2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

Aytii

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 26 Nisan , 2011, 11:23:48
dünürüm 2 gecelik takımı aldım biri pembe biri mavi birde saç bandı alacagım onlara acaba saç bandını kırmızım alsam :D bir tane daha gecelık alıcam şöyle herzaman gıyılmelıklerden ne olur ne olmaz.hasta bezi diye duydum bende kımısıde gerek yok uzun pedler yeterlı oluyor doktorlar önermıyor dedi hasta bezini hava aldırmadığı için ben konuyu yıne doğum yaklasınca doktoruma sorarım bu persembe kontrolumuz var heyecanlıyım :love9:

sağol gözdem gecelıklerımı uzun kollu aldım ince ama zaten üşürüm kısa kolluyla hem doğum sonrası hemde ankara çok sıcak olmaz hazıran sonunda lohusa tacını kırmızımı alayım

ben mavi alıcam kurdaleyi  :k06: ama daha geceliklerimi almadım birde terlik lazım
resim makinasınıda unutmamak lazım dünür hem gelinimin ilk hallerini merak ederim ben oğlumda öyle  :love9: :love9:
aslında bir liste yapmak lazım hazırlarken

°•.ℓανιηуα.•°

hilalcim hoş geldin canım... okudum yazdığını canım,çok teşekkür ederim.  :opucuk: iyiyiz çok şükür ama diken üzerindeyiz. sen de dikkat et kendine olur mu canım.  :love7:

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Kendiniz İçin:

Anne adayı, bebeği için hazırlayacağı bavula kendi kişisel bazı eşyalarını da ilave etmeli veya ayrı bir valiz yapmalıdır.

Mutlaka Gerekenler

Bunlar 2-3 takım gecelik veya pijama (bebeğinizi emzireceğinizden önden düğmeli olanları tercih edilmelidir), sabahlık, çorap, terlik, bol miktarda iç çamaşırı, kişisel temizlik ürünleri (diş fırçası, diş macunu, sabun, havlu, tarak, deodorant, kolonya, vs.), küçük el aynası, bol miktarda hijyenik ped, en az iki adet emzirme sütyeni, meme uçlarını korumak için hazır satılan kompresler, meme ucunuza sürmek için krem, meme ucunuzu temizlemek için kullanacağınız mendiller, kirli çamaşır torbası.

İnce detaylar

Ses kayıt eden cihazınız varsa, yanınızda götürerek bebeğinizin ilk ağlamalarını kaydedebilirsiniz. Varsa video kamera veya fotoğraf makinenizi de yanınızda götürmeniz, ilk günün o güzelliği ve mutluluğunu ileride tekrar yaşama imkanı sunacaktır... Eğer bebeğiniz için günlük tutmayı planlıyorsanız, yanınızda bir defter ve kalem götürmeyi de ihmal etmeyin. İlk günün heyecanı ve mutluluğunu anında aktarma imkanınız olmuş olur.

Güzel görünmek sizin de hakkınız

Doğumdan sonra solan cildinizi biraz olsun canlandırmak, eşinize ve gelen ziyaretçilere daha güzel ve bakımlı görünebilmek için, en önemlisi kendiniz için birkaç makyaj malzemenizi de yanınızda götürebilirsiniz.

Ayrıca bir paket peçete veya rulo havlu da çok işinize yarayabilir.

Hastaneden çıkarken giyeceğiniz kıyafeti doğumdan önce hazırlayıp, yerini eşinize göstermenizde çok büyük fayda var. Tabiki önceden hazırladığınız valizinize de koyabilirsiniz. Yanlız hazırlayacağınız kıyafetin bedeninin, doğum öncesi kıyafetlerinizden en az bir beden daha geniş olmasına dikkat edin veya bol elbiseleri tercih edin. Ya da hamileyken giydiğiniz hamile kıyafetlerinizden bir takım koyabilirsiniz.

FeHi

Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 26 Nisan , 2011, 11:33:31
hilalcim hoş geldin canım... okudum yazdığını canım,çok teşekkür ederim.  :opucuk: iyiyiz çok şükür ama diken üzerindeyiz. sen de dikkat et kendine olur mu canım.  :love7:
Çok şükür Öznur sende çok dikkat et Allah esirgesin seni ve bebişi :amin:

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

burcu MELEK

selam kızlar bunu yazıp cıkıcam sancı sırası bende galiba acayip kötüyüm bugün midemde bulanıyor daha dün akşam doktordaydım minişimin resimlerini aldım renkliye girdim kalbindeki kireclenme yok olmak üzereymiş cok azalmış kendiliyinden gecer dedi doktor cok mutlu olduk saglıgında birşey olmasında. cd de verdi dünden beri 3 kere izledim boyu 48 cm kilosu 2.150 grm olmuş maşallah :nazar:  :nazar:  :nazar:  :nazar:. bu arada kızlar benim durumum piskolojik herhalde gecengün cok sevindim ya kocamı tekrar aramışlar oda gebzedeki ve bursadaki işi almış cuma günü gidiyor cok canım sıkkın 

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Alıntı yapılan: burcu MELEK - 26 Nisan , 2011, 11:38:14
selam kızlar bunu yazıp cıkıcam sancı sırası bende galiba acayip kötüyüm bugün midemde bulanıyor daha dün akşam doktordaydım minişimin resimlerini aldım renkliye girdim kalbindeki kireclenme yok olmak üzereymiş cok azalmış kendiliyinden gecer dedi doktor cok mutlu olduk saglıgında birşey olmasında. cd de verdi dünden beri 3 kere izledim boyu 48 cm kilosu 2.150 grm olmuş maşallah :nazar:  :nazar:  :nazar:  :nazar:. bu arada kızlar benim durumum piskolojik herhalde gecengün cok sevindim ya kocamı tekrar aramışlar oda gebzedeki ve bursadaki işi almış cuma günü gidiyor cok canım sıkkın
Selam tatlım sakın kendini sıkma bebeğini düşün önce bundan sonra düşünme önceliğin sadece bebeğin bunu sakın unutma eşine de allah sağlık güç kuvvet versin sağ salim gidip gelsin sana ve bebeğine bamak için didinip dursun sen iyi ol ki bebeğinde iyi olsun

FeHi

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Alıntı yapılan: FeHi - 26 Nisan , 2011, 11:40:45
Alıntı yapılan: тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят - 26 Nisan , 2011, 11:36:21
Hilalcim  :flowers: :love9: :opucuk: :wave:
Canım nerelerdesin
Ösledim kıs seni  :opucuk:
Bebeğimsin  :love9: Yavrum pc bozuk da cuma günü olacak annemlerdeyken gireyim dedim hasret gidereyim azıcık :love9: Nasılsın bebiş nasıl?

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

burcucum dikkat et kendine ve üzme kendini eşininde gitmesi hayırlıdır belki o işe,biliyorum hiç istemıyordun cnm ama stres ve üzüntü yapma lütfen bebeğini düşün doktora falan gıdecekmısın çokmu sancın var :-\
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

FeHi

Burcu dikkat et kendine öyle takma kafana herşeyi Önce Sağlığınız... Babasıda sağ sağlim gitsin gelsin İnşallah 

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

kızlar hiç gidesim yok artık işe zorlanıyorum çok okulda çocuklar tarafından çok tehlıke atlatıyorum koşarken çarpme,yada arkasına bakmadan geri geri koşturan tipler var çıkmak zorundayım saatim yaklaştı öpüyorum sizi :opucuk: :wave:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Güle güle hayatım iyi dersler  :wave: Aman dikkat et yavaş yavaş yürü :icon_thumright:

izemsevi

kızlar acayip yoğunummmmmmmmmmmmmmmmmm :director:

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Gelinimin annesi biriciğim benim  :love9: :love9: Çok özledim gelinim nasıl ya :opucuk: Yoğunluk mu aman almıyım :sad1: