2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

izemsevi

canım zaten yasal hakkımız 24.haftadan sonra nöbet tutulmaz ve doğduktan sonra 1yılda nöbet tutturamazlar.ben mesela her hafta cumartesi sabah 8de gidiyorum akşam 5te bitiriyorum bu kış uygulaması 10güne kadar yaz uygulamasına geçicez ozaman sabah 9 akşam 7.30a kadar bir fiil ayaktayım hamilelik öncesi böyleydi ozaman bile zor dayanıyordum haftasonu çalışınca pazartesi izin kullanıyorum ama okafdar yoruluyorumki 2güne anca topluyorum kendimi bana dr pazartesi söyledi ayten idraenize bildirin bundan sonra nönetiniz varsa yazmasınlar dedi bende 2defa dedim ciddiye almadılar tamam ozaman gelin ben yazı yazarım dedi sende söyle druna tabiki yazar bence.yoksa biz kimsenin umrunda değiliz ben teknik kadroda olduğum için dairenin kendine bağlı ayrı bir biriminde 3kişi çalışıyoruz ama diğer iki kişi bekar zaten

Aytii

evet Melek anlamıyolar  :sad1: geçen akşam açlıktan öldüm  :'( 9 da eve vardım oda izin verildide gittim verilmese saat 1 e kadar kalcaktım  :( gece bu. ve eve varınca eşimde evde yoktu işteydi tansyonum düştü az daha bayılıyodum  :crybaby2: :crybaby2:

melek-çağlar

canım yanında mutlaka bişeyler bulundur yiyecek o kadar aç kalma allah korusun bak evde yalnızmışsın birde.dikkat et kendine bisküvi kraker falan atıştır en azından işyerinde kaldığın günlerde

Aytii

Alıntı yapılan: melek-çağlar - 14 Nisan , 2011, 10:29:55
canım yanında mutlaka bişeyler bulundur yiyecek o kadar aç kalma allah korusun bak evde yalnızmışsın birde.dikkat et kendine bisküvi kraker falan atıştır en azından işyerinde kaldığın günlerde

canım sorun o değilki. bünye artık taşımıyo bi süre sonra sanırım. ben böyle değildim önceden dayanıklıydım. bişeyler yesemde uzanmak istiyorum dinlenmek istiyorum. oğlum sürekli vuruyo zaten bazen acıtıyo :( bide günün yorgunluğu var üstümde. ilaçlarımın saati geçiyo o halde eve varınca doğal olarak tansyon düşüyo işte  :sad1:

FeHi

Fıstıklar öpüyorum sizleri kendinize ii bakın hayırlı haberlerle gelin inşallah görüşürüz :hello:

Aytii

Alıntı yapılan: FeHi - 14 Nisan , 2011, 10:33:08
Fıstıklar öpüyorum sizleri kendinize ii bakın hayırlı haberlerle gelin inşallah görüşürüz :hello:

bizde seni öpüyoruz canım  :opucuk: kendine ve kızına iyi bak  :wave:

melek-çağlar

haklısın akşama kadar yoruluyoruz akşam olunca uzanmak istiyor insan. çabuk yoruluyorum bende senin dediğin gibi

güle güle canım :hello:

izemsevi

hilalcim iyi günler ben yazarım 5ten sonra bende hafta içi çok az dairede iş yapıyorum sağolsun kendi müdürüm beni zorlamıyor ama hafta sonu gittiğimde o birgün beni mahvediyor devamlı ayakta durduğum için

izemsevi

DOĞUM İZNİ
Halen yürürlükte olan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 104. maddesine göre; hamile olan memura doğumdan önce 8 hafta ve doğumdan sonra 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta ücretli izin veriliyor. Çoğul gebelik halinde, doğum öncesi izin süresine iki hafta ekleniyor.

Memurun istemesi ve doktor onayıyla, doğumdan önceki 3 haftaya kadar çalışması mümkün. Bu durumda, kullanılmayan doğum öncesi ücretli izin süreleri, doğum sonrası izne ekleniyor. Buraya kadar belirttiğimiz hususlar tasarıda da aynen korunuyor.
Tasarının doğum izni konusunda getirdiği yeniliklerden birisi, 'erken doğum' nedeniyle kullanılamayan sürelerle ilgili. Buna göre, doğumun erken gerçekleşmesi nedeniyle kullanılamayan doğum öncesi izinler, doğum sonrası izne eklenecek.
Tasarıda ayrıca memur eşi, doğumda veya doğum iznini kullanırken ölen memurlar içinde yeni bir düzenleme yer alıyor. Buna göre; doğumda veya doğum izni kullanılırken annenin ölümü halinde, isteği üzerine memur olan babaya anne için öngörülen süre kadar izin verilecek.

Tasarı, eşi doğum yapan erkek memura verilecek 'babalık izni' süresinin de 3 günden 10 güne çıkmasını öngörüyor.

EMZİRME İZNİ Özellikle doğumdan sonraki 6 aylık süreçte bebeğin anne sütü alması, bağışıklık sisteminin gelişmesi açısından son derece önemli. Bu belirlemeden hareketle, birçok çağdaş ülkede değişik adlar altında emzirme izni uygulanıyor.

Emzirme izni, halen 1 yıl süreyle ve günde 1,5 saat olarak uygulanıyor. İznin kullanılacağı saati bayan memurun tercih hakkı bulunuyor. Tasarı, emzirme izni ile ilgili bu esaslara dokunmaksızın, saat yönünden bir değişiklik öngörüyor. Buna göre; emzirme izni ilk 6 ay için günde 3 saat, ikinci 6 ay için günde 1,5 saat olacak. Memurun süt iznini kullanacağı saat aralığının yanı sıra günde kaç kez kullanacağını tercih hakkı olacak.

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

burcu MELEK

selam kızlar nasılsınız biz geldik kızımla dün akşam cokmisafirim vardı komsular geldi cok yoruldum sabahta yine komsullarla kahvaltıdaydım hamur yoyurdum cok yorgunum  :'(

kıyamam yaa :aferin: burcum dinlen canım ya okadar yorma kendini ,iyiyiz bizde çok şükür cnm annemler vardı bugün gittiler ancak girebıldım foruma sen ne yaptın hastaneye gittinmi yakın zamanda?
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

burcu MELEK

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 14 Nisan , 2011, 13:12:06
kıyamam yaa :aferin: burcum dinlen canım ya okadar yorma kendini ,iyiyiz bizde çok şükür cnm annemler vardı bugün gittiler ancak girebıldım foruma sen ne yaptın hastaneye gittinmi yakın zamanda?
ne güzel canım sevindim senin adına annenle özlem gidermişsindir. gittim canım pazartesi bebyime kesin kız dedi birde bircık kiloluynuş sezeryan olacaksın dedi .tahlil sonuçlarımı henüz alamadım esim gelip götürse gidicemde hala bos zaman bulamadı sen naptın en son nezaman ugradın doktora nasıl gidiyor bakalım

burcu MELEK

bu arada sakamaka derken 64 günümüz kaldı ayyyyyyy cok heyecanlandım simdi artık bebeyimin cicşlerini yıkamalıyım  :muzz:  :muzz:  :muzz:   :muzz:

Ayy CANIM YA KIZ olacak demek sonunda kesin birşey söylemişler maaşallah bizde annemle kıyafetleri yıkadık bebeğin ütüleyip yerleştirdik.bu arada daha çok erken değilmi ya kilolu olacak bebek sezeryam doğum olacaksın demiş ya kaç kıloymuş bebeğinki böyle dedi.ben en son 28.haftada gittim 1300grmdı