2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

muhribe

izemsevi

h.b yedik ama karnımızda doymadı valla gerçi kızım şuan uykuya geçti minnoşum muhribe sen eksikleri ne yaptın bizede bişey kalmadı yani sezeryan olursa hayırlısıyla 38.hafta sonunda olcak

muhribe

canım biz oğluşumun tüm kıyafetlerini aldık, ben de pijamalarımı falan aldım. bi beşiğimiz ve bebek arabamız kaldı. onlarında modelini beğendik alması kaldı sadece.

muhribe

hatta oğluşumun kıyafetlerini yıkadım ve ütüledim ben. ama hastane çantamızı hazırlamadık daha. bana erken gibi geliyor ama artık yavaştan yapmam lazım

izemsevi

kıyafet benimde eksiğim kalmadı ufak tefek ihtiyacı var bakım seti gibi kküçük şeyler onun dışında hazır ama yıkayıp ütülemedim henüz önümüzdeki hafta halletmek isityorum yada bu hafta içinde biz bebk arabasını birdahaki yıl nisan mayıs gibi alcaz sonuçta kış alsak işimize yaramayacak kendi arabamızla gidersek gideceğimiz için oyüzden kanguru ve arabayı öbür yıl alcaz ben kendime birşey almadım 1tane pijama sadece okadar artık kendime almam lazım sen battaniyelerini yıkadınmı herşeyini bebişin yıkadınmı yani :dontknow:

muhribe

canım ben 2 tane pijama aldım kendime. biri kaprili diğeri uzun. bi de sabahlık. geceliklerim falan vardı önceden. onları kullanıcam. battaniyeleri falan yıkadım ama annemin en son getirdiği birkaç parça bişi var, onları da biriktirip hepsini bi arada yıkarım diyorum. ama en azından Allah korusun erken doğum olsa ilk ihtiyaçları giderecek kadar hazır sayılırım

izemsevi

penye battaniye nekadar aldın bende şimdi bir tane peluş battaniye var+1 tane penye battaniye+bir tane çok ince polar pattaniye var 1tanede kundak battaniye alcam ama kendime 40lı gögüs pedi ile bir tane pijama aldım okadar çok alıanacak var sen bakım setini ne almıştın :dontknow:

muhribe

Alıntı yapılan: izemsevi - 27 Mayıs , 2011, 13:40:28
penye battaniye nekadar aldın bende şimdi bir tane peluş battaniye var+1 tane penye battaniye+bir tane çok ince polar pattaniye var 1tanede kundak battaniye alcam ama kendime 40lı gögüs pedi ile bir tane pijama aldım okadar çok alıanacak var sen bakım setini ne almıştın :dontknow:
canım ben battaniyeyi çok aldım. ilk zamanlar çok kustuğu için çok ihtiyaç oluyor diyorlar. 4 tane penye battaniye aldım. 2 tane ince kundalıklık gibi var. bi de annemin ördüğü 2 tane kışlık battaniye var. göğüs pedi ben de aldım. 60'lıktı sanırım. bi de göğüs ucu çatlak kremi aldım lansioh. bakım malzemelerini set olarak değil tek tek aldım sebamed'den. küçük kutularda aldım tahriş ederse başka markaya geçerim diye. bakım ürünlerini deneyerek anlarsınız diyorlar. kimisi dokunuyormuş bebeğe

izemsevi

penye battaniye bende alcam 2tane daha benim bebeğe alacağım şunlar kaldı bazılarını ihtiyaç olduğundan değilde sırf kendim istediğim için alcam
mermerşah
emzirme yastığı
kundak battaniye
yatak koruyucu
bebk göbek bağı
mevlüt takımı
alt açma (2 tane var ama bir tanede figürlü almak istiyorum :))
banyo termometresi
bakım seti
bez,ıslak mendil
canbebebinin tek kullanımlık alt açmaları
kirli kutusu
şerbet takımı
anı defteri
figürlü gece lambası

muhribe

mermerşah da çok işe yarıyormuş almıştım ben de. göbek bağı da 2'li aldım bebedordan. ama daha fazla almayı düşünüyorum. her gün değiştirmek gerekecek yani. çok koruyucu oluyor diyorlar  :icon_thumright:

izemsevi

ya ben bizim burda mermerşah ve bebk göbek bağı bulamadım netten bakıyorum bulursam netten alcam bu göbek bağı nasıl birşey bez gibimi  :dontknow: bebedorun satılıyormu :dontknow:

muhribe

canım hani sargı bezleri olur ya yaralanmalar için. ondan yapmışlar göbek bağını. tabi daha sentetik. 2li paketlerde satılıyor. ben bi bebek mağazasında bulmuştum. ama bulamazsan sargı bezinden kendin de yapabilirsin

izemsevi

yeniden sorayım bir göbeği bir haftada düşüyormuş genelde bir hafta hergün değiştirecek kadar almak lazım kendime alacaklarımda şunlar
emzirme sütyeni ( 2 tane son haftalarda almak istiyorum şuan alsam belki sonra olmaz)
emzirme atleti (3 tane)
külot (8-9 tane)
lansinoh krem
gecelik (1 tane)
pijama (1 tane)
antibakteriyel el temizleme jeli
ped ve hasta bezi
çorap
terlik
gögüs pompası
bebek malzeme çantası
tek kişil nevresim takımı
süt arttırıcı humana still tee

muhribe

emzirme sütyeni aldım ben bi tane, şimdiki bedenimden 1 beden daha büyük. şimdilik bol geliyor inş o zaman olur. ben eksikler konusunda çok endişe etmiyorum. evim çarşının tam ortasında. arabamız da var. bi eksik olsa eşim 10 dakikada alır gelir inş

muhribe

canım ben biraz çıkıyorum. gelirim yarım saate  :hello: