2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

izemsevi

hilal ben cam aldım canım ağır değil hafifi zaten ilk aylar kendisi tutamıyorki plastikte olsa ilk aylar sen içiriyırsun biberonu ama yok ben illa plastik alcam diyorsan chiconun ve aventin plastikleri var onları al ozaman gene biberon alırken BPA yazısı varmı yokmu diye kontrol edin plastik biberon alırken eğer o yazı varsa alın yoksa almayın çünkü yazmayanlarda kansorejen madde var zaten yasaklandılar

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

hahahhaha :k06: tamam cnm veririm ozaman sen öyle diyorsan kızma hemen kaynana :toothy10: sancın için doktora danışmadınmı canım sen halan ya ne ağrısı bu böyle :icon_scratch:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

Aytii

Alıntı yapılan: FeHi - 23 Mayıs , 2011, 13:52:41
Çok doğru Ayten kesinlikle katılıyorum
Günah kıs 6 ay su vermemek olur mu

yemişim doktorların söylediğini ben !

tabikide su vercem. nekadar sütümde su olsada suyun yerini hiç birşey tutamaz. ki ben çok duydum susuzluktan bebeğin böbrekleri iflas ediyo Allah korusun. ben asla katılmıyorum bu fikre. hatta 4 aylıktan sonra eğer çok iştahlıysa evde yapılan çorbalardan bile vercem ben  :icon_thumright:

FeHi

Aytii

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 23 Mayıs , 2011, 13:54:47
hahahhaha :k06: tamam cnm veririm ozaman sen öyle diyorsan kızma hemen kaynana :toothy10: sancın için doktora danışmadınmı canım sen halan ya ne ağrısı bu böyle :icon_scratch:

canım sağlıkocağındaki hemşireye sordum onun ismide Elif  :laughing7: adet dönemin geldiği için olabilir dedi hani biz adet olamıyoruz ya  :-\ öylede sancı yapabiliyomuş. ama nst ye gir dedi emin olmak için. iş yerindende zır zır izin alasım yok. ne bileyim gitmedim bidaha

FeHi

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 23 Mayıs , 2011, 13:55:44
Alıntı yapılan: FeHi - 23 Mayıs , 2011, 13:52:41
Çok doğru Ayten kesinlikle katılıyorum
Günah kıs 6 ay su vermemek olur mu

yemişim doktorların söylediğini ben !

tabikide su vercem. nekadar sütümde su olsada suyun yerini hiç birşey tutamaz. ki ben çok duydum susuzluktan bebeğin böbrekleri iflas ediyo Allah korusun. ben asla katılmıyorum bu fikre. hatta 4 aylıktan sonra eğer çok iştahlıysa evde yapılan çorbalardan bile vercem ben  :icon_thumright:

:icon_thumright: :icon_thumright:

izemsevi

http://www.bebevitrini.com/Philips-Avent-Yenidogan-Baslangic-Seti,PR-264.html kızlar biberon ve emzik almayanlar için bu set güzel düşünebilirsiniz

su konusunda ben druma fazlasıyla güveniyorum şimdiye kadar beni yanıltmadı allaha şükür anne sütünün yarısından fazlası su içerikli şuan 4-5 arkadaşım doğum yaptı ve hiçbirinin dr suyu önermedi ve hiçbiride kullanmıyor zarralı bir şey olsa bukadar dr heralde aynı şeyi söylemez dye düşünüyorum belki her mamadan sonra 1-2 çay kaşığı su verilebilir ama fazlasını vermeyi lşimdilik düşünmüyorum

FeHi

23 Mayıs , 2011, 14:01:00 #8947 Son düzenlenme: 23 Mayıs , 2011, 14:04:07 FeHi
Ayten bidaha ki kontrolün ne zaman
Eğer uzun zaman varsa ihmal etme
haftasonu çalışmıosn bildiğim kadarıyla bence haftasonu gitme imkanın varsa Gt canım ya bak şimdi benimde aklıma takıldı??

°•.ℓανιηуα.•°

kızlar bizim bebeişler yaz bebesi olucak. su vermeden nasıl yaşasınlar değil mi. forumda öle bi konu da vardı. melekler su getirirmiş falan filan. düşündüm de doktor ne derse desin ben vercem sanırım...

Aytii

Alıntı yapılan: FeHi - 23 Mayıs , 2011, 14:01:00
Ayten bidaha ki kontrolün ne zaman
Eğer uzun zaman varsa haftasonu çalışmıosn bildiğim kadarıyla bence haftasonu gitme imkanın varsa Gt canım ya bak şimdi benimde aklıma takıldı şimdi??

4 haziranda yani haftaya cumartesi

daha var ama ne biliyim işte gitmek istemiyorum. bu hafta sonuda eşim amelyat olcak dişinden yoğun olcam yani zaten yine olursa bu defa kesin gidicem

Aytii

Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 23 Mayıs , 2011, 14:01:42
kızlar bizim bebeişler yaz bebesi olucak. su vermeden nasıl yaşasınlar değil mi. forumda öle bi konu da vardı. melekler su getirirmiş falan filan. düşündüm de doktor ne derse desin ben vercem sanırım...

sanırım diye bişey yok. vermediğinde böbrekleri mahvolur. benim ablamda gerizekalı öyle yaptı 4 aya kadar su vermedi ben gittim kaynattım suyu soğuttum küçük bi kaşıkla ağzına verdim yavrum nasıl içti suyu var ya az daha ablama tekme tokat dalacaktım  :violent1: kızdım onada başlarım senin doktoruna dedim. benim babaannemin en küçük çocuğu susuzluktan öldü. melaikeler su verirmiş dediler ona oda cahil işte dinlemiş sonra böbrekler kuruyo ve ölüyo  :'( ben bir anneysem eğer ve içgüdülerim beni birşeye yönlendiriyosa onu uygularım doktorun dediğine bakmam  :icon_thumright:

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 23 Mayıs , 2011, 14:04:38
Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 23 Mayıs , 2011, 14:01:42

sanırım diye bişey yok. vermediğinde böbrekleri mahvolur. benim ablamda gerizekalı öyle yaptı 4 aya kadar su vermedi ben gittim kaynattım suyu soğuttum küçük bi kaşıkla ağzına verdim yavrum nasıl içti suyu var ya az daha ablama tekme tokat dalacaktım  :violent1: kızdım onada başlarım senin doktoruna dedim. benim babaannemin en küçük çocuğu susuzluktan öldü. melaikeler su verirmiş dediler ona oda cahil işte dinlemiş sonra böbrekler kuruyo ve ölüyo  :'( ben bir anneysem eğer ve içgüdülerim beni birşeye yönlendiriyosa onu uygularım doktorun dediğine bakmam  :icon_thumright:

hheeeyyyyttttt beeee....  8) helal sana ayti. tamam abla kızma sanırım diye bişiy yok, ben de vericem oğluşuma.. benim yüzümden bebeğime bişiy olursa asla yaşayamam  :icon_pale:

FeHi

23 Mayıs , 2011, 14:08:21 #8952 Son düzenlenme: 23 Mayıs , 2011, 14:10:18 FeHi
Çok geçmiş olsun Ayten.
Öznur 1-2 çay kaşığı yeterli olabilir mama sonrası..
Hem dilinde pamukçuk çıkması da engellenmiş olur..

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

evet çok mantıklı aytenim :icon_thumright: zaten kaynamış soğutulmuş su veriliyor açıkçası Rabbim nasip ederse çocuğum doğduğunda çok az zemzem suyu damlatmayı düşünüyorum ağzına bende
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

<<AyBüKe>>

Bende vericem su  :icon_thumright:   Bide yaz bebekleri olucak bizimkiler yazık yavrucaklara :y25:    Anne sütünün %80'i suymuş gerçi ama suyun yerini tutmaz bence ..