2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

banu_fth

sanki bugün mide bulantısı açısından iyiyim  :icon_scratch: hergün Allahım sağlıkla geçsin nolur diye dua ediyordum .
bugün de endişelendim şimdi .. bulanmasa sağlığında bişe olduğu manasında değildir zaten 10.haftamızdayız ..
2 hafta sora tamamen geçmesi gerek Allahın izniyle dimi yani hafiflemiş yada bigün olup bigün olmama gibi olabilir dimi  ???

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Alıntı yapılan: muhribe - 18 Mayıs , 2011, 14:47:11
Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 18 Mayıs , 2011, 14:45:35
kızlarrr bişey diyeceğimm canım çok közlenmiş patates istedi aliminyum folyoya sarsam pişermi fırında?hiç yapan oldumu kabuklu bişekılde sarsam fırına versem olumukki fikirlerinizi beklıyorummm
aa canım ben onu çok sık yaparım. önce patatesleri güzelce yıka, fırını da ısıt en yüksek derecede. sonra folyoya gerek yok, öylece sal patatesleri fırına. ama önce birkaç yerinden del patatesleri. 45 dakikada falan pamuk gibi pişiyorlar. ımm nefis  :hungry:

ayy canım çok sağol ya folyoya sarmadan şimdi sert sert öyle pişermi bende mını fırın var
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

Aytii

kızlar türk kahvesi içiyomusunuz  :icon_scratch:

muhribe

eylül normal canım, bulantılar geçmeye yüz tutunca böyle seyrekleşiyor önce. sonra bi bakmışsın bitmiş tamamen. sen içini ferah tut, zaten 2 hafta sonra falan tamamen geçmiş olacak inş

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 18 Mayıs , 2011, 14:58:28
kızlar türk kahvesi içiyomusunuz  :icon_scratch:

kahveyle aram hiç iyi değil canım ya oyuzden hiç canım istemıyorki :dontknow:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

muhribe

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 18 Mayıs , 2011, 14:57:50
Alıntı yapılan: muhribe - 18 Mayıs , 2011, 14:47:11
Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 18 Mayıs , 2011, 14:45:35
kızlarrr bişey diyeceğimm canım çok közlenmiş patates istedi aliminyum folyoya sarsam pişermi fırında?hiç yapan oldumu kabuklu bişekılde sarsam fırına versem olumukki fikirlerinizi beklıyorummm
aa canım ben onu çok sık yaparım. önce patatesleri güzelce yıka, fırını da ısıt en yüksek derecede. sonra folyoya gerek yok, öylece sal patatesleri fırına. ama önce birkaç yerinden del patatesleri. 45 dakikada falan pamuk gibi pişiyorlar. ımm nefis  :hungry:

ayy canım çok sağol ya folyoya sarmadan şimdi sert sert öyle pişermi bende mını fırın var
benim de mini fırın canım. folyoyla hiç denemedim ben. normal haliyle atıyorum patatesleri fırına. biraz zaman alıyor ama pişiyor. sen ara ara içlerine bi bıçak batır, eğer yumuşacık olmuşsa pişmiş demektir

Aytii

benim bu aralar istiyo canım türk kahvesi arada bi içiyorum ama zararı yok diye biliyorum  :aferin:

banu_fth

Alıntı yapılan: muhribe - 18 Mayıs , 2011, 14:58:32
eylül normal canım, bulantılar geçmeye yüz tutunca böyle seyrekleşiyor önce. sonra bi bakmışsın bitmiş tamamen. sen içini ferah tut, zaten 2 hafta sonra falan tamamen geçmiş olacak inş

ayy inşallah çok sevindim..
gerçi ben hep önlemimi alıyorum sabah çubuk kraker yedim ..sonra simitle peynir ..
hep çubukla başlıyorum güne..
ama daha bi rahatlama hissediyorum bugün ..Allah yüzüme baksın .. Kurtarsın inşallah sağlıkla bu bulantılardan yanmadan ..
teşekkür ederim yanıt için .

banu_fth

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 18 Mayıs , 2011, 15:00:07
benim bu aralar istiyo canım türk kahvesi arada bi içiyorum ama zararı yok diye biliyorum  :aferin:
benim de canım istiyor ama valla kahve makinamı kaldırdım dün dolaba .. bi hışımla  :k06:
yasak diye biliyorum  :dontknow: çayda yasak mesela ama günde bi bardak bazen içiyorum dayanamıyorum ona ya :(
şeker atıyorum bi tane ..normalde şekersiz içiyorum .. kansızlık yapar biliyorum ..  :-[

Aytii

açık içilen çayın zararı olmaz abartmadığın sürece

Aytim bak DR.ALPER MUMCU dan alıntıdır

Tüm dünyada en çok tüketilen kahve türlerinden biri olan granül kahve (ya da yaygın ama yanlış kullanılışı ile nescafe) 1 fincanında yaklaşık 135 mg kafein içerirken daha yoğun olduğu düşünülen Türk kahvesinin bir fincanında 60 mg kafein bulunur. Sert olarak tanımlanan espresso ise en az kafein içeren kahve türlerinden birisidir.

Yapılan araştırmalar hamilelik sırasında günde 300-400 mg'dan daha az alınan kafeinin anne adayı ve bebek üzerinde herhangi bir olumsuz etkisinin olmadığını göstermektedir.

Bu nedenle hamile olmanız kahve içmekten vaz geçmeniz anlamına gelmez. Eğer Türk kahvesi tiryakisi iseniz günde 1-2 fincan kahve ile herhangi bir zarar görmeniz çok uzak bir olasılıktır.

[/font]

Aytii

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 18 Mayıs , 2011, 15:10:32
Aytim bak DR.ALPER MUMCU dan alıntıdır

Tüm dünyada en çok tüketilen kahve türlerinden biri olan granül kahve (ya da yaygın ama yanlış kullanılışı ile nescafe) 1 fincanında yaklaşık 135 mg kafein içerirken daha yoğun olduğu düşünülen Türk kahvesinin bir fincanında 60 mg kafein bulunur. Sert olarak tanımlanan espresso ise en az kafein içeren kahve türlerinden birisidir.

Yapılan araştırmalar hamilelik sırasında günde 300-400 mg'dan daha az alınan kafeinin anne adayı ve bebek üzerinde herhangi bir olumsuz etkisinin olmadığını göstermektedir.

Bu nedenle hamile olmanız kahve içmekten vaz geçmeniz anlamına gelmez. Eğer Türk kahvesi tiryakisi iseniz günde 1-2 fincan kahve ile herhangi bir zarar görmeniz çok uzak bir olasılıktır.

[/font]

kahretsin ya ben bilinçli bir anneyim işte  :basardim: :basardim:  :k06:

ben biliyorum zararsız olduğunu tatlım ;) sadece merak ediyorum aranızdada içenler varmı diye

bazısı kahveyi yermiş öyle aşeriyolarmış  :laughing7:

banu_fth

oooo o zaman hemen makinamı geri indireyim dolaptan ben  :k06: :love9:
:opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

Kızlar bişey sorcam size ya benım vajınada kaşıntım var :sad1:acaip kaşınıyor ama renklı yada kokulu bır akıntım yok .size kaşıntı oldumu hiç olduysa nasıl geçirdiniz

Aytii

hmm  :-\

enfeksyon olmadığına eminmisin Dünür  :icon_scratch: