2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

Aytii

Gizem senin doğum belirlendimi bu arada  :icon_scratch: tarihi felan?

izemsevi

benim şuan 17+6 inşallah yarın 18 haftamıza gircez kızımla iş yerinde 3arkadaşın eşi hamileydi 2si geçen hafta doğum yaptı biri nisan başında onları gördükçe ve beişleri kızımla bizi hayal ediyorum allah hepimize kucaklarımıza almayı nasip etsin hareketlerinide böyle bir an önce hızlı hissetmek istiyorum.

Shadowqueen

Alıntı yapılan: ๑ Ằyт¡¡ ♡♥♡ ÕģµZ ๑ - 08 Mart , 2011, 13:39:02

Canım buradaki doktor benim için geçici olduğundan ötürü ona sormadım zamanını çünkü doğumu İst de yapacağım ya, 23 martta kontrole gidince belli olur doğum zamanım. Bana çok dua edin bu bebeğimi Rabbim sağlıkla bana bağışlasın umarım detaylıda birşey çıkmaz  :amin: :amin: :amin:

Shadowqueen

SAT a göre doğum tarihim 22 temmuz gözüküyor birde sezeryan olacağım ya ona göre hesaplar herhalde doktorum cnm. Kızımın aslan burcu olmasını çok istiyordum olamicak sanırım  :dontknow:

izemsevi

gizem sen diğer bebğini detaylı ultrasonuna yine istanbuldamı girdin.

Aytii

Alıntı yapılan: Shadowqueen - 08 Mart , 2011, 13:41:08

Canım buradaki doktor benim için geçici olduğundan ötürü ona sormadım zamanını çünkü doğumu İst de yapacağım ya, 23 martta kontrole gidince belli olur doğum zamanım. Bana çok dua edin bu bebeğimi Rabbim sağlıkla bana bağışlasın umarım detaylıda birşey çıkmaz  :amin: :amin: :amin:

amin canım Allahım hayırlısını versin hepimiz için  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

Shadowqueen

Alıntı yapılan: izemsevi - 08 Mart , 2011, 13:40:56
benim şuan 17+6 inşallah yarın 18 haftamıza gircez kızımla iş yerinde 3arkadaşın eşi hamileydi 2si geçen hafta doğum yaptı biri nisan başında onları gördükçe ve beişleri kızımla bizi hayal ediyorum allah hepimize kucaklarımıza almayı nasip etsin hareketlerinide böyle bir an önce hızlı hissetmek istiyorum.

Amin canım cümlemize nasip olur inş.  :amin: :amin:

Shadowqueen

Alıntı yapılan: izemsevi - 08 Mart , 2011, 13:42:34
gizem sen diğer bebğini detaylı ultrasonuna yine istanbuldamı girdin.

Canım o zaman İst de yaşıyordum zaten evet orada girdim detaylıya kendi doktorum çok şaşırmıştı böyle bir sakatlığı tespit etti diye, normalde çok zor tespit edilirmiş, Allah'ım bebeğimi aldı ama beni korudu canım.  :amin:

izemsevi

kızlar sat göre benim 8agustos gözüküyor ama sezeryan istiyorum acaba sezeryanda ne kadar önce alıyorlar bir arkadaşınkini 13gün önce aldılar siz duydunuzmu hiç.

Shadowqueen

Alıntı yapılan: izemsevi - 08 Mart , 2011, 13:46:08
kızlar sat göre benim 8agustos gözüküyor ama sezeryan istiyorum acaba sezeryanda ne kadar önce alıyorlar bir arkadaşınkini 13gün önce aldılar siz duydunuzmu hiç.

Canım bebeğin gelişimine göre değişiyor, mesela bebek gelişimi durmuşsa 15 gün önce alabiliyorlar veya suyu azalmışsa. Ama gelişimini normal devam ediyorsa tam zamanında bile alabilirler. Yani bebişlerimize göre aslında ama doktor tahmini olarak 1 ile 2 hafta oynar diyor bakalım bende 23 martta öğrenicem

Shadowqueen

Alıntı yapılan: izemsevi - 08 Mart , 2011, 13:46:08

Benim bir arkadaşın suyu azalmıştı plesentada 36.cı hafta bitiminde sezeryan yaptılar

Shadowqueen

08 Mart , 2011, 13:49:59 #1256 Son düzenlenme: 08 Mart , 2011, 13:52:03 Shadowqueen
4-5 haftalık gebeliklere 1 aylık denilir
8-9 hafta bittiğinde 2 ay bitmiştir
12-13 hafta bittiğinde 3 ay bitmiştir
16-17 haftalar bittiğinde 4 ay bitmiştir
20-21 haftalar bittiğinde 5 ay bitmiştir
24-25 haftalar bittiğinde 6 ay bitmiştir
28-29 haftalar bittiğinde 7 ay bitmiştir
32-33 haftalar bittiğinde 8 ay bitmiştir
36 hafta bittiğinde 9 ay bitmiştir ve son aya girilmiştir. (Doğum 9 ay değil 10 ay gibi oluyor bu durumda)
40 hafta bittiğinde --> 9 ay 10 gün denilen yani toplam 280 gün tamamlanmıştır bu da 40 hafta eder.

Tekrar belirtmekte fayda var ki hangi ay bitti hangi aya girdim gibi sorularla kafa karışıklığı yaşamanıza gerek yoktur, önemli olan ay hesabı değil hafta hesabıdır çünkü gebelikte herşey haftalara göre yapılır ve haftalara göre hesaplanır. Gebelik toplam 40 haftadır. Doğumların çoğu 38-40 hafta arasında gerçekleşir. Bazen günü geçenlerde 41 haftada doğum gerçekleşir. Bunlar hesaplanırken de son adetinizin başladığı ilk güne göre hesaplanır.

AŞI TARİHLERİNİ ARAŞTIRIRKEN BULDUM  :icon_thumright:

hümeyra_t_e

Alıntı yapılan: Shadowqueen - 08 Mart , 2011, 13:49:59
36 hafta bittiğinde 9 ay bitmiştir ve son aya girilmiştir. (Doğum 9 ay değil 10 ay gibi oluyor bu durumda)
40 hafta bittiğinde --> 9 ay 10 gün denilen yani toplam 280 gün tamamlanmıştır bu da 40 hafta eder.

Tekrar belirtmekte fayda var ki hangi ay bitti hangi aya girdim gibi sorularla kafa karışıklığı yaşamanıza gerek yoktur, önemli olan ay hesabı değil hafta hesabıdır çünkü gebelikte herşey haftalara göre yapılır ve haftalara göre hesaplanır. Gebelik toplam 40 haftadır. Doğumların çoğu 38-40 hafta arasında gerçekleşir. Bazen günü geçenlerde 41 haftada doğum gerçekleşir. Bunlar hesaplanırken de son adetinizin başladığı ilk güne göre hesaplanır.

teşekkürler canım.o zamn benim 6. ayım bitmiş oluyo 26.haftamdayım çünkü

izemsevi

ben şuan tam aradayım4.5 aylık yani :k06:

Shadowqueen

Alıntı yapılan: afra024 - 08 Mart , 2011, 14:00:03
Alıntı yapılan: Shadowqueen - 08 Mart , 2011, 13:49:59

teşekkürler canım.o zamn benim 6. ayım bitmiş oluyo 26.haftamdayım çünkü

Sanırım öyle canım ama tabiki yine hafta takibi yapmak en iyisi deniliyor  :icon_thumright: Maşallah canım meleğine  :nazar: