2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

izemsevi

Alıntı yapılan: eylül_üm - 22 Nisan , 2011, 14:57:18
Alıntı yapılan: izemsevi - 22 Nisan , 2011, 14:48:48
canım hamileyken sakatat yemek çok iyi değil valla bana drum ilk 3ay senden alıyor demişti ama seni takdir ediyorum 4-5ceviz yiyorsan ben 1taneyi zor yiyorum annesi balık ye sebze ye özellikle marulu bol ye yıka yıka ye folik asit çok fazla sonra antep fıstığındada acayip varmış folik asit ama ben tiksinmiştim.

marul aklıma gelince içim ferahlıyo ..
limonlu tuzlu ohh mis gibi ..  :love9:  haklısın bol bol alalım hergün  :love9:

tuzsuz eylül tuz yok artık 9ay az az alacaksın şeker

banu_fth

Alıntı yapılan: izemsevi - 22 Nisan , 2011, 14:54:10
canım bir bardak iç sende yarımlt içeceğine evt ciğer kan yapar ama hamilelikte değil işte kaşar peyniri ye %75 kalsiyum var

yetermi diye korkuyorum .. dişlerim de çürükler var .. ve çok sağlam diil zaten ..
dişime ihtiyaç duymadan içtiğim sütten alsın ihtiyacı olan kalsiyumu istiyorum cnm oyüzdten bu kadar fazla içmeye gayret gösteriyorum  :'(

Aytii

Aybükeciğim sezeryanmı oluyosun yani  ???

<<AyBüKe>>

Hoşbuldum Ayten'cim  :opucuk:  Çok teşekkür ederim.. Bende çok özledim sizi valla  :love9:

banu_fth

Alıntı yapılan: izemsevi - 22 Nisan , 2011, 14:59:16
Alıntı yapılan: eylül_üm - 22 Nisan , 2011, 14:57:18
Alıntı yapılan: izemsevi - 22 Nisan , 2011, 14:48:48
canım hamileyken sakatat yemek çok iyi değil valla bana drum ilk 3ay senden alıyor demişti ama seni takdir ediyorum 4-5ceviz yiyorsan ben 1taneyi zor yiyorum annesi balık ye sebze ye özellikle marulu bol ye yıka yıka ye folik asit çok fazla sonra antep fıstığındada acayip varmış folik asit ama ben tiksinmiştim.

marul aklıma gelince içim ferahlıyo ..
limonlu tuzlu ohh mis gibi ..  :love9:  haklısın bol bol alalım hergün  :love9:

tuzsuz eylül tuz yok artık 9ay az az alacaksın şeker

yaaa ciddimisiiinn .. neden ???:-ooo

ben zaten çok tuzlu yemem yemekleri ama bi tansiyon hastasının yediği kadar yerim yani .. normal şekilde .. ama marula dökünce güzel oliyo bee  :hungry:

Aytii

Eylülüm nedeni şu: tuz çok ödem yapar ve biliyosun 3 beyaz zehirlerden birtanesi  :icon_thumright:

banu_fth

Alıntı yapılan: <<AyBüKe>> - 22 Nisan , 2011, 14:58:54
Alıntı yapılan: izemsevi - 22 Nisan , 2011, 14:55:52
oy oy oy aybüke gelmiş maşallah şükür kavuşturana nasılsın şeker.

Hoşbulduk canım iyiyim çok şükür kızımda iyi  :amin: :nazar:  2 haftadır hastanede yatıyordum ne tv ne internet herşeyden bi haber yaşıyodum deliricektim az kalsın  :y25:  Kollarım delik deşik oldu serumlardan benim kız aceleci çıktı 2 hafta sonra kollarımda olucak inş.  :amin:   36 haftaya gelsin diye bekliyoruz hala sancılarım var ama hap verdi doktor kıpırdamadan yatıcaksın dedi o şartla çıkardı bakalım ne kadar durucak böyle çıkmaya pek hevesli  :caca: 

maşşallah .. geçmiş olsun cnm ya .. 2 hafta çok uzun ama atlatmışsınız şükür ..

Allah yardımcınız olsun inşallah zamanında gelir sağlıkla  :nazar: :nazar: :amin:

banu_fth

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 22 Nisan , 2011, 15:04:09
Eylülüm nedeni şu: tuz çok ödem yapar ve biliyosun 3 beyaz zehirlerden birtanesi  :icon_thumright:

boş yere vücudu şişirir yani  :-\ neyseki öle tuz delisi diilim ..

o zaman un ve şeker de yasak mı ??

Aytii

Alıntı yapılan: eylül_üm - 22 Nisan , 2011, 15:06:15
Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 22 Nisan , 2011, 15:04:09

boş yere vücudu şişirir yani  :-\ neyseki öle tuz delisi diilim ..

o zaman un ve şeker de yasak mı ??

şeker hamurlu işler yağlı şeyler

YASAK

<<AyBüKe>>

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 22 Nisan , 2011, 15:00:24

Hayır canım sezeryanlık bi durum yok şimdilik , kafası aşağıda normal pozisyonda .. Normal olucak inş.  :amin:  Ciğerleri gelişsin diye 2 doz iğne vurdular, kilo alsın diye serum verdiler gece- gündüz aralıksız.. Şu anda 2.370 kilo bakalım nolucak.. Dün hele 15 dk da bire indi sancılarım çok moralim bozuktu ağlıyodum sürekli sancılar 82 yi buldu çok korktum geliyo bebek diye  :y25:  Çok şükür durdu ama moralim düzelince sancılar normale döndü bu sabahta çıkardı öyle olunca ..

Aytii

Alıntı yapılan: <<AyBüKe>> - 22 Nisan , 2011, 15:07:02
Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 22 Nisan , 2011, 15:00:24

Hayır canım sezeryanlık bi durum yok şimdilik , kafası aşağıda normal pozisyonda .. Normal olucak inş.  :amin:  Ciğerleri gelişsin diye 2 doz iğne vurdular, kilo alsın diye serum verdiler gece- gündüz aralıksız.. Şu anda 2.370 kilo bakalım nolucak.. Dün hele 15 dk da bire indi sancılarım çok moralim bozuktu ağlıyodum sürekli sancılar 82 yi buldu çok korktum geliyo bebek diye  :y25:  Çok şükür durdu ama moralim düzelince sancılar normale döndü bu sabahta çıkardı öyle olunca ..

canım ya  :sad1: Allah hayırlısını versin  :amin: kız çocukları için nezaman geleceği belli olmaz diyolar erkekler zamanını beklermiş bakalım Rabbim hepimiz için hayırlısınız versin inşallah. ben sana doğumun için doğum çiçeğini öneriyorum ;) eğer bulabilirsen aktardan al ve sancın gelince duasını oku suyun içine koy ozaman açılıyo seninde rahmin açılıyo ve doğumun kolaylaşıyo. inşallah bir avazda kurtulursun canım  :amin: :amin:

izemsevi

aybükecim canım geçmiş olsun evde bol bol dinlen yemek iş felan bırak varsada kalsın birileri gelip yapar artık rahat dur yani ay valla çok sevindim ne güzel kız 2hafta sonra kızın kucağında olcak maşallah dra sordunmu ne acelesi varmış bu kızın canım zaten çokta erken değil sezeryanda 38.haftanın sonu 39.haftanın başında alıyorlar yaklaşık 2hafta önce olcak yani kilosu şuan ne kadar normal doğum olsaydın tarihi kaçtı.

burcu MELEK

biz geldik kızımla kızıma 2 tane altlı üstlü takım aldım birtane cıtcıtlı badi etekli olanlardan bir tane ayakkabı cok seker valla bütün paramı cimcimeme yatırdım kendimede bir tane penye aldım sadece

Aytii

hoşgeldin Burcu  :opucuk: oyh ne güzel  :nazar:  :love9: bende dün bişeyler almıştım minuğuma  :love9: :love9: :love9:

izemsevi

canımız kızımla ıvız zıvır çiko feln yemek istiyor ben markete gider  :muzz: