2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

Aytii

yani normal doğum çok kolay olsa zaten kimse korkmazdı bu kadar doğumdan :) ama dünürüm sen dediğimi yap bak son ayında bol bol Medine hurması ye doğumu kolaylaştırırmış sancın gelincede biliyosan Ayetel kursi + Felak + Nas surelerini oku onlarda doğumu kolaylaştırır diyolar. ben inanıyorum bunlara. Allahım normal doğumu nasip ederse bende bu duaları kayınvalideme okutucam ben kendim ezberlesemde o anda unuturum heralde  :-\ yani başkasıda okusa olurmuş. birde ben Hz. Fatıma nın çiçeğini kullanıcam inşallah doğumda onuda okuyup suyun içine koycam o suyun içinde açılınca rahimde açılırmış. Rabbim işte her birşeyin kolaylığını veriyor  :amin:

Aytii

onu doktor anlar Seval ve gereken müdahaleyi yapar diye düşünüyorum. zaten öyle olduğunda suni sancı veriyorlar. suni sancıda açıyor çatıyı

izemsevi

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 24 Mart , 2011, 13:35:00
normal doğum çok kolay diye birşey düşünmüyorum ki zaten belki sezeryandan dahada zor olacak .sadece doğal ve vücut sağlığı için olması gereken o .yinede tercıh sunuyorlar sana normalmi,sezeryanmi diye?er yada gec bir tercih yapmak zorundayız bizde onun için,tercıh asamasına geldiğimizde ne yaparız nasıl yaparız diye onu konuşuyoruz zaten

pisicik canım zaten o aşamaya geldiğinde drun seni yönlendirecektir diye düşünüyorum sunni sancının hiç iyi bir şey olmadığını çok kişiden duydum normal sancı ara ara geldiği için o çok zorlamıyormuş ama sunni sancıda devamlı geliyor buda anneyide bebğide çok yoruyormuş normal doğum yapacaksan bence sunni sancı kesinlikle düşünme kendi sancınla doğuma girmeni tavsiye ederim. allah hepimize sağlıklı ve hayırlı doğumlar nasip etsin. :amin:

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 24 Mart , 2011, 13:39:06
yani normal doğum çok kolay olsa zaten kimse korkmazdı bu kadar doğumdan :) ama dünürüm sen dediğimi yap bak son ayında bol bol Medine hurması ye doğumu kolaylaştırırmış sancın gelincede biliyosan Ayetel kursi + Felak + Nas surelerini oku onlarda doğumu kolaylaştırır diyolar. ben inanıyorum bunlara. Allahım normal doğumu nasip ederse bende bu duaları kayınvalideme okutucam ben kendim ezberlesemde o anda unuturum heralde  :-\ yani başkasıda okusa olurmuş. birde ben Hz. Fatıma nın çiçeğini kullanıcam inşallah doğumda onuda okuyup suyun içine koycam o suyun içinde açılınca rahimde açılırmış. Rabbim işte her birşeyin kolaylığını veriyor  :amin:

evet cnm medine hurması yemeyı düşünüyorum.dediğin gibi son aya geldiğimde tabi:)yoksa erken doğuma yol açabılıyormuş.dediğin sureleride bılıyorum  şimdiden okuyorum zaten Rabbim hayırlısını versin hayırlı kolay doğum nasip etsın dıyede hergun dua edıyorum

sevalcim biliyorum suni sancının nekadar feci oldugunu ama açılma olmayınca mecbur verılıyormuş ki ilk doğumda acılma dediğiniz gibi 3-4 cm olup kalabılıyormuş çoğu bayanda ilk gebeliğimiz oldugundan bilmiyorum ya sadece her gece ruyama gırıyor haftaya 7. aya giriyorum hayırlısıyla ve insan yaklastıkca istemesede düşünüyor şu doğum olayını elımde değil
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

Aytii

dünür nasıl görüyosun peki rüyanda? bende 2 kere gördüm tam hastanenin içine giriyorum uyanıyorum rüyamdan  :k06:

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

aytim hep doğurmuş olarak görüyorum yani doğumun nasıl oldugunu göremıyorum bir türlü :k06: yada doktorumla konusuyorum sezeryanmı normalmı olacak falan dıye .yani net ve kesın şeyler görmuyorum .bakalım kafam çok karışık acaba izmire gidip ordamı doğum yapsam bıle dıyorum yani :dontknow:

neyse kızlar boş gunum bugun alışverıse cıkıyorum ben balık alacagım akşam içinde gelınce görüşürüz öptüm sizi
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

izemsevi

pisicik canım seni anlıyorum ben mesela evlenmeden öncede hep ilerde evlenirde hamile kalırsam sezeryan olucam derdim ama herşeyi rabbim bilir normal doğum yapmam gerekirse rabbim bana onu nasip etdiyse oda olur ama illa normal doğum yapcam diye kendimi zorlayıp kasmıyorum kimi sezeryan sezeryan diyor son anda bebk erken geliyor ve normal doğuyor geçenlerde salağın biri bana nasıl doğurcan dedi bende sezeryan dedim tabi normal doğum kıç ister dedi (o tabi kıç yerine farklı bir şey kullandı ben yumuşattım siz anlamışsınızdır.) bende normal yapacağım diye kıçımın her köşesini yırtamam bu güç göstergesimi dedim sonuçta sağlık ve riske atılmaz ama cahil çok kişi var bunu güç göstergesi sayan dedim ve salak sesini kesti.azının payını aldı oturdu. :muzz: :muzz:

melek-çağlar

izemsevi

melek-çağlar

iyiyim canım bende kötü bir hafta geçirdim kaç gündür giremedim siteye

izemsevi

Aytii

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 24 Mart , 2011, 13:52:15
aytim hep doğurmuş olarak görüyorum yani doğumun nasıl oldugunu göremıyorum bir türlü :k06: yada doktorumla konusuyorum sezeryanmı normalmı olacak falan dıye .yani net ve kesın şeyler görmuyorum .bakalım kafam çok karışık acaba izmire gidip ordamı doğum yapsam bıle dıyorum yani :dontknow:

neyse kızlar boş gunum bugun alışverıse cıkıyorum ben balık alacagım akşam içinde gelınce görüşürüz öptüm sizi

bende bir keresinde sancı odasında beklerken gördüm kendimi sonrada hastanenin kapısından girerken ama uyandım işte  :k06:

sana iyi alışverişler canım. büyük balık alma sakın buzlu oluyo onlar sağlıksız istavrit veya sardalya varsa  :icon_thumright: görüşürüz  :opucuk:

melek-çağlar

patronlarımdan birinin eşi vefat etti, diğeri mide kanaması geçirdi acilen yarın ameliyat oluyor yoğun br haftaydı :y25:

Aytii

hoşgeldin Melek

geçmiş olsun patronlarına  :-\ Allah şifa versin  :amin:

melek-çağlar