2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

Shadowqueen

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 25 Mayıs , 2011, 14:12:44
kizlar dünürüm 20 gün içinde dogum yapacakmis. kasintisi artmis dün aksam ve acile gitmis. kara cigerdeki enzimleri artmis oyüzden doktoru ona erken doguracaksin mecburen demis  :-\

Tatlım sağlıkla gelsin yeter ki vakti hiç önemli değil. Hayırlı doğumlar olur inş.  :amin: :amin: :amin: :amin:

°•.ℓανιηуα.•°

sevalcim aslında evet takmamak gerek. oğlum muhtemelen kas yapıyo :) iyice güçlendi kuvvetlendi. ama göremiyoruz ya,insan tedirgin oluyo işte.

izemsevi

evet normal doğum için yürüyüş çok önemli kasların açılması için bende yürüyordum ama 3-4 gündür hastayım diye yürüyemiyorum evle iş yerin 15dk mesafede sabah ve akşam yürüyorum birde akşam yemeklerden sonra yarım saat kadar eşimle yürüyouz ama bu hafta yürüyemedik suyuda 2-2.5 içiyorum günlük.

banu_fth

beşikler ne kadar pahalıya :(
normal genç odası alsam da küçük de bi beşik alsam mı acaba yada genç odasını boşver ..
dolap beşik alıyım .. ay ne çok ihtiyac var .. hangi bütçe dayanır buna . Allah kolaylık versin .. gerçi kısmetleriyle gelirler de .. Allah yardımcınız olsun yaa..  :-\

izemsevi

dün eşime diyorumki insnaın hamilelikte karnı şeffaflaşsa ne güzel olurdu görürüdk herşeyi güzel olmazmıydı kızlar :dontknow:

muhribe

Alıntı yapılan: izemsevi - 25 Mayıs , 2011, 14:38:54
dün eşime diyorumki insnaın hamilelikte karnı şeffaflaşsa ne güzel olurdu görürüdk herşeyi güzel olmazmıydı kızlar :dontknow:
süpermiş  :hello2:

banu_fth

Alıntı yapılan: muhribe - 25 Mayıs , 2011, 14:34:21
canlarım evet sıcak ama hareket şart. ben mesela yarından itibaren işe gitmeden önce çıkıcam evden, şöyle mahallede bi tur atıp eve dönücem sonra hazırlanır işe giderim. benim işe başlama saatim 9. evim de işe çok yakın. o yüzden müsait zamanım var işten önce yürümeye. hem hava da serin olur erken saatte. sonra da iş çıkışı dolanırım biraz. bacak kaslarımız mutlaka esnemeliymiş normal doğum istiyorsak. doktorum bana günde 1-2 saat yürü mutlaka dedi.

canım ne zaman başlamak lazım yürüyüşe ? hangi haftadan sora kesin başlanmalı ..
ben hiç yürümüom  ::)

muhribe

eylülcüm o kadar doğru söyledin ki canım.. ben her ay maaşımı aldığımda bu ay şu eksiğini alırım, öbür aya da şu kalır diye hesap yapıyorum. eşim ihtiyacımız olursa babamlardan isteriz dedi ama ben istemem dedim. Allah muhtaç etmesin, her şeyi kendi imkanlarımızla karşılamak istiyorum.

banu_fth

ayy 10 numara bi fikir .. ama o zaman hiç o alete girmek için heyecan yapmazdık .. cinsiyet için meraklanmazdık ..
bi de cinsiyeti ne olursa olsun her daim gözümün önünde bi popo görmek bilmiyoum  :k06: :k06: :k06:
işin şaka kısmı tabi bu .. güzel olurdu aslında hep gözümüzün önünde büyürlerdi ..  :love9: :love9:

izemsevi

valla herşey öyle ateş pahası ama biz beşiği uyguna aldık eşim geçenlerde hatırlıyormusun düğün eksiklerinide yaparken bu kadar çok koşturmuştuk hatta bu düğünüde geçti dedi adam haklı :k06:

izemsevi

Alıntı yapılan: eylül_üm - 25 Mayıs , 2011, 14:42:52

ayy 10 numara bi fikir .. ama o zaman hiç o alete girmek için heyecan yapmazdık .. cinsiyet için meraklanmazdık ..
bi de cinsiyeti ne olursa olsun her daim gözümün önünde bi popo görmek bilmiyoum  :k06: :k06: :k06:
işin şaka kısmı tabi bu .. güzel olurdu aslında hep gözümüzün önünde büyürlerdi ..  :love9: :love9:

güzel olurdu güzel :k06:

muhribe

canım ne zaman başlamak lazım yürüyüşe ? hangi haftadan sora kesin başlanmalı ..
ben hiç yürümüom  ::)
[/quote]canım bana doktor 6. aydan sonra başla demişti. ama o zamanlar yağmur çamurdu her taraf. yeni yeni düzeliyor işte havalar. ben 7. ay itibariyle yürümeye başlamış oldum

°•.ℓανιηуα.•°

:ehi: ahahahahaha hakkaten bu şeffaf göbüş işi hoşuma gitti.

kızlar valla bütçe olayı çok kötü. muhribecim valla biz de para yetmezse ne yaparız diye düşündük. ben kesin tavrımı koydum: gerekirse kredi çekerim yine de kimseden almam dedim. Allah o durumlara düşürmesin de...  :amin:

banu_fth

Alıntı yapılan: muhribe - 25 Mayıs , 2011, 14:42:21
eylülcüm o kadar doğru söyledin ki canım.. ben her ay maaşımı aldığımda bu ay şu eksiğini alırım, öbür aya da şu kalır diye hesap yapıyorum. eşim ihtiyacımız olursa babamlardan isteriz dedi ama ben istemem dedim. Allah muhtaç etmesin, her şeyi kendi imkanlarımızla karşılamak istiyorum.

doğru tatlım aylara yaymak lazım .. en güzeli.. çok zor yaa.. biz şimdiden para biriktirmeye başladık zaten başından beri kimsenin bize bi katkısı olmadı .. iğne bile ..
herşeyi biz yaptık şükürler olsun üstesinden gelldik .. beyaz eşya taksitlerinden sadce 1 tanesi kaldı .. o da 2 haziranda bitiyor 1300 tl ..
onu da verince rahatlarız umarım biraz .. ilk başlarda erken oldu diye kızıyordu eşim adam sitrese girdi masrafların altından nasıl kalkıcaz diye . doğum masraf ona alınacak şeler bana alıncak şeler .. nası halledicez diye düşünmekten uyuyamadı ilk haftalar .. şimdi rahat .. az alıcam .. gereksiz almıycaz hallederiz diye diye atlattırdım o dönemi şükür  .. şimdi alıştı kalbi yumuşadı gördükce ekranda  :k06:
oda işini nasıl halledeyim bilemedim .. en ucuz yollu neler yapabilirim ki ??/
nasıl bir yatak almalıyım ki uzun süre kullansın ve ucuz olsun  :dontknow:

muhribe

en güzeli alışverişleri parça parça yapmak şekerler. böyle olunca toplu bi para çıkmamış oluyor elinizden. biz geçenlerde tüm aldıklarımızı önümüze bi serdik. toplasanız milyarı geçmiştir. daha beşik, bebek arabası, ana kucağı falan yok bile içinde