2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

izemsevi

bundan sonra zaten derse ben gelemem evde çocuk var de ama bunu eşine de beni annenle muhattap etme eğer ben söylersem ağır söylerim hoş olmaz de sen söyle artık çocuk var burcu dan bundan sonra iş bekleme diye sende laf aralarında söyle onun sana yardım etmesi gerekirken senmden iş beklemsi saçmalık allah sorar ama tüm bunları bende mesela kayınvalidemde şeye sinir oldum martın 16sında görümcem var bergamada ona gittim görümcem bundan 2yıl önce tüp bebk tedavisiyle ikizleri oldu zaten hamilelik sürecinde ve doğum sonrasında hep yanındaydı eşim askere giderkende geldiğindede annesi yoktu ozaman görümcemin çok ciddi anlamda ihtiyacı vardı ve kesinlikel orda olmalıydı doğru olan oydu ama şimdi çocuklar 2yaşlarını geçtiler nerdeyse ve benim 4.ayımın bitmesini zor bekledi martın 16sında gene görümcemin yanına gitti ve hala orda giderkende kızım 15güne dönerim diye gitti şimdi eşim soruyor nezaman gelcen diye gülüyor bilmiyorum diyor ha şuan allaha şükür benim ihtiyacım yok annem var bişeye ihtiyacım olsa annem yapar ama iş o değil gitmesine birşey demiyor evladı tabi gidecek ama benimde hamile olduğumu biliyor illa 3ay kalmanmı gerekiyor git dolaş gel görümcemin yanında kendi kayınvalideside var geçen eşim aradı annem için diyorki kayınvalidem bebeğe birsürü şeyler ördü sen neyaptın diye sordu ben öremiyorum aman herşeyin hazırı var diyor ama görümcem hamileyken onun ikizlere resmen herşeyi akıttı benimde bu durum zoruma gidiyor ben mesela gideli 1defa aradım o arıyor nasılsın diyor iyiyim allaha şükür kendimi kaştarıyorum yetemediğim yerde sağolsun annem yetişiyor diyorum bişey diyemiyor belki haksızlık yapıyorum ama şuan cidden orda keyfi yere duruyor çünkü çocuklar artık kocaman oldu ve görümcem temmuzda zaten benim doğuma gelcek

burcu MELEK

kuzucum ne olura olsun birsekilde hepsi ayrım yapıyor haklısın bu konuda sen zaten calısıyorsun hamilesin yemeklerde yardım edebilir ben gercekten büyük konusuyorum benim gelinim olsa bana saglı olsa ben ev işini bile yaparım elimemi yapısacak oda ona göre allah razı olsun kaynanam annem gibi yardım ediyor der kimse kimseyi durduk yere suclamaz yani. örgüye gelince bizimkide  eltisinin torununa yapmış simdi soruyorlar sen naptın toruna diye anası yaptı ben yapamam anlamam o işlerden diyor oysa hergün kendi yiyenlerine sallar danteller evlenecek ceyiz yapıyor kızlara  ögretmen kız onun salına kaldı sanki bir tane yap 3 tane ne gerek var. işte içinden gelmiyor insanda bunu anlayınca gözlerinde o ısıgı görmeyince üzülüyor senin gibi benim kaynanam hala diyorki yanımda erkek evin anahtarıdır erkek olsaydı olacaksa bunu duy o kadını sev. bende edimki tabi erkeyi para kaynagı olarak gördüyünüz için erkek diyosunuz ama bana evlatlık yapacak kimseye deyil dedim

izemsevi

görümcemin yanına gitmeden oraya gittiydik eşim bebeğe birşeyler aldık dedi oda ne aldınız diye sordu bende hastane çıkışı felan dedim bende 1tane alırım dedi zaten görümcemin yanından dönsün beni eminim arayacak kızım bebeğe bişeyler alcam bakalım birlikte diycek gitmiycem siz kafanıza göre alın zaten eksiği kalmadı diye açık açık söylüycem ister kızısn ister darılsın doğumu 3ay kalmış daha bir bez parçası almadı mayısın sonunda heralde gelecek geriye benim 2ay kalıyor alacaksa gitsin kendisi aldın bir arkadaş var kayınvalidesi kıza doldurdu taşırdı o derece yani ama bak bilmediğinden değil doğum günmümü felan hiç unutmaz hep hediye felan alır ama bebek konusunda niye böyle davrandı anlamadım canım benim az iş var dönerim tekrar.

burcu MELEK

oky canım. sende haklısın tabi ama insanlar cesit cesit en akıllısı berber resit   :k06:  :k06:  seninki kaynana iyi gene ne dogum günü bana daha bir tişört almış deyil  ama ben calışırken ona elbiseler yemeye götürmeler cantalar ne beyenirse alıyordum harclık bile veriyordum ama valla daha bir corap alamdım elinden. onun için suan kendime cok kızyorum o bana nasıl davranıyorsa bende öyle davranactım yüz verdim biyerleri kalktı kadının. bundan sonra hiç kendimi yormamda takmamada kadını. fifi canım salla gitsin bunları birgün biz kaynana olursak onları yapmadıgını biz yaparız inşallah

hanzadem

Uploaded with ImageShack.us sipariş ördüğüm takımlardan biri el emeği kısmında birçeok model var gezmenizi tavsiye ederimm....

burcu MELEK

işte benim güzeller güzeli kızım teyzeleri

Shadowqueen

Alıntı yapılan: burcu MELEK - 29 Nisan , 2011, 16:58:37

Maşallah canım prensesine çok tatlım, Rabbim sağlıkla dünyaya gelmelerini nasip etsin  :nazar: :nazar: Bizde gittik çarşamba günü ama resim alamadı doktorum sıpam müsade etmedi dik oturuyormuş  :k06: :k06:

güneşş

Alıntı yapılan: burcu MELEK - 29 Nisan , 2011, 16:58:37

CANIM BENİM MAŞALLAH  :nazar:   RABBİM NAZARLARDAN KORUSUN MELEĞİNİ SANA BAĞIŞLASIN   :amin: :amin: :amin:..GÜLÜMSEMİŞ ANNESİNE PRENSES  :)

burcu MELEK

tesekür edrim kızlar allah hepimizin evlatlarına saglık sıhat versin... günes senin bebişede masallah tam belli olmus boydanda poz vermiş:)) gizemcim cocuk size göstermek istemedi demek kendini biraz merak edin istiyor  ;D

güneşş

kızlar yazdıklarınızı okudum..ve bende kendimce içimdekileri dökmek istedim  :k06: ...kaynanam şeker gibidir ilk onu söyleyeyim bana karşı hiçbir kırıcı sözü olmamıştır şimdiye kadar gelinim demez kızım der hep hakkını yemeyeyim ama ama ...  sekizinci ayıma girdim henüz torununa bir iğne bile almadı..benim ondan hiç bir beklentim yok o ayrı ama ne bileyim yarım elma gönül alma derler ya..anlatır neler var çocuklar için der ama iş almaya gelince anlamaz olur öyle şeylerdennn  :cussing: ..anlamıyorsanda insan der dimi kızım ben anlamıyorum sana parasını vereyim sen benim adıma torunuma bişeyler al der oda yokk..kızına ve torununa her geldiinde para verir bir ihtiyaçlarını görsünler diye bize gelince akrepler çıkıyor ceplerden  :k06: bir oğlu ve bir kızı var eşimden ayrı onlara gelince onlar geçiniyor onların çocukları var onlar çalışıyorr..  :cildir:  sanki biz bir tarafımızı tutup oturuyoruzda gökten yağıyor  :k06: benim kızdığım esas konu para pul şu bu değil ...çok şükür ki rabbime gül gibi geçinip gidiyoruz ama  eşim adına kırıldığını sanki dışlanılıyormuş gibi hissetmesine çookk üzülüyorumm   :y25:  ki dara düştüklerinde onlara gitmezler bize gelirler   :cildir: ...  oh ne ala memleket yanii ..

burcu MELEK

Alıntı yapılan: güneşş - 30 Nisan , 2011, 20:10:38
kızlar yazdıklarınızı okudum..ve bende kendimce içimdekileri dökmek istedim  :k06: ...kaynanam şeker gibidir ilk onu söyleyeyim bana karşı hiçbir kırıcı sözü olmamıştır şimdiye kadar gelinim demez kızım der hep hakkını yemeyeyim ama ama ...  sekizinci ayıma girdim henüz torununa bir iğne bile almadı..benim ondan hiç bir beklentim yok o ayrı ama ne bileyim yarım elma gönül alma derler ya..anlatır neler var çocuklar için der ama iş almaya gelince anlamaz olur öyle şeylerdennn  :cussing: ..anlamıyorsanda insan der dimi kızım ben anlamıyorum sana parasını vereyim sen benim adıma torunuma bişeyler al der oda yokk..kızına ve torununa her geldiinde para verir bir ihtiyaçlarını görsünler diye bize gelince akrepler çıkıyor ceplerden  :k06: bir oğlu ve bir kızı var eşimden ayrı onlara gelince onlar geçiniyor onların çocukları var onlar çalışıyorr..  :cildir:  sanki biz bir tarafımızı tutup oturuyoruzda gökten yağıyor  :k06: benim kızdığım esas konu para pul şu bu değil ...çok şükür ki rabbime gül gibi geçinip gidiyoruz ama  eşim adına kırıldığını sanki dışlanılıyormuş gibi hissetmesine çookk üzülüyorumm   :y25:  ki dara düştüklerinde onlara gitmezler bize gelirler   :cildir: ...  oh ne ala memleket yanii ..
günescim hayat mı böyle bizmi şansız ben cözemedim gitti arkadas millet torunum diye ölüyor bazılarıda tık yok torunmu geliyor aman iyi gelsin napayım havasındalar işte herkesin bir derdi var biryerde. ama haklısın insan tabiki bekliyor

güneşş

ewet ya etrafıma bakıyorum kaynanam onu almış görümcem bunu yapmış bende öyle sessizce bakıyorum eşimede bişey diyemiyorum üzülsün istemiyorum zaten canı sıkkın onların bazı davranışlarına..ne yapalım kaderimse çekerim  :k06:  anam sağolsun onlar yapıyor içlerinden geleni ..evde bile hep prensesimiz konuşuluyormuş  :k06:

burcu MELEK

Alıntı yapılan: güneşş - 30 Nisan , 2011, 20:30:56
ewet ya etrafıma bakıyorum kaynanam onu almış görümcem bunu yapmış bende öyle sessizce bakıyorum eşimede bişey diyemiyorum üzülsün istemiyorum zaten canı sıkkın onların bazı davranışlarına..ne yapalım kaderimse çekerim  :k06:  anam sağolsun onlar yapıyor içlerinden geleni ..evde bile hep prensesimiz konuşuluyormuş  :k06:
canım hiç sıkmama canını ne mutlu sana annen var ve ilgileniyor seninle kaynana cokta önemli deyil bence

serife26

güneşcim ben evlenirken 2 çaput dışında bişe görmedim desem yeri,sünnetlik çocukmuşum gibi evine ilk yemeğe gittiğimde kaynanam bana yarım altın takmıştı acayip kıllanmıştım vs. vs. bedavadan gelin oldum ailesine.bebeğe gelince şimdi kendisi kanser oldu beklentim yok açıkcası,ablamın da kaynanası emekli öğrt o da hediyesini doğunca yapmıştı mesela ablama,bi tüm altın ablama bi bebeğe,başkada bişe yok,yani herkes bir değil,kimiside gidioo dolduruoo torunum,yeğenim fln die bize denk gelmedi napalım işte,boşver,canları sağolsun bi de gölge etmesinler yeterli.

FeHi