2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

izemsevi

ben kırmızı aldım zaten lohusa tacıda kırmızı olur hilal yeni dönemde pembede çıkmış olsa eski dönemlerden beri lohusa tacı kırmızıdır mantığıda al basması yada halk dilinde karabasan olmasın diye takılır hatta bebeğin baş ucunada kırmızı birşey konuluki oda etkilenmesin diye

FeHi

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 23 Mayıs , 2011, 14:23:28
ben kurdalemi henüz almadım ama açık mavi renkte almak istiyorum  :k06:
Ayyy ayyy ne cici oluymş Aytencik
Benimde pijamalar, gecelikler piyasa da yok gittimmmmmmm kırmızı kocaman fiyonklu TAç aldım :toothy10: :k06:

<<AyBüKe>>

Alıntı yapılan: FeHi - 23 Mayıs , 2011, 14:29:30
Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 23 Mayıs , 2011, 14:23:28
ben kurdalemi henüz almadım ama açık mavi renkte almak istiyorum  :k06:
Ayyy ayyy ne cici oluymş Aytencik
Benimde pijamalar, gecelikler piyasa da yok gittimmmmmmm kırmızı kocaman fiyonklu TAç aldım :toothy10: :k06:

:k06: :k06: :k06:

izemsevi

ben pijamamın birini kırmızı aldım diğerini mor alcam çünkü mor renk insanı rahatlatır ve huzur verir geceliğide pembe alcam

FeHi

Seval kızkardeşim doğum yaptığında hastanede bebeğin beşiğinin üstüne kırmızı tülbent örttükkkkkkk
hay bunu yapan senmisin hemşire cadolozu nasıl bağırıo bebeğe böyle şeyler örtülürmü böyle yaparak kaçtane çocuk öldü biliomusunuz falan filan...
EEE noldu yani şimdi bizede örtmüş annem ama biz ölmedik bize bişi olmadı çatlakmı ne yaaaaaa :caca:

FeHi

Alıntı yapılan: izemsevi - 23 Mayıs , 2011, 14:30:41
ben pijamamın birini kırmızı aldım diğerini mor alcam çünkü mor renk insanı rahatlatır ve huzur verir geceliğide pembe alcam
Seval benim aklımdaki renkleri söyledin bacım

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Alıntı yapılan: FeHi - 23 Mayıs , 2011, 14:21:20
Fıstıklar ne renk aldınız gecelik,pijama  takımlarınız ve saç bantlarınızı (kurdela,taç,band)..

2 pijama takımı koydum bende biri açık mavi,diğeri çiçekli kırmızı.iki tanede onlara uygun taç aldım kurdelalı açık mavi ve klasik kırmızı kurdeleli lohusa tacı
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

FeHi

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 23 Mayıs , 2011, 14:36:13
Fıstıklar ne renk aldınız gecelik,pijama  takımlarınız ve saç bantlarınızı (kurdela,taç,band)..

2 pijama takımı koydum bende biri açık mavi,diğeri çiçekli kırmızı.iki tanede onlara uygun taç aldım kurdelalı açık mavi ve klasik kırmızı kurdeleli lohusa tacı
oyyy oyyy doğum sonrası çiçek gibi açıcaz desenize hastane odasında :k06: :k06: :k06:

izemsevi

canım bebğin yüzüne örtme sadece beşiğinin yanına koy oda zaten 40gün duracak birşey yüzüne örteersen bunalır ama yanına koy beşiğin kenarına koy hiç bişey olmaz ben gelin çıkarken örttüğüm kırmızı tülbentim var onu koycam valla benim branşım arkeoloji ve antik çağlarda bile al basmasından bahsedilir

Alıntı yapılan: FeHi - 23 Mayıs , 2011, 14:37:59

oyyy oyyy doğum sonrası çiçek gibi açıcaz desenize hastane odasında :k06: :k06: :k06:

ayy inşallah canım su gibi doğurup,odamıza yerleşmeyi nasip eder Rabbim .ben bişey merak ediyorum doğumdan çıkıyoruz ya yanımıza bir yakınımızı alıyorlarmı yoksa geceliğimizi falan bize hemşiremi giydiriyor prosedür hakkında bilgi sahibi olan varmı  :k06:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

FeHi

Alıntı yapılan: izemsevi - 23 Mayıs , 2011, 14:39:22
canım bebğin yüzüne örtme sadece beşiğinin yanına koy oda zaten 40gün duracak birşey yüzüne örteersen bunalır ama yanına koy beşiğin kenarına koy hiç bişey olmaz ben gelin çıkarken örttüğüm kırmızı tülbentim var onu koycam valla benim branşım arkeoloji ve antik çağlarda bile al basmasından bahsedilir
Bide sarı tülbent örterlermiş sarılık olması diye bunu duymuşmuydun cankuş

Aytii

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 23 Mayıs , 2011, 14:39:55

ayy inşallah canım su gibi doğurup,odamıza yerleşmeyi nasip eder Rabbim .ben bişey merak ediyorum doğumdan çıkıyoruz ya yanımıza bir yakınımızı alıyorlarmı yoksa geceliğimizi falan bize hemşiremi giydiriyor prosedür hakkında bilgi sahibi olan varmı  :k06:

evet onu bende çok merak ediyorum :D bence odaya gitmeden giydirirler üstümüzü ya  ::)

ayy merak ettiğim ne çok şey var benimde :toothy10:

FeHi

23 Mayıs , 2011, 14:44:36 #8983 Son düzenlenme: 23 Mayıs , 2011, 14:47:33 FeHi
Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 23 Mayıs , 2011, 14:39:55

Ben kızkardeşimden biliyorum hemşireye söyledi kayınvalidesini ve görümceliri çıkartırdı annemle ben kaldık hemşire güzelce bi sildi temizledi bezini bağladı annemle birlikte giydirdiler bacımı :k06:

izemsevi

yok canım onu duymadım batıl inançlara sahip biri değilimdir ama bu albasması yada halk dilinde karabasana inanırım allah korusun