2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

Aytii

Alıntı yapılan: muhribe - 28 Nisan , 2011, 12:03:20
aytencim seninki fazla olduğu için söylemedim. kendiminki düşük olunca şaşırdım acaba bebişe zararı olur mu kilo kaybımın diye.

tamam işte bende sana demek istediğim şey şu:

ben zayıf hamile kaldım ya ondan alıyorum. zayıflar alıyolar genelde. toplu olanlar daha az alıyolar. sen diyodun bi ara ben biraz kiloluydum hamile kaldığımda yanlış hatırlamıyosam  :icon_scratch: yani aldığın kilo normal  ;)

Aytii

Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 28 Nisan , 2011, 12:04:28
vurmuyolar ya resmen tepiniyolar  :k06: kurban olurum ben onun bir tekmesine :ehi: :ehi: ay artık doğsunlar da sevelim yaaaa  :toothy10:

doğuncada sevemiyosunki ciltleri çok hassas oluyo  :sad1: bide herkes dokunuyo alıyolar kucaklarına  :cildir: hiç sevmiyorum. ben yeğenlerimi 2 aya kadar öpmezdim hiç. mikrop geçiyo çok. bide ciltleri çok kızarıyo kıyamam  :'(

°•.ℓανιηуα.•°

aytencim seninki fazla olduğu için söylemedim. kendiminki düşük olunca şaşırdım acaba bebişe zararı olur mu kilo kaybımın diye.

yok canım yok,hiç bi zararı olmaz bebeğe..benim de o civarlardaydı. ama son haftalarda zaten nirvanaya ulaşıyosun  :toothy10: :toothy10:

Aytii

Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 28 Nisan , 2011, 12:07:09

yok canım yok,hiç bi zararı olmaz bebeğe..benim de o civarlardaydı. ama son haftalarda zaten nirvanaya ulaşıyosun  :toothy10: :toothy10:

:ehi: :ehi:

herkeste öyle olmuyo kız :D bazısı kilo verirmiş son haftalarda  ::)

muhribe

kızlar bence bebekleri öpme konusunda çok prensipli davranmalıyız. benim bir arkadaşımın bebeği doğumdan 1 hafta sonra hastanelik oldu bu yüzden. bi tanıdığı yakın zamanda zatürre geçirmiş, almış bebeği sevmiş falan. tabi virüs bebeğe geçiyor. yavrum 10 gün falan hastanede kaldı, serumlar, onca ızdırap. anne sütü falan alamadı yeterince. Allah korusun çok dikkatli olmak lazım. bizde bebekler kucağa alıp sevilmez ve asla öpülmez. ama karşı taraf nasıl yapacak bakalım. ben müdahale edicem gerektiğinde

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 28 Nisan , 2011, 12:05:57
Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 28 Nisan , 2011, 12:04:28
vurmuyolar ya resmen tepiniyolar  :k06: kurban olurum ben onun bir tekmesine :ehi: :ehi: ay artık doğsunlar da sevelim yaaaa  :toothy10:

doğuncada sevemiyosunki ciltleri çok hassas oluyo  :sad1: bide herkes dokunuyo alıyolar kucaklarına  :cildir: hiç sevmiyorum. ben yeğenlerimi 2 aya kadar öpmezdim hiç. mikrop geçiyo çok. bide ciltleri çok kızarıyo kıyamam  :'(

ya evet yaaa.. nasıl engellicez milleti. zaten bana çok pimpiriklisin deyip duruyolar. o kadar anlayışsızlar ki. bende yara olduğu için daha tedbirli olmam,doktorun her dediğine harfiyen uymamın adı pimpirik oldu  :toothy10:  bi de öptürmezsem başıma gelecekleri görüyo gibiyim. mesela dudakta çıkan uçuğun nedeni neymiş biliyo musun. bebekken uçuklu biri öperse o mikrop beyine yerleşiyomuş ve ilerde de alzheimer hastalığına sebep oluyomuş  :-\

muhribe

lavi canım gerektiğinde insanlarla kötü olucaz. napalım bebişler eziyet çeksin daha mı iyi? hele ki sigara içen birinin kesinlikle bebeğe yaklaşmaması lazım bence

muhribe

ha bi de şöyle manyaklar var. benim ablam kaynanasını yeğenimi emzirmeye çalışırken yakalamış. yeğenim ondan sonra annesini emmedi. annesinin memesi dışındakilerden tiksinirmiş bebekler sonra da emmeyi reddederlermiş. mamayla büyüdü garibim, şimdi bağışıklığı çok zayıf  :'(

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: muhribe - 28 Nisan , 2011, 12:13:51
ha bi de şöyle manyaklar var. benim ablam kaynanasını yeğenimi emzirmeye çalışırken yakalamış. yeğenim ondan sonra annesini emmedi. annesinin memesi dışındakilerden tiksinirmiş bebekler sonra da emmeyi reddederlermiş. mamayla büyüdü garibim, şimdi bağışıklığı çok zayıf  :'(

ay inanmıyorum yaaaa.  :caca: :caca: :caca: nasıl yapar böyle bişeyi. bu nasıl bir cahilliktir  :violent1:

muhribe

valla öyle manyaklar var ki ben şimdiden bebeğimi işe döneceğim zaman kime emanet edicem onun derdine düştüm. hep kötü şeyler geliyor aklıma  :sad1:

Aytii

Alıntı yapılan: muhribe - 28 Nisan , 2011, 12:19:38
valla öyle manyaklar var ki ben şimdiden bebeğimi işe döneceğim zaman kime emanet edicem onun derdine düştüm. hep kötü şeyler geliyor aklıma  :sad1:

:sad1:

benim valide bakacak. baba annesi yani. ona güveniyorum çünkü titizdir ve elinden her tür şey gelir. çok pratik maşallah  :nazar: :nazar: :nazar: yoksa hayatta bırakamazdım :nono:

°•.ℓανιηуα.•°

yok canım öyle kötü şeyler getirme aklına. ama şimdiden de bakıcısını ayarla. ya annen gelsin ya da güvenilir bir bakıcı.

muhribe

Allah mecbur etmesin ben kaynanama asla güvenmem. işi bırakırım daha iyi. annem gelecek sağolsun ama onun da sağlığı iyi değil. artık bi bakıcı tutup annemi de onu gözlemlemek üzere bize çağırmayı düşünüyorum. böylesi daha iyi

°•.ℓανιηуα.•°

canlarım benim.. ben çıkıyorum. öğle yemeğine gidicem. hem de ööööle bi acıktım ki. hadi hepinize afiyet olsun,kuzucuklarınıza yarasın  :hungry:    :wave: