2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

<<AyBüKe>>

Hoşbuldum kızlar  :opucuk:  Valla ben günlerdir iyi değilim moralim 0  :sad1:  Öyle bişey geldi ki başımıza hala şoklardayım  :y25:

Bizim apartmanımız 4 katlı ve her katta 1 daire var biz en üst katta oturuyoruz en alt kattada ev sahibimiz oturuyo.. 65 yaşlarında karı-koca bunlar .. Neyse geçen gün 2. katta oturan komşumuz geldi bize oturmaya akşam üzeri ama bi haller var bunlarda bişey sölücekler ama şekilden şekile giriyolar. Eşimde biliyomuş o yere bakıyo hiç yüzüme bakmıyo zaten işten geldiğinden beri çok morali bozuktu anlat dedim anlatmamıştı.

Sana bişey söliycez ama sakin olucaksın dedi aslında sölemiycektik hamileliğin riskli geçiyo diye ama erman söleyelim onunda haberi olsun dedi dedi.. Bizim ev sahibi yani adam bi alt katımızdaki komşunun 5 yaşındaki kızını taciz etmiş elle dedi  :-ooo   Ben tabi şoklarda adam 70 ine merdiven dayamış zar zor yürüyo yaptığı şeye bak hemde el kadar çocuğa yaa :violent1: :violent1: 

Kaç defa evimize aldık biz bu adamı oturduk kalktık güvendik  :y25: :y25:  Yani ben bile düşünmeden emanet ederdim kzıımı ama demek kimseye güven olmuyomuş .. Burdan taşınıcaz anlıycağınız kızlar doğumdan sonra evimide çok seviyodum  :y25:

izemsevi

kesinlikle genel anestezi tercihim sonuçta tam belden iğneyle sıvı enjekte ediliyor ve belden aşşağın tamamen uyuşuyor bazı vakalrda felce sebeb olduğuda görülmüş aynı zamanda yaklaşık 4-5 saat belden aşşağın tutmuyor ve özellikle miğreni olan hastalara yapılamıyor ve epidural sonunda yoğun baş ağrısı yaşanıyor.

FeHi

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 12 Mayıs , 2011, 12:15:15
Şimdi biliyorsunuz kızlar ben normal doğum istiyorum doktor çatın müsait,bebekte bir sorun yok hersey normal olabılır derse dün bir arkadasımla konuştum onada öyle demiş kız normömal yapacakmış ve 40. hafta olmuş tık yok ne sancı ne nişan ne su hiçbirşey,sonra nstye almışlar orda sancıları çok yuksek çıkmış ve bebeğin suyuda çok ama çok az kaldığı için sezeryan yapmışlar epidural,bugün yıne epidural sezeryan olmuş bir arkadasımla konustum herkes aynı şeyı söyluyor 20dkda olup bitiyor eger heyecan yaparım dıye korkarsan bana bir  sakınleştirici verin diyomussun önceden onuda verince gayet cesaretlı olup panıkte yapmıyormuşsun ve genel anestezideki uyanma zorluğu,1 sa sonra uyanma durumunu hiç yasamıyormussun eğer olurda sezeryan derse doktorum bu epidural konusu daha sıcak gelmeye bsladı ben genel anesteziden korkuyorum beynin uyusturulması okadar uzun süre bana pek sağlıklı gelmıyor sanki
Canım aynı sorunu benim kardeşim de yaşadı, normal doğum yapmaya uygundu çatısı da normaldi fakat 40. haftaya geldi tık yok doktor 2-3 gün daha bekleyelim dedi sonra NTS'ye girdi hemen abar topar doğuma aldı spinal doğum yaptı oda bi sıkıntı yaşamadı çok şükür sorunsuz bi şekilde aynı gn ayağa kalktı yürüdü MAşallah...

Aytii

Alıntı yapılan: <<AyBüKe>> - 12 Mayıs , 2011, 12:20:14
    Hoşbuldum kızlar  :opucuk:  Valla ben günlerdir iyi değilim moralim 0  :sad1:  Öyle bişey geldi ki başımıza hala şoklardayım  :y25:

Bizim apartmanımız 4 katlı ve her katta 1 daire var biz en üst katta oturuyoruz en alt kattada ev sahibimiz oturuyo.. 65 yaşlarında karı-koca bunlar .. Neyse geçen gün 2. katta oturan komşumuz geldi bize oturmaya akşam üzeri ama bi haller var bunlarda bişey sölücekler ama şekilden şekile giriyolar. Eşimde biliyomuş o yere bakıyo hiç yüzüme bakmıyo zaten işten geldiğinden beri çok morali bozuktu anlat dedim anlatmamıştı.

Sana bişey söliycez ama sakin olucaksın dedi aslında sölemiycektik hamileliğin riskli geçiyo diye ama erman söleyelim onunda haberi olsun dedi dedi.. Bizim ev sahibi yani adam bi alt katımızdaki komşunun 5 yaşındaki kızını taciz etmiş elle dedi  :-ooo   Ben tabi şoklarda adam 70 ine merdiven dayamış zar zor yürüyo yaptığı şeye bak hemde el kadar çocuğa yaa :violent1: :violent1: 

Kaç defa evimize aldık biz bu adamı oturduk kalktık güvendik  :y25: :y25:  Yani ben bile düşünmeden emanet ederdim kzıımı ama demek kimseye güven olmuyomuş .. Burdan taşınıcaz anlıycağınız kızlar doğumdan sonra evimide çok seviyodum  :y25:

Alıntı yapılan: <<AyBüKe>> - 12 Mayıs , 2011, 12:20:14

vay adi herif  :violent1: :violent1: bide küçücük çocuğa yapıyo bunu  :cussing: bencede taşının siz ordan valla benim elimden kaza çıkardı heralde Azraili ben olurdum o yaşlı hiyarın  :caca:

FeHi

Aybüke Hiç düşünmeden bence ÇIK...

izemsevi

aybüke peki canım kim görmnüş birisi görmüşmü yoksa sadece çocukmu demiş yanlış bir anlama olmasın emin olun bence.

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Benımde bahsettiğim o zaten spinal olanı,çok şükür bel agrım migrenımde yok oyuzden zaten spinal uygulanıyormuş artık genel olarak ve böyle doğum yapanlar daha çabuk ayaklanıyorlarmış bılmıyorum suan sıcak gelıyor tabi psikolojım çok karısık eger sezeryan olursam 4 haftam kaldı kıme sorsam 38de olmuş çok tuhaf duygular içindeyım  :honk: 1 ay öncesine kadar bukadar yoğun şeyler hıssetmıyordum açıkçası

aybükecim zor bir durum gercekten ,güvenmişsiniz birde insanın ınanası gelmıyor  yani dedikoduda olabilir böyle birşey gercekse tabiki tasınmanız en doğrusu
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

°•.ℓανιηуα.•°

ay aybükecim çok üzüldüm yaaa.... o evden hemen çıkın bence de. her gün yüzyüze gelip muhattap olmak zorunda kalacaksınız. çocuğa da yazık yaaa.....

gerçekten de kimseye güven yok bu devirde. çalışan bayanlar olarak bebeğimizi kime nasıl emanet edicez bilmiyorum.  :y25:

ayy kızlar bizim yarın sabah kontrolümüz var :hello2:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

izemsevi

hadi bakalım pisicik güzel haberlerle gel bizimde dündü kızımla 21 mayıstada 4d ultrasona gircez ayrıntılı görcem kızımı inşallah

Aytii

Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 12 Mayıs , 2011, 12:27:56
ay aybükecim çok üzüldüm yaaa.... o evden hemen çıkın bence de. her gün yüzyüze gelip muhattap olmak zorunda kalacaksınız. çocuğa da yazık yaaa.....

gerçekten de kimseye güven yok bu devirde. çalışan bayanlar olarak bebeğimizi kime nasıl emanet edicez bilmiyorum.  :y25:

benim kayınvalidem bakacak kısmet olursa. çok istiyo bakmayı. bide zaten çok titizdir ben severim yağtığı şeyler hep güzel oluyo.

<<AyBüKe>>

Erken doğum riskim olmasa hemen çıkıcaz ama sürekli yatmam gerekiyo azcık dişimizi sıkıcaz  :y25: 

Seval'cim eminiz kız anlatmış annesine.. Annesi bunu banyoda yıkarken kız hep orasını elliyomuş anneside kızım ellenmez oraası öyle hep demiş yapma demiş. Sonra kız anne sana bişey söylicem ama çok ayıp demiş ..Anneside annelerden bişey saklanmaz anlat bakiyim demiş. Kızda irfan dedem benim kuşumu elledi demiş bide elleriyle gösterip bu kadar elledi demiş 3 defa demiş yani  :igrenc: :igrenc:

Kadın başımdan aşağı kaynar sular döküldü diyo hemen karısını yukarı çağırmış bunlar. Bağırmış çağırmışlar kadın para teklif etmiş sakın kimseye demeyin elaleme madara etmeyin demiş ahlaksız  :violent1:  kadında sen benim namusumu satın alamazsın diye evden kovmuş.  Arkasından adam çıkmış yukarı ben sevdim onu o benim torunum gibi demiş yüzsüz yüzsüz.. Baya bağrışmışlar bunlar apartmanda defol git gözüm görmesin seni , mahkemeye vercem süründürcem demiş benim alt komşu. O sapıkta verirsen ver demiş  gitmiş .. Ama varya kızlar günlerce evlerinden çıkmadılar bunlar ..

Sonra şikayette bulundular alt komşum, kızı kaç dddefa sorguya almışlar anlattırmışlar hem polisler hem doktorlar.. kamera karşısında falan, çocuk yine anlatmış herşeyi bide utanmadan şeyini göstermiş adam kaç defa onlarıda anlatmış.. polislerde doğru sölüyomu diye resimlerle göstermişler bumu diye  :igrenc: :igrenc:

Neyse pazartesi günü sivil polisler geldi adamı götürdüler, biz nasıl sevindik hapse gircek ddiye ama dün çıkmış çıkar çıkmazda alt katımızdakileri kovmuş defolun çıkın evimden gözüm görmesin sizi demiş sanki onlar suçlu

sevalcim sen kaç kez ayrıntılıya girdin daha öncede girmemişmiydin :icon_scratch: benim gittiğim hastane sadece 1 kere istiyor herhalde sen kendi isteğinle giriyorsun dimi canım

Aytii

namussuz şerefsiz pislik  :violent1: nasıl sinir oluyorum şöylelerine varya

offf o annenin yerinde olmamı istemezdi o yaşlı kart zampara  :cussing: