2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

burcu MELEK

inşallah canım ya cok istiyorum normal dogum hemen kalkıp yürüyorsun cünkü belki dönerde suanki pozisyonu canımı acıtıyor ayakları asagıda oldugu için idrar torbamı tekmeleyip duruyor kafasını göysümün altına bir yaslıyor nefes alamıyorum   :ehi: götünü göbeyimin ortasına dayıyor filan bi rahat hanım efendi karnımı artık hiç normal görmüyorum hep yamuk insanlar görünce bu ne böyle diyor e napayım kızımın sekli diyorum  :ehi:  :ehi:

Aytii

:k06:

benimde çoğaldı baya hareketleri bakalım dönecekmi  ::)

ben çıkıyorum canım görüşürüz  :opucuk:

burcu MELEK

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 16 Mayıs , 2011, 17:28:29
:k06:

benimde çoğaldı baya hareketleri bakalım dönecekmi  ::)

ben çıkıyorum canım görüşürüz  :opucuk:

inşallah döner  canım sende cok istiyorsun normal cünkü kendine ve paşaya iyi bak  :opucuk:  :opucuk:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

ARTIK SELAM DA ALINMIYOR DEMEKKİİ  :caca: :caca: :caca: AHAN DA KÜSTÜMMM HEPİNİZLEE  :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

Aytii

günaydin  :opucuk:

Nurum kim almadi selamini  ???

izemsevi

slm günaydın kızlar nasılsınız dün 100lük şeker yüklemesi yapıldı valla işkence gibiydi neyseki bitti bugün sonuçlarımız çıkacak bu arada cumartesi direksiyon sınavım vardı ehliyet aldım sınavdan geçtim :k06:

Aytii

günaydın Seval

hadi gözün aydın  :flowers: tebrikler ehliyet için

şeker içinde güzel haberler alırsın inşallah

bizde oğlumla bugün itibari ile 30+ olmuşuz  :nazar: :nazar: :nazar:

izemsevi

hadi hayırlısı yolu epey epey bitirdik bizde bu hafta sonu 4d ultrasona gircez yine hafta sonu kızımın eksiklerini tamamlıyacğız bakalım işte ben kendi ihtiyaçlarımı felan alcam bu haftasonu biraz yoğun geçecek

Aytii

bende alışverişe çıkçam bu hafta sonu oğluşum için  :muzz: :muzz: :muzz:

küveti ve süt pompası eksik onları alıcam  :hello2: :hello2: :hello2:

izemsevi

süt pompası chiconun varmış ona iyi diyorlar 30-40tl gibiymiş bu arada sümeyradan bir haber varmı gülümün bebği nekadarlıktıki

Aytii

Gülün bayağı vardı bebeği Sümeyrada yeniydi daha geçen aydı son adet tarihi

izemsevi

allah birdaha yaşatmasın inşallah sümeyradan iyi habeler alırız valla bizde çok eksik var kıyafet olarak eksik yok sadece fazla almak istediğim birkaç şey var ama genl anlamda eksiğimiz baya var.

Bebek için:

1- Yelek
2- Minik penye önlükler 7-8 adet (iyi emici olanlarından)
3-) Penye şapka, eldiven (ev içinde bile mevsime gore gerekmekte, banyo sonrası özellikle başları çabuk ısı kaybediyor, eldivenleri emzirirken çıkarmalı ama)
4- mermerşahi (ince tülbent) bezler büyüklerden 3 küçüklerden 10 12 adet, bebekleri kolda taşımak, gazını çıkarmak vs için.
5- banyo havlusu
6- banyo havlusu içine tülbent (mothercarede çok hesaplı ve iyi su emenleri var)   4- 5 adet)
7- penye battaniye 3-4 adet (bebekler çok kustukları için çok gerekli oluyormuş)
8-örgü / bebek yünü battaniye 2 adet
9- 1-2 adet peluş battaniye
10- iç-dış zıbın 2 adet yeterli (çok çabuk büyüdükleri için)
11- penye, bol, ayaklı, beli sıkı olmayan ve uzun kollu tulum 4- 5 adet
(ayaklı olması çok faydalı, günün her saati bu tulumlar işe yarıyor, mevsime göre kadife olanları da alınabilir içine çorap ve pijama yada ayaklı tulumu giydirince bebek ısınıyor.)
12- Ter Bezi
13- Çorap
14- Emzirme Yastığı (ay şeklinde), ya da hamilelikte de kullanılan sosis yastık (sezeryan olursa emzirmek zor oluyor bu yastık iyi bir destekleyici)
15-Alt Açma Minderi
16- Kundak
17-Kundak Battaniye
18- Lastikli Bebek Çarşafı
19- Bebek Yatak Koruyucu
20- Bebek Göbek Bağı yada bezi
21- Mevlüt Takımı

EŞYA

1-   Banyo Filesi, Banyo Kova ve Tası
2-   banyo termometresi
3-   vücut ve baş şampuanı (sebamed iyisi)
4-   pişik kremi ilk zamanda yeterli (nivea çok iyi), bebek yağı (sebamed) ilk aylarda kullanmamalı teni için zararlı. (1 aydan sonra kullanabilirsin)
5-   yeni doğan bebek bezi (prima)-bebekler çok çabuk büyüyor o yüzden stok yapmamalı
6-   canbebe alt değiştirme örtüsü
7-    Uni yenidoğan ıslak mendil (sulu pamuk saf oraganik) stok yapılmalı çok kullanışlı
8-   saç fırçası, tarağı, tırnak makası ve bebek törpüsü (ilk aylarda kesmek zor, törpü daha iyi)

ANNE İÇİN
1-   emzirme sütyenleri ( 2 adet penye, son haftalarda satın almalı)
2-   emzirme atleti, ( 3 adet)
3-   normal külot (9-10 adet renkli göbek üstü al doğumdan sonra rahat etmek için)
4-   emzirme pedleri
5-   göğüs kremi (lansinoh en iyisi, emzirme başlar başlamaz kullanılmalı, ilk hafta yara olması çok olası çünkü) hatta öncesinde kullanmalı ki sonrasında çok sorun yaşamamak için fakat göğüs uçları çok uyarılmamalı erken doğuma sebep olabilir.
6-   emzirmeye uygun gecelik (kısa kollu doğumdan sonra daha iyi oluyor. Tansiyon ölçümü yapılıp, serumda takılabileceği için),( 1 adet)
7-   önden düğmeli beli sıkı olmayan pijamalar (lohusa pijamaları kullanışlı olmuyormuş) sabahlık ve kıyafetler (2 Adet)
8-   antibakteriyel el temizleme jeli (hastanede kalkamayınca bebeği tutmadan önce kullanmak için)
9-   klasik orkid ped ve hasta pedi
10-   çorap (pijamalara uygun),
11-   terlik (beyaz kapalı ev terliği yıkanabilen al hastaneden sonrada çamaşır sulayıp kullanılır)
12-   göğüs pompası (medela ya da avent marka)
13-   süt poşetleri (lansinoh marka) doğumdan sonrada ihtiyaca göre alınabilecek bir eksik.
14-   Bebek Malzeme Çantası
15-    Tek Kişilik Nevresim Takımı ( Hastane İçin)

HİJYEN VE BESLEME
1-   minik plastik bebek kaşıkları 2-3 adet
2-   kirli çamaşır kutusu, torbası
3-   1 yenidoğan biberonu (avent yada "dr brown ince uçlu silikon içinde uzun plastik çubuklu dar ağızlı olan") anne memesine yakın olan ince uçlu dar ağızlı olanları tercih edin
4-   emzik (özellikle silikon, damaksız dişleri çıkana kadar kullanılabilir. emme dürtüsünü kuvvetlendirmek için)
5-   Sütü artırıcı humana still tee (eczaneden al)

BÜYÜK EŞYALAR
1-   odada ufak bir gece lambası (kırmızı tercih edilmeli anne karnındaki yaşantısına en uygunudur ve rahatlatıcı özelliği var bebek için)
2-   ana kucağı (ilk 9-10 ay evde gündüz uykularına, bebekleri oyalamaya, dışarıda gezdirmeye, arabada sağlam bir şekilde bağlamaya vs. yarayan önemli bir eşya,)
3-   puset
4-   kanguru (ilk 1 aydan sonra kısa süreli gezmeler için keyifli olabiliyor, tamamen tercihe kalmış. sadece kaliteli bir model seçilmeli)
5-   Şerbet Takımı
6-   Anı Defteri

izemsevi

chicco manuel pompa biberonlu direk biberona sağılıyor emmezse sağıp kaşıkla verilebilinir.30-40 TL fiyatı.

Aytii

evet manüel pompa alırım birde ben bir atletli emzirme sütyeni aldım bide normal emzirme sütyeni iki tane yeterli olur

izemsevi

ben atlet ve sütyen 3-4 tane almak istiyorum özellikle atleti iyice sıcaklara geliyor sık değiştirmek gerekir bol olursa iyi olur ayten