2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

izemsevi

evet öyleymişl ayten ama onun çokta erken olmuyor 2 hafta gibi oda artık erken sayılmaz canım muhribe canım 150-200tlye olanlarda var ama okadara gerek yok canım hatta biberonsuz olanlar var onlar 20tl civarı normade chiconun piyasa fiyatı 45-50tl arası hatta nettede genelde 40-45 civarıydı bu sitede uygun baya

muhribe

çok şükür canım 38. hafta erken de sayılmaz. ben daha küçük diye tahmin etmiştim. sağlıkla gelsin inş kuzucuğu. oy kaşıntı deyince sanki sağım solum kaşınmaya başladı psikolojik olarak  :laughing7:

banu_fth

Alıntı yapılan: muhribe - 25 Mayıs , 2011, 14:10:42
birkaç saat için hazırlık nasıl aylarımızı kaplıyor di mi :) öss gibi  :k06:

ay çok haklısın sizin yaptıklarınızı okudukça yoruluyorum  :k06: :nazar: :nazar:

°•.ℓανιηуα.•°

selamın hello kızlar  :opucuk:

pisiciğin pek de erken değil bence ya.. 38 hafta gayet normal bi hafta. zaten elif bebek de uzun ve kilosu iyiydi hatırladığım kadarıyla.  :dontknow:

muhribe

kızlar düzenli yürüyüş yapıyor musunuz bakalım? ben her gün 1 saat falan yürüyorum işten çıktıktan sonra. doğum için en faydalı egzersiz yürüyüşmüş  :icon_thumright:

Aytii

Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 25 Mayıs , 2011, 14:21:20
selamın hello kızlar  :opucuk:

pisiciğin pek de erken değil bence ya.. 38 hafta gayet normal bi hafta. zaten elif bebek de uzun ve kilosu iyiydi hatırladığım kadarıyla.  :dontknow:

hosgeldin canim  :opucuk:

suanda 33 gün var normal dogumuna ama 20 gûn sonra dogurursa eger ozaman tam 2 hafta önce yani 38 haftalikken dogurmus olacak hayirlisi olsun insallah  :amin:

Aytii

Alıntı yapılan: muhribe - 25 Mayıs , 2011, 14:23:39
kızlar düzenli yürüyüş yapıyor musunuz bakalım? ben her gün 1 saat falan yürüyorum işten çıktıktan sonra. doğum için en faydalı egzersiz yürüyüşmüş  :icon_thumright:

Muhrisim ben ise giderken yürürdüm ama malum suanda evdeyim disariya çikamiyorum çok sicak oluyo  :honk: ama tabi aksam saatlerinde aslinda yürüsem fena sayilmaz ama hiç halim kalmiyo :( ama tüm gün evde oturmuyorum sonuçta evdede oraya buraya yürüyorum disardaki gibi olmuyo biliyorum ama  :dontknow:

izemsevi

38.haftalık erken doğum sayılmaz allahın izniyle sağlıkla kucağına alacak kızını ayten izinler hakkında yazdığım yazıyı okudunmu :dontknow:

Aytii

Alıntı yapılan: izemsevi - 25 Mayıs , 2011, 14:27:18
38.haftalık erken doğum sayılmaz allahın izniyle sağlıkla kucağına alacak kızını ayten izinler hakkında yazdığım yazıyı okudunmu :dontknow:

canim ben onu konustum hastanedeki dogum izinleriyle ilgilenen kizla. dediki Cuma günü ise baslama tarihinse o günü gel sana 32 hafta raporu yazalim dedi. is yerinden vizite kagidi almam gerekiyomus. onunla birlikte hastaneye gidicem öyle yapacaklar islemimi yani ;)

°•.ℓανιηуα.•°

vallahi aslında yürüsek iyi olacak ama o kadar sıcak ki. bi de benim hep uykum geliyo. kızlar bişiy daha var benim oğlum son 2 gündür inanılmaz hareketli. resmen kemikleri elime geliyo hareket hlindeyken. dün akşam mesela hiç ama hiç uyumadı. hep uyanıktı. korkuyorum sonra acaba kordona falan dolandı da kurtulmaya mı çalışıyo diye  :-\ ya psikopat oldum resmen  ???

izemsevi

Alıntı yapılan: izemsevi - 25 Mayıs , 2011, 13:38:26
kızlar sgk ile görüştüm 32.hafta alacağımız raporu biz değil veya kurum değil direk hastane yollayacakmış hastane kanalıyla gelmesi gerekiyor dedi görevli özellikle sordum kurum yada bizmi getireceğiz diye hayır hastanenin yollaması gerekiyor dedi 37.haftadan sonra 21 günlük izninizden doğumdan sonra gönderilecek dedi ve erken doğumlarda yani 37.haftada ayrıldığımzıda 38-39 haftalarda doğm yaptığımız taktirde dr erken doğum yapmıştır şu kadar gün önce diye bir belge düzenleyecekmiş bizde bu belgeyi sgk teslim edecekmişiz ozaman kaç gün kullanmadığımız iznimiz varsa onlarda doğum sonrasına aktarılacakmış yuppiiiiiiiiiiiiiiiiiii :hello2: :hello2:

aytenim bu yazıyı dedim hani merak ettiğimiz konu vardıya

Aytii

Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 25 Mayıs , 2011, 14:31:27
vallahi aslında yürüsek iyi olacak ama o kadar sıcak ki. bi de benim hep uykum geliyo. kızlar bişiy daha var benim oğlum son 2 gündür inanılmaz hareketli. resmen kemikleri elime geliyo hareket hlindeyken. dün akşam mesela hiç ama hiç uyumadı. hep uyanıktı. korkuyorum sonra acaba kordona falan dolandı da kurtulmaya mı çalışıyo diye  :-\ ya psikopat oldum resmen  ???

o kordon meselesi benimde aklima takiliyo hep  :-\

izemsevi

öznur öyle olumsuz şeyler lütfen düşünme hareketli olacak çocuk yermi kaldı annesi daracık alanda sıkıldı yani olacak okadar

Aytii

Alıntı yapılan: izemsevi - 25 Mayıs , 2011, 14:31:31
Alıntı yapılan: izemsevi - 25 Mayıs , 2011, 13:38:26
kızlar sgk ile görüştüm 32.hafta alacağımız raporu biz değil veya kurum değil direk hastane yollayacakmış hastane kanalıyla gelmesi gerekiyor dedi görevli özellikle sordum kurum yada bizmi getireceğiz diye hayır hastanenin yollaması gerekiyor dedi 37.haftadan sonra 21 günlük izninizden doğumdan sonra gönderilecek dedi ve erken doğumlarda yani 37.haftada ayrıldığımzıda 38-39 haftalarda doğm yaptığımız taktirde dr erken doğum yapmıştır şu kadar gün önce diye bir belge düzenleyecekmiş bizde bu belgeyi sgk teslim edecekmişiz ozaman kaç gün kullanmadığımız iznimiz varsa onlarda doğum sonrasına aktarılacakmış yuppiiiiiiiiiiiiiiiiiii :hello2: :hello2:

aytenim bu yazıyı dedim hani merak ettiğimiz konu vardıya

evet okudum Seval. hastanedeki kizda biz gönderiyoruz sgk ya dedi bana. ama isyerinden vizite kagidi alip gitmen gerekiyomus hastaneye

muhribe

canlarım evet sıcak ama hareket şart. ben mesela yarından itibaren işe gitmeden önce çıkıcam evden, şöyle mahallede bi tur atıp eve dönücem sonra hazırlanır işe giderim. benim işe başlama saatim 9. evim de işe çok yakın. o yüzden müsait zamanım var işten önce yürümeye. hem hava da serin olur erken saatte. sonra da iş çıkışı dolanırım biraz. bacak kaslarımız mutlaka esnemeliymiş normal doğum istiyorsak. doktorum bana günde 1-2 saat yürü mutlaka dedi.