2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

°•.ℓανιηуα.•°

melekçim eklenio işte. yeni yasa çıktı. 2011 torba yasa diye girin görürsünüz.

izemsevi

melek eskiden eklenmiyormuş yeni torba yasada ekleniyormu onu merak ediyoruz

Aytii

Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 29 Nisan , 2011, 10:43:45
aytenim o yasa çıktı hatta resmi gazetede de yayınlandı. kullanmadığın bütün haftalarını direk doğum sonrası olarak kullanıyosun.

melekçim hoş geldin canım..

ozaman iyiymiş. ben 15 Temmuza kadar dayanırsam diyodum. yani doğuma 1 hafta kala. buda demek oluyoki doğumdan sonra 15 hafta kullanmış oluyorum  :hieyt:

melek-çağlar

iyiymiş o zaman gerçi ben özelde çalışıyorum normal doğum sonrası iznimi kullandırsınlarda ona razıyım

°•.ℓανιηуα.•°

melekçim özel ya da devlet sektörü fark etmiyo. sgk lı isen bu izni kullanmak hakkın. ama tabiki iş veren bundan dolayı işine son verirse-ki bunu yapabilirler insafsızlar- orasını bilemem.

ayten ama 37. haftadan sonra izne ayrılmak zorundasın. erken doğarsa mesela 38. haftada doğarsa kalan 2 haftanı ekletebiliyosun.

melek-çağlar

işlerimiz yoğun bazı zamanlarda size ihtiyacımız olacak günün belli saatlerinde gelir gidersin diyolar  :y25:

izemsevi

işte bende tam bu dediğini dedim öznur ben 38 sonu 39 başı gibi doğurursam işte bir yada 2haftayı ekleyeceğim yupppiiiiiiiiiiiiiiiii :hello2: :hello2:

muhribe

kızlar merhaba. size bir sorum olacak. 26. haftamızdayız ve son birkaç gündür sırt ağrılarımız oluyor. normal di mi?

Aytii

Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 29 Nisan , 2011, 10:53:04
melekçim özel ya da devlet sektörü fark etmiyo. sgk lı isen bu izni kullanmak hakkın. ama tabiki iş veren bundan dolayı işine son verirse-ki bunu yapabilirler insafsızlar- orasını bilemem.

ayten ama 37. haftadan sonra izne ayrılmak zorundasın. erken doğarsa mesela 38. haftada doğarsa kalan 2 haftanı ekletebiliyosun.

of kafam karıştı :D şimdi geçen gün müdürümle konuşuyodum ve dedimki 15 Temmuzda ayrılasım var çünkü maaşlarımız 15. ten 15 e yatırılıyo. yani o ayıda tam alırım diye. oda dediki doğumuna 1 hafta kala çıkmış oluyosun ama yasal olarak kullanmadığın o 2 hafta (yani işe gidicem ya mesela) doğum sonrasında verilmiyo dedi. ozamanda dedimki bende 3 hafta kala çıkarım. ama doktorum bana çalışabilirsin derse ve eğer çalıştığın haftaları doğumdan sonraya alabiliyosan ozaman 15.ine kadar çalışırım ama derseki öyle bir yasa yok aldın aldın almadın sonrasındada alamazsın ozaman neden işe geleyimki paşa paşa giderim evime

muhribe

Alıntı yapılan: melek-çağlar - 29 Nisan , 2011, 10:55:09
işlerimiz yoğun bazı zamanlarda size ihtiyacımız olacak günün belli saatlerinde gelir gidersin diyolar  :y25:
pışık de canım sen onlara. eğer sgk'ya kayıtlı isen totalde 16 hafta doğum izni kullanıyorsun. işveren buna kesinlikle müdahale edemez. bu yüzden seni işten de çıkaramaz. iş mahkemesine dava açtığın an kazanırsın. ister tazminat alırsın ister işe geri dönüşünü sağlatırsın

Aytii

Alıntı yapılan: muhribe - 29 Nisan , 2011, 10:55:34
kızlar merhaba. size bir sorum olacak. 26. haftamızdayız ve son birkaç gündür sırt ağrılarımız oluyor. normal di mi?

merhaba canım hoşgeldin  :opucuk: sırt ağrıları normal evet. özelliklede geceleri

melek-çağlar

gelmem canım ne işim var işte ne yaparsa yapsınlar  :violent1:

muhribe

aytencim, yasal olarak 37. haftada işten ayrılmak zorundasın canım. o zamandan sonra işe gitsen de kalan iznini kullanamıyorsun. mecburen 37. haftada güle güle iş yerine :)

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: muhribe - 29 Nisan , 2011, 10:55:34

normal muhribecim normal. 33. haftadayız ve sırtım 27-28 haftalarından beri ikiye ayrılırcasına ağrıyo. kaburgan da ağricak,kasıkların da ğricak. bunlar oluyo malesef..

melek-çağlar

sırt ağrısı son bir haftadır dayanılmaz