2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Hilalcim senin mide yanman oluyormuydu canım ya benım artık yemek borumu söküp atasım gelıyor ya dayanıyorum sabredıyorum tamam ama yok böyle bişey gün geçtikçe artıyor gecelerıde cayır cayır yanıyor uyku zaten yok sureklı oturarark ,3 yastık ust uste koyarak uyumaya çalışıyorum doktor rennie şurup vermişti alternatifide gaviskon içiyorum 5-10 dk iyi hoş sonra yıne başlıyor senın oluyorsa bir çaresi varmıdır bu derdin ya :sad1:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

FeHi

Seval Bayıldım ne şeker bişi öyle

banu_fth

Alıntı yapılan: izemsevi - 20 Mayıs , 2011, 14:45:30
http://www.bebefix.com/x_sevi-baby-sevi-bebe-ayakli-kundak-battaniye_33797.php?k_id=1638&kn=Battaniye+%26amp%3B+Kundak+

kızlar yarın kızıma bunu alcam inşallah birde bi battaniye gördüm kendinden gül desenli ama harika birşeydi bayıldım pelüş kendinden gül desenli

ay çok güzelmiş yaa güle güle kullansın inşallah sağlıklı günlerde . :amin: :nazar: :nazar:

izemsevi

kızlar kaç tane battaniye aldınız şu az önce paylaştığım kundak battaniyeden aldınızmı. :dontknow:

FeHi

Seval Görünce aklıma geldi kıs benim bebeğin bornozu banyo havlusu yokkkkkkkkkk :cildir: nasıl unutmuşum hiç aklıma da gelmedi şimdi görünce o eksiği fark ettim

banu_fth

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 20 Mayıs , 2011, 14:51:19
Hilalcim senin mide yanman oluyormuydu canım ya benım artık yemek borumu söküp atasım gelıyor ya dayanıyorum sabredıyorum tamam ama yok böyle bişey gün geçtikçe artıyor gecelerıde cayır cayır yanıyor uyku zaten yok sureklı oturarark ,3 yastık ust uste koyarak uyumaya çalışıyorum doktor rennie şurup vermişti alternatifide gaviskon içiyorum 5-10 dk iyi hoş sonra yıne başlıyor senın oluyorsa bir çaresi varmıdır bu derdin ya :sad1:

hiç aç kalmayacaksın .. 2,5 saatte bir azıcık bir şey ye . . ben ölmüştüm yanmadan nefes borum eriycek sanıyordum ..
gaviscon içtim bende .. günde 4 ölçü en fazla haaa sakın fazla içme ..
herşeyden yanıyor mide .. onu yeme bunu yeme diye bişe yok biliyorum .. demekki bitmedi he ..
arkası yarın yani .. bari gaviscon uma iyi bakiim..  :sad1: :'(
gecmiş olsun sana da .  :opucuk:

izemsevi

fehi ben telaşlanıyorum eksiğim çok diye bacım sen daha niye tamamlamadın :caca: bornoz hiç alma benim fikrim çünkü bornozu en küçük 1.5-2 yaşından önce giyemiyorlar çünkü büyük geliyor alıp 1-2 yıl bekletmenin mantığı yok ben oyüzden organik havlular var onlardan alcam.

sağol eylülde gavisconuda çok içemiyorum kabızlığım var zaten tetikler diye korkuyorum bir iki gün içtim tuvalete cıkarken yıne zorlandım oyuzden  etkılıyor dıye düşünüyorum  :-\
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

izemsevi

hilal ben sana en iyisi eksik listemi veriyim sen ordan bak ona göre eksik birşeyin varsa hemen tamamla.
Bebek için:

1- Yelek
2- Minik penye önlükler 7-8 adet (iyi emici olanlarından)
3-) Penye şapka, eldiven (ev içinde bile mevsime gore gerekmekte, banyo sonrası özellikle başları çabuk ısı kaybediyor, eldivenleri emzirirken çıkarmalı ama)
4- mermerşahi (ince tülbent) bezler büyüklerden 3 küçüklerden 10 12 adet, bebekleri kolda taşımak, gazını çıkarmak vs için.
5- banyo havlusu
6- banyo havlusu içine tülbent (mothercarede çok hesaplı ve iyi su emenleri var)   4- 5 adet)
7- penye battaniye 3-4 adet (bebekler çok kustukları için çok gerekli oluyormuş)
8-örgü / bebek yünü battaniye 2 adet
9- 1-2 adet peluş battaniye
10- iç-dış zıbın 2 adet yeterli (çok çabuk büyüdükleri için)
11- penye, bol, ayaklı, beli sıkı olmayan ve uzun kollu tulum 4- 5 adet
(ayaklı olması çok faydalı, günün her saati bu tulumlar işe yarıyor, mevsime göre kadife olanları da alınabilir içine çorap ve pijama yada ayaklı tulumu giydirince bebek ısınıyor.)
12- Ter Bezi
13- Çorap
14- Emzirme Yastığı (ay şeklinde), ya da hamilelikte de kullanılan sosis yastık (sezeryan olursa emzirmek zor oluyor bu yastık iyi bir destekleyici)
15-Alt Açma Minderi
16- Kundak
17-Kundak Battaniye
18- Lastikli Bebek Çarşafı
19- Bebek Yatak Koruyucu
20- Bebek Göbek Bağı yada bezi
21- Mevlüt Takımı

EŞYA

1-   Banyo Filesi, Banyo Kova ve Tası
2-   banyo termometresi
3-   vücut ve baş şampuanı (sebamed iyisi)
4-   pişik kremi ilk zamanda yeterli (nivea çok iyi), bebek yağı (sebamed) ilk aylarda kullanmamalı teni için zararlı. (1 aydan sonra kullanabilirsin)
5-   yeni doğan bebek bezi (prima)-bebekler çok çabuk büyüyor o yüzden stok yapmamalı
6-   canbebe alt değiştirme örtüsü
7-    Uni yenidoğan ıslak mendil (sulu pamuk saf oraganik) stok yapılmalı çok kullanışlı
8-   saç fırçası, tarağı, tırnak makası ve bebek törpüsü (ilk aylarda kesmek zor, törpü daha iyi)

ANNE İÇİN
1-   emzirme sütyenleri ( 2 adet penye, son haftalarda satın almalı)
2-   emzirme atleti, ( 3 adet)
3-   normal külot (9-10 adet renkli göbek üstü al doğumdan sonra rahat etmek için)
4-   emzirme pedleri
5-   göğüs kremi (lansinoh en iyisi, emzirme başlar başlamaz kullanılmalı, ilk hafta yara olması çok olası çünkü) hatta öncesinde kullanmalı ki sonrasında çok sorun yaşamamak için fakat göğüs uçları çok uyarılmamalı erken doğuma sebep olabilir.
6-   emzirmeye uygun gecelik (kısa kollu doğumdan sonra daha iyi oluyor. Tansiyon ölçümü yapılıp, serumda takılabileceği için),( 1 adet)
7-   önden düğmeli beli sıkı olmayan pijamalar (lohusa pijamaları kullanışlı olmuyormuş) sabahlık ve kıyafetler (2 Adet)
8-   antibakteriyel el temizleme jeli (hastanede kalkamayınca bebeği tutmadan önce kullanmak için)
9-   klasik orkid ped ve hasta pedi
10-   çorap (pijamalara uygun),
11-   terlik (beyaz kapalı ev terliği yıkanabilen al hastaneden sonrada çamaşır sulayıp kullanılır)
12-   göğüs pompası (medela ya da avent marka)
13-   süt poşetleri (lansinoh marka) doğumdan sonrada ihtiyaca göre alınabilecek bir eksik.
14-   Bebek Malzeme Çantası
15-    Tek Kişilik Nevresim Takımı ( Hastane İçin)
HİJYEN VE BESLEME
1-   minik plastik bebek kaşıkları 2-3 adet
2-   kirli çamaşır kutusu, torbası
3-   1 yenidoğan biberonu (avent yada "dr brown ince uçlu silikon içinde uzun plastik çubuklu dar ağızlı olan") anne memesine yakın olan ince uçlu dar ağızlı olanları tercih edin
4-   emzik (özellikle silikon, damaksız dişleri çıkana kadar kullanılabilir. emme dürtüsünü kuvvetlendirmek için)
5-   Sütü artırıcı humana still tee (eczaneden al)

BÜYÜK EŞYALAR
1-   odada ufak bir gece lambası (kırmızı tercih edilmeli anne karnındaki yaşantısına en uygunudur ve rahatlatıcı özelliği var bebek için)
2-   ana kucağı (ilk 9-10 ay evde gündüz uykularına, bebekleri oyalamaya, dışarıda gezdirmeye, arabada sağlam bir şekilde bağlamaya vs. yarayan önemli bir eşya,)
3-   puset
4-   kanguru (ilk 1 aydan sonra kısa süreli gezmeler için keyifli olabiliyor, tamamen tercihe kalmış. sadece kaliteli bir model seçilmeli)
5-   Şerbet Takımı
6-   Anı Defteri

FeHi

Canım benimde vardı mahfoluodum sanki yedğim yukarı çıkıo çözümümü kendim buldum saat 4'den 5'den sonra yemek yemiyorum yoğurt yiyiyorum o mideyi rahatlatıo bunu biliyorum. magnezyumumu içiom sütümü içiom yatasıya kadar bunları yapıorum aralıklarla ..
uyku olayına gelince uykuyu unuttum sadece dalışa geçebiliyorum ondan sonrası uyanık yatakta sabahlıyorum işte..

banu_fth

tam listeyi alabilirmiyim kızlar .. bunlar eksik listesi dimi  :-*
ben de biraz daha büyüsün .. cinsiyetini öğrenelim hayırlısıyla sağlıkla .. alalım başlıyalım bakalım cicişler almaya ..  :love9:

banu_fth

Alıntı yapılan: FeHi - 20 Mayıs , 2011, 15:01:44
Canım benimde vardı mahfoluodum sanki yedğim yukarı çıkıo çözümümü kendim buldum saat 4'den 5'den sonra yemek yemiyorum yoğurt yiyiyorum o mideyi rahatlatıo bunu biliyorum. magnezyumumu içiom sütümü içiom yatasıya kadar bunları yapıorum aralıklarla ..
uyku olayına gelince uykuyu unuttum sadece dalışa geçebiliyorum ondan sonrası uyanık yatakta sabahlıyorum işte..

ayyy ayyyyyyyy

uykusuzluk en  kötü şey yaaa.. Allah sabır versin hepimize yaa..  :sad1:

aynen hilalcim uyku zaten hiç yok,doktorun doğum hakkında bişey söyledimi çatı muayenesi falan yapacakmıymış canım?34+ 4 üm bende haftaya persembe kontrolumuz var

FeHi

Alıntı yapılan: izemsevi - 20 Mayıs , 2011, 14:57:37
fehi ben telaşlanıyorum eksiğim çok diye bacım sen daha niye tamamlamadın :caca: bornoz hiç alma benim fikrim çünkü bornozu en küçük 1.5-2 yaşından önce giyemiyorlar çünkü büyük geliyor alıp 1-2 yıl bekletmenin mantığı yok ben oyüzden organik havlular var onlardan alcam.
Mantıklı...
Canım çok sağol bende araştırıp bulayım bakim organik havlu satan yerleri..

banu_fth

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 20 Mayıs , 2011, 14:59:04
sağol eylülde gavisconuda çok içemiyorum kabızlığım var zaten tetikler diye korkuyorum bir iki gün içtim tuvalete cıkarken yıne zorlandım oyuzden  etkılıyor dıye düşünüyorum  :-\

hıımmm canım kayısı yada kayısı suyu iç içmiyormusun ?? ye doktor öyle söyledi ..sorunun olursa kayısı ye açkarnına sabah dedi