2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

izemsevi

ANNE İÇİN1-   emzirme sütyenleri ( 2 adet penye, son haftalarda satın almalı)
2-   emzirme atleti, ( 3 adet)
3-   normal külot (9-10 adet renkli göbek üstü al doğumdan sonra rahat etmek için)
4-   emzirme pedleri
5-   göğüs kremi (lansinoh en iyisi, emzirme başlar başlamaz kullanılmalı, ilk hafta yara olması çok olası çünkü) hatta öncesinde kullanmalı ki sonrasında çok sorun yaşamamak için fakat göğüs uçları çok uyarılmamalı erken doğuma sebep olabilir.
6-   emzirmeye uygun gecelik (kısa kollu doğumdan sonra daha iyi oluyor. Tansiyon ölçümü yapılıp, serumda takılabileceği için),( 1 adet)
7-   önden düğmeli beli sıkı olmayan pijamalar (lohusa pijamaları kullanışlı olmuyormuş) sabahlık ve kıyafetler (2 Adet)
8-   antibakteriyel el temizleme jeli (hastanede kalkamayınca bebeği tutmadan önce kullanmak için)
9-   klasik orkid ped ve hasta pedi
10-   çorap (pijamalara uygun),
11-   terlik (beyaz kapalı ev terliği yıkanabilen al hastaneden sonrada çamaşır sulayıp kullanılır)
12-   göğüs pompası (medela ya da avent marka)
13-   süt poşetleri (lansinoh marka) doğumdan sonrada ihtiyaca göre alınabilecek bir eksik.
14-   Bebek Malzeme Çantası
15-    Tek Kişilik Nevresim Takımı ( Hastane İçin)

HİJYEN VE BESLEME1-   minik plastik bebek kaşıkları 2-3 adet
2-   kirli çamaşır kutusu, torbası
3-   1 yenidoğan biberonu (avent yada "dr brown ince uçlu silikon içinde uzun plastik çubuklu dar ağızlı olan") anne memesine yakın olan ince uçlu dar ağızlı olanları tercih edin
4-   emzik (özellikle silikon, damaksız dişleri çıkana kadar kullanılabilir. emme dürtüsünü kuvvetlendirmek için)
5-   Sütü artırıcı humana still tee (eczaneden al)

BÜYÜK EŞYALAR1-   odada ufak bir gece lambası (kırmızı tercih edilmeli anne karnındaki yaşantısına en uygunudur ve rahatlatıcı özelliği var bebek için)
2-   ana kucağı (ilk 9-10 ay evde gündüz uykularına, bebekleri oyalamaya, dışarıda gezdirmeye, arabada sağlam bir şekilde bağlamaya vs. yarayan önemli bir eşya,)
3-   puset
4-   kanguru (ilk 1 aydan sonra kısa süreli gezmeler için keyifli olabiliyor, tamamen tercihe kalmış. sadece kaliteli bir model seçilmeli)

BUNLARDA DEVAMI LİSTENİN HEPSİNİ BÖLÜM BÖLÜM YAPTIM KOLAYLIK OLSUN DİYE.

melek-çağlar

güzel bir liste olmuş benim bir kaç eksiğim kaldı onlarıda tamamlamam lazım

izemsevi

MELEKCİM SEN BURDAKİ EKSİKLERİN TAMAMINI ALDIYSAN VALLA SENİN HERŞEY BİTMİŞ DEMEKTİR.bunlar netten kaçtane siteden yaptığım araştırma sonucu bulduğum bilgiler

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

daha ne olsun sevalcim gayet ayrıntılı bir liste ben bukadar abartmadım açıkçası özellıkle kıyafet olarak çünkü küçük kalıyormuş giyemıyormuş bile çocuk ee bide akrabalardan gelecek kıyafet falanda düşünülürse....tabi olmazsa olmaz eşyalar var listede onlar gerekli mutlaka :icon_thumright:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

melek-çağlar

sevalcim bizim günümüzde az kaldı sanki birazda erken gelcekmiş gibi geliyo bana

Shadowqueen

Sevalcim yaptığın listede bebek için kundak harici herşeyim tamam, kundakta almayacağım çok sakıncalı ve gereksizmiş. Ayrıca bebek yeni doğan bezinde organik pamuklu olduğu için huggies tercih ettim 2 paket aldım ve ıslak mencilde saf su ve yine organik pamuktan olduğu için huggies tercih ettim  :icon_thumright: Bebek kozmetik ürünlerinide chicco set almıştım sonra da uygun bulduğum için nivea şampuan ve jonshon baby gece serisini aldım zamanına göre hepsini kullanacağım. Prensesime sadece doğumdan itibaren kullanılan evde rahat olması için fisher price dan salıncak ve mevlütte giydirmek için set alacağım başkada birşeyimiz kalmadı  :icon_thumright:

Daha kendime hiçbirşey almadım onlarıda mayıs sonunda gün bende oradan gelen para ile tamamlayacağım tatlım. Liste süper olmuş ellerine sağlık  :opucuk:

izemsevi

valla pisiick canım bunlar en hafifleri bende kıyafet almıyorum artık sadece bir iki tulum ve bir iki uzun kollu zıbın alcam okadar ama geri kalan hep almamız gerekn şeyler belki sizler almışsınızdır ama ben daha almadım bu ay bu listeyle dolaşcam artık mağzaları.

Shadowqueen

Alıntı yapılan: melek-çağlar - 10 Mayıs , 2011, 15:05:28
güzel bir liste olmuş benim bir kaç eksiğim kaldı onlarıda tamamlamam lazım

Dünür nasılsın yaaaa görüşemez olduk özledim vallahi  :opucuk: :opucuk: Prensimiz nasıl bakalım?

melek-çağlar

iyiyim gizemcim sen nasılsın. bugün tahlil falan verdik nst.ye girdik akşama doktora göstericem bakalım. sen nasılsın gelinim nasıl  :flowers:

izemsevi

gizemcim bak mevlüt takımını unutmuştum iyi aklıma getirdin kundağı bende düşünmüyodum ama genelde işte ilk ay için 1tane olmalı denilmiş oyüzden alıyım diyorum bebk bezini ben daha marka karar vermedim ıslak mendil içinde bende daha kendime bir şey almadım
birde bu listeye yazmadıklarım var onlarıda zaten almadığım için yazmadım bunlar benim alacaklarım yani sadece eksik olanlar ne kadar çokmuş ana kucağı diye yazdığımda söylediğin salıncak

melek-çağlar

mevlüt takımını olunca alacağım ben. öyle düşündüm ama alsam mı acaba şimdiden  :dontknow:

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

benim sadece banyo küveti ve küvet bezi ,emzirme yastığı,süt pompası(sütüm gelmezse aldırmayı düşünüyorum )bebek yatak koruyucusu ve ateş ölçer almam lazım onun dışında çok şükür herşey tamam doğum çantamıda hazırladım hasta bezi ve bebek bezi alıp koyacagım son olarak
   Kızlar bu arada benım sol bacagım ınanılmaz kasık ya ağrıyor böyle baldır kısmı nednki sizde oldumu hiç böyle birşey :sad1:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

Shadowqueen

Alıntı yapılan: melek-çağlar - 10 Mayıs , 2011, 15:15:06
iyiyim gizemcim sen nasılsın. bugün tahlil falan verdik nst.ye girdik akşama doktora göstericem bakalım. sen nasılsın gelinim nasıl  :flowers:

Bende iyiyim canım ağrılarla uykusuzlukla baş etmeye çalışıyorum vallahi, hadi bakalım umarım herşey iyi çıkar tatlım. Bizde 29 cu haftadayız tatlım büyüdük kocaman olduk, kıpır kıpır hiç durmuyor  :nazar:, bir aksilik olmazsa bende 18 mayısta gideceğim

melek-çağlar

Alıntı yapılan: Shadowqueen - 10 Mayıs , 2011, 15:20:24
Alıntı yapılan: melek-çağlar - 10 Mayıs , 2011, 15:15:06

Bende iyiyim canım ağrılarla uykusuzlukla baş etmeye çalışıyorum vallahi, hadi bakalım umarım herşey iyi çıkar tatlım. Bizde 29 cu haftadayız tatlım büyüdük kocaman olduk, kıpır kıpır hiç durmuyor  :nazar:, bir aksilik olmazsa bende 18 mayısta gideceğim

büyümüş maşallah iyice ağırlaşırsın artık bundan sonra  :nazar:

Shadowqueen

Alıntı yapılan: izemsevi - 10 Mayıs , 2011, 15:17:22
gizemcim bak mevlüt takımını unutmuştum iyi aklıma getirdin kundağı bende düşünmüyodum ama genelde işte ilk ay için 1tane olmalı denilmiş oyüzden alıyım diyorum bebk bezini ben daha marka karar vermedim ıslak mendil içinde bende daha kendime bir şey almadım
birde bu listeye yazmadıklarım var onlarıda zaten almadığım için yazmadım bunlar benim alacaklarım yani sadece eksik olanlar ne kadar çokmuş ana kucağı diye yazdığımda söylediğin salıncak

Tatlım bende mini damladan beğendim çok güzel bak burada buldum bakalım beğenecek misiniz?

http://www.bebefix.com/x_mini-damla-minidamla-saten-gelinlikli-kiz-mevlut-takimi_34030.php?k_id=1639&kn=1639

Ayrıca bende bu listeden ekstra chicconun hava nemlendiricisini aldım, kaloriferli evde nefes almak bize zorken minik kızımı çok zorlar diye düşündüm muhakkak gerekliymiş bende aldım