2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

izemsevi

gizemcim unutmadan sorayım canım bana gönderdiklerin 1 kolimi yoksa 2kolimi oldu birde canım istanbul avrupamı anadolu yakasındanmı gönderdin yarın gelir büyük ihtimal oyüzden tam öğreniyimde

Shadowqueen

Alıntı yapılan: izemsevi - 10 Mayıs , 2011, 13:58:20
gizemcim unutmadan sorayım canım bana gönderdiklerin 1 kolimi yoksa 2kolimi oldu birde canım istanbul avrupamı anadolu yakasındanmı gönderdin yarın gelir büyük ihtimal oyüzden tam öğreniyimde

Tatlım 2 koli gönderdim, İstanbul Maltepe yani anadolu yakasından muhtemelen dediğin gibi yarın eşine ulaşmış olur  :icon_thumright:

izemsevi

tamam tatlım bende 2kolidir belli olmaz biizm burdaki pttnin işi 1koli getirir ondan sonra araki bulsın 2.yi

izemsevi

gizemcim eksiğin kaldımı alacakların varmı daha benim bir sürüymüş şimdi liste çıkarıyorum.bölüm bölüm

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

izemsevi

Aytii

hoşgeldin dünürüm  :opucuk: nasılsınız kızımla bakim bugün  :love9:

Shadowqueen

Anladım tatlım tabi ptt in işi belli olmaz. Ayrıcaben yatığım şekerleri kirlenmesin diye poşetledim sana geldiğinde açıp biraz düzeltmen gerekebilir içine şekerleri koyarken yaparsın  :icon_thumright: Valla bende kızıma almaktan henüz kendime hiçbirşey almadım. Kendi eksiklerim var birde prensesimin 3-5 eksiği var onlarıda n geç haziran başında tamamlayacağım tatlım. Sen listeni buraya koyda bakalım  :opucuk:

Shadowqueen

hoşbulduk kızlarrr  iyiyiz çok şükür dünürüm yürüyüş yapıp geldim bir bebek magazasına girdim dayanamayıp pembe bebek önlüğü,bir penye yelek birde önden çıt çıtlı penye ince uzun kollu badi aldım  ben kısa kollu almıyorum kızlar yeni doğan bebek giymez diye siz nsl yapıyorsunuz sonuçta minnacık olacak dimi?
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

Aytii

ohh minişim giysin doğunca inşallah onları sağlıkla  :love9:

bende uzun kollu aldım

çok güzel takımlar var ama artık almayayım diyorum çok çabuk büyüyormuş giyemezki .2 tane hastane çıkışı almıştım önceden biri 5 li biri 10lu 2 tane ondan hariçte penye takımı var elifimin pijamalı ,2 zıbını var 7-8 tanede çıtçıtlı badisi var rengarenk çorapları var ,penye yelek ve battaniyesi var bukadar sizler neler aldınız kızlar?

Aytii

benimde hastane takımlarım var Oğuz için bikaç tane

tulumlar var zıbın felan işte ablamda göndercek bana aldıklarını ozaman daha detaylı yazarım buraya

burcuyu çok merak edıyorummm ya,hala haber yok hastaneye yatşmı verdiler acaba? :sad1:

izemsevi

KIZLAR BUNLAR BENİM TÜM ALACAĞIM EKSİKLER LÜTFEN SİZDE BAKIN EKSİK BAŞKA ŞEYLER VARSA SÖYLEYİN HEMEN EKLEYİM
Bebek için:
1- Yelek
2- Minik penye önlükler 7-8 adet (iyi emici olanlarından)
3-) Penye şapka, eldiven (ev içinde bile mevsime gore gerekmekte, banyo sonrası özellikle başları çabuk ısı kaybediyor, eldivenleri emzirirken çıkarmalı ama)
4- mermerşahi (ince tülbent) bezler büyüklerden 3 küçüklerden 10 12 adet, bebekleri kolda taşımak, gazını çıkarmak vs için.
5- banyo havlusu
6- banyo havlusu içine tülbent (mothercarede çok hesaplı ve iyi su emenleri var)   4- 5 adet)
7- penye battaniye 3-4 adet (bebekler çok kustukları için çok gerekli oluyormuş)
8-örgü / bebek yünü battaniye 2 adet
9- 1-2 adet peluş battaniye
10- iç-dış zıbın 2 adet yeterli (çok çabuk büyüdükleri için)
11- penye, bol, ayaklı, beli sıkı olmayan ve uzun kollu tulum 4- 5 adet
(ayaklı olması çok faydalı, günün her saati bu tulumlar işe yarıyor, mevsime göre kadife olanları da alınabilir içine çorap ve pijama yada ayaklı tulumu giydirince bebek ısınıyor.)
12- Ter Bezi
13- Çorap
14- Emzirme Yastığı (ay şeklinde), ya da hamilelikte de kullanılan sosis yastık (sezeryan olursa emzirmek zor oluyor bu yastık iyi bir destekleyici)
15-Alt Açma Minderi
16- Kundak
17-Kundak Battaniye
18- Lastikli Bebek Çarşafı
19- Bebek Yatak Koruyucu

EŞYA

1-   Banyo Filesi, Banyo Kova ve Tası
2-   banyo termometresi
3-   vücut ve baş şampuanı (sebamed iyisi)
4-   pişik kremi ilk zamanda yeterli (nivea çok iyi), bebek yağı (sebamed) ilk aylarda kullanmamalı teni için zararlı. (1 aydan sonra kullanabilirsin)
5-   yeni doğan bebek bezi (prima)-bebekler çok çabuk büyüyor o yüzden stok yapmamalı
6-   canbebe alt değiştirme örtüsü
7-    Uni yenidoğan ıslak mendil (sulu pamuk saf oraganik) stok yapılmalı çok kullanışlı
8-   saç fırçası, tarağı, tırnak makası ve bebek törpüsü (ilk aylarda kesmek zor, törpü daha iyi)