2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

Aytii

Kanun, doğumdan 8 hafta önce izine ayrılınabilir diyor. Gebelik 40 hafta olduğuna göre 8 hafta öncesi 32. haftaya geliyor. Yani 32. haftanın dolmuş olması gerekli. Son adet tarihine göre 31 hafta 5 günlük gebeliği olan bir kadın 32. haftalık hamile değildir, 31 hafta 5 günlük hamiledir. Tüm yaş hesaplamalarında bitirilen yaş dikkate alınır. 31 hafta 5 günlük hamile bir kadının gününün dolmasına daha 8 hafta 2 gün vardır.

böyleymiş

izemsevi

canım benim dr tam hafta hesaplıyor mesela 24+5 dr öyle diyor ama ayrıyetten muayene kağıdına mesela sata göre 24+5 yazıyor usg ile 25+5 yazıyor bana bir hafta önde dediğiiçin öyle yazıyor ama drum satı baz alıyor ve ona göre hesaplıyor.

Aytii

hesapladımda 32. haftam 1 Haziranda dolmuş oluyo

FeHi

Ayten bizim hesabımıza göre 1 hafta geriden hesapladıklarını biliyorum
Yalnız onu neye göre hesapladıkları hakkında hiç bi bilgim yok..
32.haftanın içinde izne ayırdıklarını duymuştum ..

Aytii

15 Haziranda çıkarsam erken oluyo çok  :sad1: doğumdan 1,5 ay sonra işe dönmüş olucam eğer çalışırsam  :'( dayanmam lazım  :aferin:

izemsevi

Aytii

sen sezeryan olacağın için avantajın var Seval

FeHi

Seval Sezeryan doğum senin kararın mı ??

Aytii

FeHi

izemsevi

tamamen benim karraım allahtan bişey çıkmazsa öyle istiyorum canım am 32.haftada hakediyorsun izni sezeryanda olsa mecbur otarihi bekliycem ve doğum 27-28 temmuz gibi kısmetse ve doğumdan 3 hafta öncesine kadar dr çalışabilir yazısı verecek oda temmuzun ilk haftası oluyor. evet bende panik atak var hilal

FeHi

Benimde çok kötü bi kararsızlık rahatsızlığım var onu nasıl aşıcam bilmiyorum
Doğumla ilgili düşüncelerim habire değişio
Bi taraftan kaçışı seçiyorum ''Allahım hangisi nasibimde varsa onu hayırlı eyle diyorum'' 
o nedenle hep soruyolar etrafımdakiler nasıl doğum yapcaksın ne ye karar verdin diolar
Cevabım ''KISMET'' oluo

Aytii

nedense doğum yaklaştıkça bende panik atak olmaya başladım sezeryanmı olsam ne  :ehi:

izemsevi

40.haftam hesapladım tam 10 ağustosa denk geliyor 38.haftam 27temmuz 39.haftamda 3 ağustosa denk geliyor benim büyük ihtimal 27temmuz-3 ağustos arası alıncak

izemsevi

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 25 Nisan , 2011, 14:33:34
nedense doğum yaklaştıkça bende panik atak olmaya başladım sezeryanmı olsam ne  :ehi:

kızım dalğa geçme benimle sen bir panik atağı görde ondan sonra konuşalım çok kötü bir şey  :'(