2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

izemsevi

kızlar süt iznide 3ay uzamış bunu duydunuzmu torba yasaya göre :dontknow:

izemsevi

15 nisan değil, 15 şubatta yayınladı yasa. 15 şubat ve sonrasında doğum yapanlar yaralanabilior. 37. haftadan önce doğum yaparsanız yani erken doğum, o zaman 8 haftanın tamamı aktarılıyor. önceden yanıyordu. süt iznindi de önceden bebek 1 yaşına gelene kadardı şimdi yaklaşık 3 ay daha uzadı.

izemsevi

az önce yazdığım alıntı arkadaşlar.

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: muhribe - 29 Nisan , 2011, 10:58:09
aytencim, yasal olarak 37. haftada işten ayrılmak zorundasın canım. o zamandan sonra işe gitsen de kalan iznini kullanamıyorsun. mecburen 37. haftada güle güle iş yerine :)

aynen canım ben de öyle biliyorum. sadece doğumun erken olması halinde yani 38.39. haftada olması halinde kalan 1 ya da 2 haftayı ekletebiliosun. 37. haftada ayrılmak zorundasın. çalışman yasal olmuyomuş aytencim. bak bizim müdür yardımcısı da öyle diyor.

Aytii

Alıntı yapılan: muhribe - 29 Nisan , 2011, 10:58:09
aytencim, yasal olarak 37. haftada işten ayrılmak zorundasın canım. o zamandan sonra işe gitsen de kalan iznini kullanamıyorsun. mecburen 37. haftada güle güle iş yerine :)

ozaman ben Temmuzun 6 sında  :wave:

muhribe

wow süt izninin uzadığını bilmiyordum süpermiş. peki özeli de kapsıyor mu bu değişiklik?

°•.ℓανιηуα.•°

aaaa ben 3 ay daha uzadığını bilmiyodum. sadece bebek 6 aya gelene kadar günde 3 saat,6 ay ile 1 yaş arası da 1.5 saat süt izni var diye biliyorum değişen yasayla.

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: muhribe - 29 Nisan , 2011, 11:03:48
wow süt izninin uzadığını bilmiyordum süpermiş. peki özeli de kapsıyor mu bu değişiklik?

kapsaması gerek canım. özel ya da devlet fark etmio. sgk lı ol yeter.

muhribe

Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 29 Nisan , 2011, 11:07:46
Alıntı yapılan: muhribe - 29 Nisan , 2011, 11:03:48

kapsaması gerek canım. özel ya da devlet fark etmio. sgk lı ol yeter.
:occasion14: :occasion14: :occasion14:

°•.ℓανιηуα.•°

aslında biliyor musunuz avrupa ülkelerinde mesela almanyada bebek 3 yaşına gelene kadar anne ücretli olarak izinde oluyo. bizimkiler ise maksimum 3-4 ay olan iznimizi bile çok görüyorlar. :violent1:

Aytii

Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 29 Nisan , 2011, 11:11:52
aslında biliyor musunuz avrupa ülkelerinde mesela almanyada bebek 3 yaşına gelene kadar anne ücretli olarak izinde oluyo. bizimkiler ise maksimum 3-4 ay olan iznimizi bile çok görüyorlar. :violent1:

evet öyle oluyo canım tekrar Fransayamı gitsem  :ehi:

muhribe

şekerim oralarda doğurganlığı teşvik için güzel politikalar var. mesela izlanda'da bebek doğmadan önce devlet evine koca bir koli hediye gönderiyor. içinde giyisisinden tut her türlü ihtiyacı var bebeğin. yeter ki çocuk sahibi olun, ben destek vereceğim diyor devlet. bizde üç çocuk yapın diyorlar ama nasıl? kadın çalışmadan ailenin geçinmesi kolay mı türkiyede? mecbur kadın çalışacak ve en fazla iki çocuk sahibi olacak, ya da evde oturup daha fazla çocuk yapacak ama maddi sıkıntı çekecek  :-\

izemsevi

valla kızlar eşimin çalıştığı dairede bir bayan var o geçen yıl agustos sonunda doğum yapmıştı şimdi süt iznini kullanıyor oda söyledi benim 3ay daha uzadı dedi.

Aytii

Alıntı yapılan: muhribe - 29 Nisan , 2011, 11:14:34
şekerim oralarda doğurganlığı teşvik için güzel politikalar var. mesela izlanda'da bebek doğmadan önce devlet evine koca bir koli hediye gönderiyor. içinde giyisisinden tut her türlü ihtiyacı var bebeğin. yeter ki çocuk sahibi olun, ben destek vereceğim diyor devlet. bizde üç çocuk yapın diyorlar ama nasıl? kadın çalışmadan ailenin geçinmesi kolay mı türkiyede? mecbur kadın çalışacak ve en fazla iki çocuk sahibi olacak, ya da evde oturup daha fazla çocuk yapacak ama maddi sıkıntı çekecek  :-\

bu 3 çocuk yapın muhabbetini tiye almışlar

tavuklara sesleniyorum en az 3 yumurta yapın olarak yazılmış  :ehi:

muhribe

ben tavuk olsam daha fazla yumurtlardım. ne de olsa bi gün sürüyo pırtlatmak biz 9 ay taşıyoruz o yükü  :k06: