2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

izemsevi

canım ben oldu bitti baştan beri hep sezeryan istiyorum benim panik atak var acayip heycanlıyım heray kontrole giderken sanki ilk defa gidiyormuş gibi oluyorum düşün yani bana 8 gibi demişti normal olursa ama sezeryanda 28ile 1agustos arası alırız dedi öyle yani.

Aytii

Alıntı yapılan: izemsevi - 28 Nisan , 2011, 14:02:17
canım ben oldu bitti baştan beri hep sezeryan istiyorum benim panik atak var acayip heycanlıyım heray kontrole giderken sanki ilk defa gidiyormuş gibi oluyorum düşün yani bana 8 gibi demişti normal olursa ama sezeryanda 28ile 1agustos arası alırız dedi öyle yani.

ne kadar geç alırsan okadar iyi Seval ;)

muhribe

hayırlısı olsun canım, ben normal istiyorum nasipse. ama daha karar vermek için çok erken, son 1-2 hafta kala belli olacak

Aytii

Alıntı yapılan: muhribe - 28 Nisan , 2011, 14:04:22
hayırlısı olsun canım, ben normal istiyorum nasipse. ama daha karar vermek için çok erken, son 1-2 hafta kala belli olacak

sana bebeğin gelişimiyle ilgili ne dedi doktorun? bana önden gidiyo dedi. sonrada sezeryan lafını etti. sezeryanda olsan gününü beklerim dedi. sanırım kilosu çok olacak sezeryan olursun demek istedi. ama ben normal için direticem. eğer herşeyim iyi giderse neden sezeryan olayımki

muhribe

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 28 Nisan , 2011, 14:05:41

sana bebeğin gelişimiyle ilgili ne dedi doktorun? bana önden gidiyo dedi. sonrada sezeryan lafını etti. sezeryanda olsan gününü beklerim dedi. sanırım kilosu çok olacak sezeryan olursun demek istedi. ama ben normal için direticem. eğer herşeyim iyi giderse neden sezeryan olayımki
benim son kontrole kadar hep uyumluydu canım haftasıyla. son muayenede zaten normal istiyoruz değil mi dedi. evet evet dedim ben de. adama her seferinde söyleye söyleye alıştırdım galiba :) özel doktorlar illa ki sezeryan ihtimalini getiriyorlar annenin önüne, eğer engellenebilecek bir durumsa normalde diretmek en iyisi

izemsevi

valla işte dr temmuzun ilk haftası kesin bir tarih söyler ona göre doğum iznine ayrılcam yani bide hastaneden özel oda ayarlamamız lazım dolu oluyor sıkıntı olmasın kızlar şimdi ben 37.haftada yani doğuma 3hafta kalıncaya kadar çalışmak istiyorum ama benim sezeryanla olacagı için doğum 3haftaık doğum izninin 1haftasını kullandıktan sonra doğum yapmış olcam inşallah böyle olursa benim geriye kalan 2haftalık doğum iznim doğum sonrasına aktarılacakmı :dontknow: yani 13değilde 15 hafta yapacakmıyım izni eskiden eklenmiyormuş ama yeni torba kanuna göre ekleniyormuş siin bilginiz varmı. :dontknow:

Aytii

Alıntı yapılan: muhribe - 28 Nisan , 2011, 14:09:17
Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 28 Nisan , 2011, 14:05:41

benim son kontrole kadar hep uyumluydu canım haftasıyla. son muayenede zaten normal istiyoruz değil mi dedi. evet evet dedim ben de. adama her seferinde söyleye söyleye alıştırdım galiba :) özel doktorlar illa ki sezeryan ihtimalini getiriyorlar annenin önüne, eğer engellenebilecek bir durumsa normalde diretmek en iyisi

ya benim doktorum fazla ciddi duruyo kontrol esnasında çekiniyorum adama sürekli normal dicem diye  :k06: adam terslicek sonunda tamam laann anladık diye  :ehi: ama haftaya kontrolüm var ozaman söylicem  :laughing7:

izemsevi

Alıntı yapılan: izemsevi - 28 Nisan , 2011, 14:13:43
valla işte dr temmuzun ilk haftası kesin bir tarih söyler ona göre doğum iznine ayrılcam yani bide hastaneden özel oda ayarlamamız lazım dolu oluyor sıkıntı olmasın kızlar şimdi ben 37.haftada yani doğuma 3hafta kalıncaya kadar çalışmak istiyorum ama benim sezeryanla olacagı için doğum 3haftaık doğum izninin 1haftasını kullandıktan sonra doğum yapmış olcam inşallah böyle olursa benim geriye kalan 2haftalık doğum iznim doğum sonrasına aktarılacakmı :dontknow: yani 13değilde 15 hafta yapacakmıyım izni eskiden eklenmiyormuş ama yeni torba kanuna göre ekleniyormuş siin bilginiz varmı. :dontknow:

SORUMA CEVAP LÜTFENNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

Aytii

Alıntı yapılan: izemsevi - 28 Nisan , 2011, 14:20:13
Alıntı yapılan: izemsevi - 28 Nisan , 2011, 14:13:43

SORUMA CEVAP LÜTFENNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

soruyu anlamadım  ???

izemsevi

BAK ŞİMDİ AYTENİM hani hamilelik 40haftaya dr raporuyla doğuma 3hafta kalaya kadar çalışabiliyorsunya şimdi ben diyelim 28 temmuz ile 1ağustos arasında bir tarihte doğumu yaptım .normalde doğuma 3hafta kala ayrılıyor gibi gözüküyorum ama ben izne ayrıldıktan hemen bir hafta sonra doğumu yaoıyorum hal böyle olunca benim kullanmadığım 2hafta doğum sonrasına aktarılacakmı yani 3haftanın sadece bir haftasını doğum öncesi geçiren anneye geriye kalan 2haftası verilecekmi :dontknow:

Aytii

Alıntı yapılan: izemsevi - 28 Nisan , 2011, 14:28:19
BAK ŞİMDİ AYTENİM hani hamilelik 40haftaya dr raporuyla doğuma 3hafta kalaya kadar çalışabiliyorsunya şimdi ben diyelim 28 temmuz ile 1ağustos arasında bir tarihte doğumu yaptım .normalde doğuma 3hafta kala ayrılıyor gibi gözüküyorum ama ben izne ayrıldıktan hemen bir hafta sonra doğumu yaoıyorum hal böyle olunca benim kullanmadığım 2hafta doğum sonrasına aktarılacakmı yani 3haftanın sadece bir haftasını doğum öncesi geçiren anneye geriye kalan 2haftası verilecekmi :dontknow:

öyle birşey yok şekerim. hatta 3 hafta öncesinde aldın aldın almadın diyelimki son 1 haftasında ayrıldın işten. yani 39. haftanda o 2 haftayıda kullanamıyosun sonrasında ben öyle biliyorum

serife26

seval o durumu ben de merak ediyorum çünkü eskiden aktarılmayan doğum öncesi izin şimdilerde aktarılıyor diye okudum torba yasaya göre,diyelim 40 haftada dogması gereken bebek 36. haftada doğru,4 hafta dogum sonrasına aktarılıyor,o mantıkla sezeryandada aktarılır ama en ii yöneticiler bilir onlara sor,gerci yasa yürürlükte artık,demekki böyle.

Aytii

eğer öyleyse çok iyi. ben mesela 37. haftamda çıkıcam diyelim. doğuma 3 hafta kala yani. doğumdan sonra 13 haftam kalıyo izin olarak. bu 3 haftayıda kullanabiliyomuyum ozaman sonrasında  :icon_scratch:

izemsevi

şekerim işte eski yasada olmuyormuş ama yeni torba yasada aktarılıyormuş öyle dedi dün arkadaş  ama farzedelimki aktarılmazsa ozaman 37.haftayı beklememin bir mantığı yokki yani 2haftam boşa gidecek ozaman 35.de ayrılırım bende eğer tabi aktarım olmazsa

izemsevi

canım işte bende onu soruyorum ayten ben kullanılıyor diye duydum torba yasaya göre acaba sgkyamı sorsakki ayten sen ğeçen sgkyı aradığında sordunmuydu böyle bişey