ama kendime hamilelik öncesi alıyordum eşime özel kol düğmeleri ve gömlerkelr yaptırıyordum ama bebk için alacağım şeyler genelde bitmiş oluyor yada rengi kalamdığından alamadım.bel koruyucuyu ve boğulmayıcı önleyici yastığı eşim almak istedi

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: izemsevi - 30 Mayıs , 2011, 10:40:58
kızlar benim kendime ve bebişime alacağim şunlar kaldı

KIZIM İÇİN
penye battabniye (2 tane daha alsam sanırım iyi olcak) evet bol bol olması gerekmiş..
göbek bağı (hala bulamadım ve kimse ne olduğunu bilmiyor) valla ben de bilmiyorum bunu seval  ::)
mevlüt takımı henüz almadım ama acelesi yok yaaa,hadi aldığın olmazsa  :-\
banyo termometresi gerekli ve ben almadım daha
bebek bezi-ıslak mendil bu var
kirli sepeti bu da var
gece lambası bu da var
kulak çubuğu bu yok ama kulak çöpünü kendim bile zor kullanırım,zararlıymış
anı defteri henüz yok
şerbet takımı (karrasızım belki almam) bunu almam sanırım
yatak koruyucu (ilk etapta küçük portatif beşikte yatacağı için bunuda hemen almakta kararsızım) bunu da almam sanırım

KENDİM İÇİN
Emzirme sütyeni çok gerekli...
emzirme atleti bu yok zaten normalde de atlet giyinmeyi sevmem
külot rahat ve pamuklu 5 tane aldım,zaten eski külotlarım da oluyo hala
gögüs kremi almadım. bu gün doktoruma sorcam
ant.bak.el tem.jeli var
orkid-hasta bezi var
çorap var
terlik var
gögüs pompası henüz almadım,alıp almama konusunda da kararsızım
gögüs ucu koruyucu bu ne anlamadım  :-\
süt arttırıcı çay bu çayın adı ne yazsana seval

sizce bunlar arasında gereksiz gördüğünüz varmı lütfen söyleyin varsa almayım

muhribe

ben de hep oğlum eşime benzesin istedim  :love9: hatta evde hep eşime bakıyorum uzun uzun, hani derler ya kime çok bakarsan ona benzer bebek diye  :k06: batıl inanç biliyorum ama eşim her yönüyle çok kolay bir insandır. çok anlayışlıdır, yapıcıdır, sakindir.  :love9: oğlum da hem görünüş hem karakter itibariyle eşime benzese işim çok kolaylaşır :)

°•.ℓανιηуα.•°

amin muhribecim amin. bizimkinin huyu çekmesin babasına  :toothy10: tembel olur. şaka bi yana inşallah güzel ahlaklı, merhametli,vicdanlı,kadir kıymet bilen evlatlarımız olur. ben çünkü merhamete çok önem veririm. merhametsiz ve inançsız bir insan her türlü fenalığı yapabilir.

izemsevi

öznur çayın ismi humana steel tea sütü arttırıcı çay tüm eczanelerde var arkadaşım 3aydır kullanıyor birde emziren anneler için yine eczanede kekik ve rezene karışımı başka çay varmış arkadaş çok memnunum dedi zaten sağlık bakanlığı öneriyor mutlaka alcam ikisinide gögüs ucu koruyucu ise canım ilk emzirmeye başladığında özellikle ğöğüs uçların içe geçikse ve uçları yara olduğunda kullanman için

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: izemsevi - 30 Mayıs , 2011, 10:53:02
öznur çayın ismi humana steel tea sütü arttırıcı çay tüm eczanelerde var arkadaşım 3aydır kullanıyor birde emziren anneler için yine eczanede kekik ve rezene karışımı başka çay varmış arkadaş çok memnunum dedi zaten sağlık bakanlığı öneriyor mutlaka alcam ikisinide gögüs ucu koruyucu ise canım ilk emzirmeye başladığında özellikle ğöğüs uçların içe geçikse ve uçları yara olduğunda kullanman için

teşekkür ederim sevalcim. not aldım hemen not defterime. kızlar ben çıkıyorum şimdilik,duşa gireyim,hazırlanayım,doktora gitcez ya. malum,dönmemek de var. öpüyorum hepinizi. gelince yazarım.  :opucuk:

izemsevi

hayırlı haberlerle gel biz bekliyoruz seni

muhribe

öznur Allah hayırlara döndürsün inş canım. selametle..

izemsevi

http://www.bebefix.com/x_humana-humana-still-tee-bitki-cayi_35010.php?k_id=1701&kn=Banyo+Gere%E7leri söylediğim çay bu kızlar diğer kekik rezenede bebeğin gaz şikayetini azaltıyormuş

buda aldığım hamile geceliğim
http://www.pijamadunyasi.com.tr/main/senfoni_hamile_gecelik-631-32-29.html

muhribe

güle güle kullan canım. çok güzelmiş.

izemsevi

tşkler muhribecim canım senin miğdende yanma oluyormu benim olmuyor allaha şükür çocuk saçlı olurda yanar deniyor benimkinin saçımı azki tontişimin :k06:

muhribe

canım benim bi ara çok yandı midem. doktor rennie diye bi şurup verdi. ondan kullandım bikaç gün. sonra ilaca çok alıştırmak istemedim kendimi. bıraktım şurubu. onun yerine öğle ve akşam yemeklerinde yağlı yemeyi kestim. yanma şikayeti kendiliğinden geçti. demek ki ağır yemekler dokunuyormuş bana.
sen kaç kilo almış oldun canım şimdi? ben 8 kilo aldım toplamda

izemsevi

canım bende bugün sanah aç karnına tartıldım 8kilo almışım heralde 3-4 kilo daha alırım gibi geliyor ama bende yediklerime dikkat ediyorum kalorili şeyler yemiyorum bebeğe yaramayacak bana kilo yapacak yiyeceklerden uzak duruyorum senin bebiş hareketleri nasıl benim haftasonlarını hiç sevmiyor acaba geç kalkıyoruz ondanmı şuan maşallah hareketli :nazar: ama dün gündüz çok az hareket etti ama bende dün epey yoruldum iş yaptım yazlık kışlık topladım