2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

izemsevi

tabi beslenecek ama ilk 3ay zaten bebk aç kalır diye korkma demişti bana drum o herşekilde sendekileri ilk 3ay alıyor 3aydan sonrasında senin daha fazla yemek gerekecek büyüdüğü için demişti.

banu_fth

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 22 Nisan , 2011, 14:25:52
Alıntı yapılan: eylül_üm - 22 Nisan , 2011, 14:23:06
Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 22 Nisan , 2011, 14:17:31
havalar sıcaksa ve üşüyosan olabilir kansızlıktan dolayı olur

bebek şuanda gelişiyo kanını alıyo oyüzden kanını kontrol ettir dadlum ;)

hıımm .. benim kanımımı alıo .. hani rahim besliodu onu bu tür konularda  ???

vücudum ona ayrı kan üretmiyormu o kadar yiyorum nere gidio.. yarasın diye yiyorum

:k06: :k06: :k06:

ilahiii güldürdün beni

canım plasenta yediriyo onu seçiyo iyileri bebeğe veriyo ama kalbin git gide daha fazla kan pompalayacak buda kansızlığa neden oluyo ;) kalp atışların hızlanıyo ilerledikçe hamilelik çünkü kan gidiyo bebeğe

gül bacım gül  :k06: paşayı sarsma yalnız  :k06:
ben zaten yiyom dediğim , süt yarım lt hergün , ceviz 4-5 adet , bunları hep yemeye dikkat ediyorum .. meyve olsun sebze olsun yiyorum hergün , yoğurt bi kase kadar yemeye özen gösteriyorum ..
şu sıra önemi yok diyosunuz o zaman 3. aydan  sonra mı önemli .. kan yapan şeyleri yesem .. ama ciğer yemek yasak dimi ?? yasak mı ?? iç organ ya ??

salı günü dr a gidicem söliyim dimi bunu da ..  ???

izemsevi

aytencik benim 6.ayım nezaman bitiyor.

banu_fth

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 22 Nisan , 2011, 14:28:54
yok Seval öyle deme

şimdiden beslenmesine baksın ki bebeğin gelişiminde çok önemli ve sonradan acısı çıkar. ama zorlanma tabi Eylülüm sen yoğurt peynir ye bol bol calsyum çok lazım

valla dişimden bişe almasın diye yarım lt süt içiom zorla hergün .. bi su bardağı içerdim ama hergün diil eskiden .. şimdi hergüün..
yoğurt ta yiyorum bazı günler yemiyorum o da çok nadir .. balık yersem  :k06: yoğurt yemiorum .. sütü zaten gündüz içmiş oluyorum ..
kan yapan ne yiyebilirim  :icon_scratch:

Aytii

Eylülüm sakatat yeme kanı koyulaştırıyo ;)

kan yapıcı kan üzümü al aktardan yada doğal üzüm pekmezi dut pekmezi aktarlarda satılıyo

Seval senin daha 2 haftan var şekerim 27 haftada doluyo 6 ay. sonra 7. aya giriyosun

izemsevi

canım hamileyken sakatat yemek çok iyi değil valla bana drum ilk 3ay senden alıyor demişti ama seni takdir ediyorum 4-5ceviz yiyorsan ben 1taneyi zor yiyorum annesi balık ye sebze ye özellikle marulu bol ye yıka yıka ye folik asit çok fazla sonra antep fıstığındada acayip varmış folik asit ama ben tiksinmiştim.

Aytii

sakatat yasak çünkü kanı koyulaştırıyo

banu_fth

Alıntı yapılan: izemsevi - 22 Nisan , 2011, 14:48:48
canım hamileyken sakatat yemek çok iyi değil valla bana drum ilk 3ay senden alıyor demişti ama seni takdir ediyorum 4-5ceviz yiyorsan ben 1taneyi zor yiyorum annesi balık ye sebze ye özellikle marulu bol ye yıka yıka ye folik asit çok fazla sonra antep fıstığındada acayip varmış folik asit ama ben tiksinmiştim.

:k06:

sütten tiksincem yakında .. soğuk soğuk içiom bide iş yerindeyim diye.. koktu bu sabah burnuma yaa  :icon_pale:
aslında severim kendisini yani.. ama ne bilim ..  ???

ciğer kan yapar derlerdi küçükken ama o da sakatat dimi .. ?

<<AyBüKe>>

Selam kızlar ben geldim sonunda  :wave:  Bu sabah çıktım hastaneden çok şükür  :amin:    Nasılsınız ?

banu_fth

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 22 Nisan , 2011, 14:51:40
sakatat yasak çünkü kanı koyulaştırıyo

koyulaştırma pıhtılaştırma gibi yani dimi .. ağırlaştırıyo ..  :cildir:

izemsevi

canım bir bardak iç sende yarımlt içeceğine evt ciğer kan yapar ama hamilelikte değil işte kaşar peyniri ye %75 kalsiyum var

izemsevi

oy oy oy aybüke gelmiş maşallah şükür kavuşturana nasılsın şeker.

banu_fth

Alıntı yapılan: izemsevi - 22 Nisan , 2011, 14:48:48

marul aklıma gelince içim ferahlıyo ..
limonlu tuzlu ohh mis gibi ..  :love9:  haklısın bol bol alalım hergün  :love9:

Aytii

Alıntı yapılan: <<AyBüKe>> - 22 Nisan , 2011, 14:52:50
  Selam kızlar ben geldim sonunda  :wave:  Bu sabah çıktım hastaneden çok şükür  :amin:    Nasılsınız ?

:opucuk: :opucuk: canım hoşgeldin özledik seni :) merak etmiştim bende hastanedeymişsin geçmiş olsun çok  :opucuk: nasılsın şimdi

<<AyBüKe>>

Alıntı yapılan: izemsevi - 22 Nisan , 2011, 14:55:52
oy oy oy aybüke gelmiş maşallah şükür kavuşturana nasılsın şeker.

Hoşbulduk canım iyiyim çok şükür kızımda iyi  :amin: :nazar:  2 haftadır hastanede yatıyordum ne tv ne internet herşeyden bi haber yaşıyodum deliricektim az kalsın  :y25:  Kollarım delik deşik oldu serumlardan benim kız aceleci çıktı 2 hafta sonra kollarımda olucak inş.  :amin:   36 haftaya gelsin diye bekliyoruz hala sancılarım var ama hap verdi doktor kıpırdamadan yatıcaksın dedi o şartla çıkardı bakalım ne kadar durucak böyle çıkmaya pek hevesli  :caca: