2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

FeHi

Sevalcim benimde 5 kilo fazlam varmış dr öyle söyledi bende yediklerime dikkat ediyorum ekmeği fazla yemiorm az ama sık sık yiyorum dr vitamini de kesti onun yerine magnezyum calsium sandoz ve demir ilacı kullanıyorum

Shadowqueen

Selam güzellikler nasılsınız bakalım? Ben bitmiş durumdayım çünkü saatlerdir sırf kayınvalidemin dır dırından kurtulmak için ütüleri bitirdim. Şimdi de keyif nescafesi içiyorum  :k06: :k06:

Shadowqueen

Alıntı yapılan: FeHi - 13 Nisan , 2011, 14:12:07
:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Sormayın rüyalarıma girio artık doğum stresi
Aytencik Adanadaydım ailemin yanına gittim, Kızkardeşimin doğumuna denk geldi bide gidişim çifte mutluluk oldu teyze oldum

Selam tatlım, hayırlı olsun yiğenin Rabbim analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inş.  :amin:

Darısı bizlere sağlıkla  :nazar:

Shadowqueen

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 13 Nisan , 2011, 15:26:31
kızlar moralim bozuldu şuanda  :'(

öğrendimki çalıştığım şirket Şubat ayında çıkış yapmışlar ssk ödenmiyomuş  :crybaby2:

Canım öyle birşey yapmaları yasak sen onları ssk ya şikayet et bakalım ne kadar ceza yiyorlar. Bence hiç onlara bişi demeden ara ssk bölge müdürlüğünü gelsinler baskın yapsınlar yazık ya çok ayıp çokkkk. Sanki sen izin yaptığında onlardan para çıkacak  :violent1: :violent1: :violent1:

FeHi

Alıntı yapılan: Shadowqueen - 13 Nisan , 2011, 15:49:30
Selam güzellikler nasılsınız bakalım? Ben bitmiş durumdayım çünkü saatlerdir sırf kayınvalidemin dır dırından kurtulmak için ütüleri bitirdim. Şimdi de keyif nescafesi içiyorum  :k06: :k06:
Gizemim canım hoşgeldin afiyet şeker olsun bitanem senin kaynana beni deli edio bak  :caca: Kıs kıyamam gebe gebe iş yapıon filan

Aytii

Alıntı yapılan: Shadowqueen - 13 Nisan , 2011, 15:54:08

öğrendimki çalıştığım şirket Şubat ayında çıkış yapmışlar ssk ödenmiyomuş  :crybaby2:

Canım öyle birşey yapmaları yasak sen onları ssk ya şikayet et bakalım ne kadar ceza yiyorlar. Bence hiç onlara bişi demeden ara ssk bölge müdürlüğünü gelsinler baskın yapsınlar yazık ya çok ayıp çokkkk. Sanki sen izin yaptığında onlardan para çıkacak  :violent1: :violent1: :violent1:

hoşgeldin canım. Hilalin demesi gibi kaynanana bariz kılım şuanda  :-\ 6 ayın içindesin hatta bitti sayılır ve sana ağır iş yaptırıyo. ayakta durmak zor bi hamile için  :sad1: vallahi gelecem Zonguldağa he  :caca:

ben sgk yı arıcam bi yarım saat içinde o zaman arayın dediler bana. sorcam bakalım izindeyken nasıl oluyo bu ödeme işleri umuyorumki bana bilgi verirler  :-\

FeHi

Alıntı yapılan: Shadowqueen - 13 Nisan , 2011, 15:52:32
Alıntı yapılan: FeHi - 13 Nisan , 2011, 14:12:07
:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Sormayın rüyalarıma girio artık doğum stresi
Aytencik Adanadaydım ailemin yanına gittim, Kızkardeşimin doğumuna denk geldi bide gidişim çifte mutluluk oldu teyze oldum

Selam tatlım, hayırlı olsun yiğenin Rabbim analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inş.  :amin:

Darısı bizlere sağlıkla  :nazar:
Saol Bitanem cANIM GİZEMİM
Ayten Gizemin dediği gibi sana şikayet hakkı doğuo nasıl böyle bişi yaparlar habersiz kelamsız bak sinir oldum şimdi  :violent1:

Shadowqueen

Alıntı yapılan: FeHi - 13 Nisan , 2011, 15:54:22
Alıntı yapılan: Shadowqueen - 13 Nisan , 2011, 15:49:30
Gizemim canım hoşgeldin afiyet şeker olsun bitanem senin kaynana beni deli edio bak  :caca: Kıs kıyamam gebe gebe iş yapıon filan

Hoşbulduk tatlım sende hoşgeldin, ya görseniz melek yüzlü konuşması falan mest eder herkese beni savunur. Ama o iş yaparken ben oturayım veya bilgisayarda olayım bakışıyla konuşmaları le insanı deli eder. Dün 200 metre kare evi temizledik ve misafir gelecek diye pasta çörek yaptım, bugün bırak biraz dinleneyim dimi, kalkmış bana diyor ki ütüler duruyor sen başla bende devam ederim 3-4 gündür yapamadın diyor sinirden kalktım hepsini yaptım ama belim koptu anlatamam. Eşimde sonra İstanbula gidince neden dönmek istemiyorsun diyor işte bu yüzden. Benim melek anneannem 66 yaşında ama bana kıyamaz yalvarırım yardım edeyim diye sen hamilesin iş yaptırmam der offf offff kendi kız evimi özlüyorum  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

Aytii

ya canım giriş çıkış yapıyolar tazminat ödememek için  :-\ 1 sene içinde birkaç kez giriş çıkış oluyo ki çıkarırlarsa işten tazminat ödemeyecekler akıllılar  :cildir:

izemsevi

az iş vardı yaptım geldim valla canım ben düğünden sonra baya kilo almıştım hilal sonra verdim yeniden aldım ve hamile kaldım 73.600le hamile kaldım 78.500 şuan ama son bir haftadır iştahsızlık var bide benim boyumda yok öyle fazla uzun değilim işte1.60 inşallah hepsi bebişin olur kiloların.

izemsevi

ayten giriş çıkışı birgün yapar öyle tamamen sgk dan çıkartamaz sen çalışıyorken çıkartırsada acayip cezası var siğortasız işçi çalıştırıyor sonuçta şikayet et gelsinler canım öyle şeymi olur bu arada gizemcim bende çok sinirlendim zaten bir senin birde burcunun kayınvalidesi beni deli ediyor ya bunlar hamileliği ne sanıyor borumu bu hamilelik ya  :caca: :caca: :caca: :caca:

Shadowqueen

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 13 Nisan , 2011, 15:56:43
Alıntı yapılan: Shadowqueen - 13 Nisan , 2011, 15:54:08

hoşgeldin canım. Hilalin demesi gibi kaynanana bariz kılım şuanda  :-\ 6 ayın içindesin hatta bitti sayılır ve sana ağır iş yaptırıyo. ayakta durmak zor bi hamile için  :sad1: vallahi gelecem Zonguldağa he  :caca:

ben sgk yı arıcam bi yarım saat içinde o zaman arayın dediler bana. sorcam bakalım izindeyken nasıl oluyo bu ödeme işleri umuyorumki bana bilgi verirler  :-\

Buyur gel canım çok memnun olurum  :k06: Valla idare edebildiğim yere kadar edicem baktım edemiyorum çok daraltıyor İstanbul yolları taştan  :ehi: Ayrıca canım sgk dan izindeyken para alabilmen için izne ayrılmadan önce çalışıyor olman lazım yani sana haber vermeden çıkış yaptıkları için maalesef doğum iznin olmayacak. Bu yüzden şikayet et ve hakkını ara.Senin yasal süreç hakkın olan 16 haftalık izninde zaten şirketin cebinden 1 krş çıkmıyor ki neden böyle bir terbiyesizlik yapmışlar? Sen yokken yerine birini alırlardı sen geri dönünce de sana derlerdi artık çalışmak istemyioruz diye o zaman çıkış verirlerdi sende paşalar gibi doğum izin paranı alırdın sgk den

Aytii

Alıntı yapılan: izemsevi - 13 Nisan , 2011, 16:08:14
ayten giriş çıkışı birgün yapar öyle tamamen sgk dan çıkartamaz sen çalışıyorken çıkartırsada acayip cezası var siğortasız işçi çalıştırıyor sonuçta şikayet et gelsinler canım öyle şeymi olur bu arada gizemcim bende çok sinirlendim zaten bir senin birde burcunun kayınvalidesi beni deli ediyor ya bunlar hamileliği ne sanıyor borumu bu hamilelik ya  :caca: :caca: :caca: :caca:

bence kaynanalarının çocuklarını leylekler getirdi oyüzden  :ehi: :ehi: :ehi:

Shadowqueen

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 13 Nisan , 2011, 16:03:51
ya canım giriş çıkış yapıyolar tazminat ödememek için  :-\ 1 sene içinde birkaç kez giriş çıkış oluyo ki çıkarırlarsa işten tazminat ödemeyecekler akıllılar  :cildir:

Tatlım benim eşimin eski iş yeride öyle yapıyordu ben sgk dan öğrendim giriş çıkışları ceza almamak için maksimum 1 günlük yapabilirler bunda da senin tazminat almana engel olacak bir durum olmaz. Ama senin şikayetin üzerine ceza almayı göze alıp 1 günden fazla çıkış gösteriyorlarsa maalese alamıyorsun canım tazminat istersen e-devlet şifreni alda netten bir bak sgk prim yatışlarına aksi bir durum varsa bence bekleme şikayet et yoks doğum izin paran gider  :sad1: :sad1:

Shadowqueen

Alıntı yapılan: izemsevi - 13 Nisan , 2011, 16:04:02
az iş vardı yaptım geldim valla canım ben düğünden sonra baya kilo almıştım hilal sonra verdim yeniden aldım ve hamile kaldım 73.600le hamile kaldım 78.500 şuan ama son bir haftadır iştahsızlık var bide benim boyumda yok öyle fazla uzun değilim işte1.60 inşallah hepsi bebişin olur kiloların.

Tatlım bende 75 ile hamile kaldım şimdi 79 kiloyum ama ben 1 ayda 4 kilo aldım maalesef o yüzden çok geliyor bana, bundan sonra umarım doğuma kadar daha az alırım yoksa benim belim kaldırmayacak fazla kiloyu şimdiden zorlanıyor.

Ayrıca tatlım benim kayınvalidemin 2 hamileliğide çok kötü geçmiş 9 ay serumlarla mide bulantısından o yüzden benim hamileliğim ona çok kolay geldiği için böyle işkence ediyor herhalde. Ona diyorum sesim çıkmıyor olabilir ama benimde çok ağrılarım sıkıntılarım oluyor diyorum o kadarda olacak diyor  :caca: :caca: :caca: