2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

izemsevi

aybüke 7kere ayetel kürsi oku birde yanı başına kırmızı birşeyler koy son zamanlarda olurmuş zaten ama sen içini rahat tut allahım koruru ikinizide

<<AyBüKe>>

Alıntı yapılan: izemsevi - 23 Mayıs , 2011, 14:53:50
aybükecim o hastaneden hastaneye değişir benim bulunduğum yerde 3 hemşire ve bir dr dışında kimse girmez normal doğumda belki ebe daha fazla girebilir

Değişiyodur tabi canım, bana yanımda yatan kadın demişti saydım tam tamına 10 kişi vardı ameliyathanede demişti  :k06: :k06:  Hepside gördü heryerimi demişti ama bebek çıkınca o anda umrunda olmuyo dedi  ;D  Aytenin dediği gibi sağlıkla çıksında bebecikler ordan gerisi çokta pırtt  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

Aytii

Alıntı yapılan: <<AyBüKe>> - 23 Mayıs , 2011, 14:56:22
Alıntı yapılan: izemsevi - 23 Mayıs , 2011, 14:44:53
yok canım onu duymadım batıl inançlara sahip biri değilimdir ama bu albasması yada halk dilinde karabasana inanırım allah korusun

Ayy Seval sorma o karabasanlar şimdi başladı bende  :cildir: :cildir:  Kaç gündür geceleri mahvoluyorum o kadarda duamı okuyorum, ayetel kürsiyi okuyorum ama yok yine korkutuyolar  :y25: :y25:  Tek uyuyamaz oldum ben eşimde geç yatıyo onun yanına kıvrılıyorum öyle uyuyorum sonra onunla birlikte geçiyorum yatağa kaç gündür  :y25:

canım karabasanın bilimsel açıklaması şu:

uyku ve uyanmanın arasında gelişen ruhsal bir şey. yani korkma. herkese olabiliyo. ama tabi sen dualarını oku içini rahat tut. ama dediğim gibi bilimsel olarak uyku ve uyanmanın arasında beyinden gelen birşey bu

FeHi

Alıntı yapılan: izemsevi - 23 Mayıs , 2011, 14:55:33
bende öyle düşünüyorum hilalcim emzirmekte çekinmem ama annem durukende kayınvalideme giydirmem ki benim kayınvalidemde yani müthiş anlayışlı uyumlu sakin kendi halinde biridir ve allaha şükür hiçte bir sorunumuz olmadı ama anne gibisi yok
:nazar: :nazar: :nazar: Allah bozmasın SEval ama dediğin gibi Anne gibisi olmaz ya
ALLAH eksikliklerini VERMESİN İNŞALLAH :amin: :amin: :amin:

FeHi

Alıntı yapılan: <<AyBüKe>> - 23 Mayıs , 2011, 14:56:22
Alıntı yapılan: izemsevi - 23 Mayıs , 2011, 14:44:53
yok canım onu duymadım batıl inançlara sahip biri değilimdir ama bu albasması yada halk dilinde karabasana inanırım allah korusun

Ayy Seval sorma o karabasanlar şimdi başladı bende  :cildir: :cildir:  Kaç gündür geceleri mahvoluyorum o kadarda duamı okuyorum, ayetel kürsiyi okuyorum ama yok yine korkutuyolar  :y25: :y25:  Tek uyuyamaz oldum ben eşimde geç yatıyo onun yanına kıvrılıyorum öyle uyuyorum sonra onunla birlikte geçiyorum yatağa kaç gündür  :y25:
Aybüke yastığının altına bıçak koy, ben koydum mesela yastığımın altına

izemsevi

valla aybükecim ben ilk 3ay druma hep alttan muayene oldum hatta ilk zaman çokta kasaraım yapamam diyordum ama allah kolaylığını veriyor kimse keyfi yere açmıyor sonuçta dr mahremiyet diye birşey yok o durumda utanmamda sıkılmamda sonuçta adam işini yapıyor günde kaç tane görüyordur kimbilir benimki ne ilk nede son olacağı için dert etmem böyle şeyleri allah kucağıma aldığım saatleri göstersin önemli olan bu.ötesi fasa fiso şeyler

<<AyBüKe>>

Anladım Ayten aman korkunç bişey olmasında bilimsel bişey olsun çünkü çok korkarım öyle şeylerden Allah'ım korusun  :amin: 

FeHi

23 Mayıs , 2011, 15:06:37 #9008 Son düzenlenme: 23 Mayıs , 2011, 15:09:14 FeHi
Alıntı yapılan: izemsevi - 23 Mayıs , 2011, 15:03:20
valla aybükecim ben ilk 3ay druma hep alttan muayene oldum hatta ilk zaman çokta kasaraım yapamam diyordum ama allah kolaylığını veriyor kimse keyfi yere açmıyor sonuçta dr mahremiyet diye birşey yok o durumda utanmamda sıkılmamda sonuçta adam işini yapıyor günde kaç tane görüyordur kimbilir benimki ne ilk nede son olacağı için dert etmem böyle şeyleri allah kucağıma aldığım saatleri göstersin önemli olan bu.ötesi fasa fiso şeyler
Orası öyle de gel gör bunu kendine anlat ben bi türlü rahat olamadım dr yanında karnımı açarken bile renkten renge giriyorum
bide söyledğin gibi sağ sağlim bebeklerimizi kucağımıza alalım da onunda gücünü verir Rabbim

<<AyBüKe>>

Alıntı yapılan: izemsevi - 23 Mayıs , 2011, 15:03:20

Doğru diyosun Seval, günde kaç tane görüyolar doktorlar ama biz alışık olmadığımız için zorlanıyoruz işte  ::)  Ama hamile kaldıktan sonra neye alışılmıyoki  ;D

izemsevi

aybüke bulunduğun ilin müftülüğünü ara onlar sana detaylı bilgi verir ben mesela herhangi bir dini konuda daraldığımda arayıp direk müftülüğe soruyorum öyle detaylı ve güzel anlatıyorlarki hatta okunacak duaları neler yapman gerektiğini herşeyi söylüyorlardır bence oraya danışabilirsin

izemsevi

kendini rahatlat canım şimdiden sezeryan olursa zaten alttarfala birişi olmayacak normal doğum gibi değil en nihayetinde eğer normal olursada zaten ebeler giriyor devlet hastanelerinde sonuçta sadece 1saatlik birşey kendini kasma yeter allah yardım edecektir.

FeHi

Kızlar hepinizi öptüm çok, yemek yapmaya geçeyimmmmm...
Görüşürüz şekercikler  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

Aytii

Alıntı yapılan: FeHi - 23 Mayıs , 2011, 15:18:25
Kızlar hepinizi öptüm çok, yemek yapmaya geçeyimmmmm...
Görüşürüz şekercikler  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

kolay gelsin canım sana bizde seni öpüyoruz  :opucuk:

izemsevi

görüşürüz hilalcim kolay geslin sana yakma yemeği ocakta :k06: