emzirme sorunu?

Başlatan Dilek&Yusuf, 21 Eylül , 2010, 13:20:40

« önceki - sonraki »

Dilek&Yusuf

göğsümde yara çıkmıştı bebeğimi yine emzirdim ama tam bşaltamıyodu göğsümü 10 dk falan emyordu çok acıyodu çünkü dayanamıyodm şimdi üst tarafta sertlik oluştu sütümde azaldı var ama esksi kadar değil emzirdktn sonra göğsüm çok ağrıyor yarada geçmedi o sertliği geçirmek için veya sütümn eskisi kadar olması için ne yapabilirm düzelmezmi

Balböceği

Cnm ne zaman dogum yaptin sen  :k06:

Allah anali babali buyutmeyi nasip etsin cnm   :amin: gecmis olsun bu arada  :flowers:

Dilek&Yusuf

çok sağol :flowers:bugün tam bir aylık oldu bebeğim 21 ağustosta doğum yapmıştm fazla giremedim nete sen ne yapıyorsun nasılsn görüşmeyeli

Balböceği

Masallah cnm ya  :nazar: :nazar: :nazar:

Ne guzel bizde iyiz sukur  :amin:

Dilek&Yusuf

bebiş nasıl bi sorun yok inş.

fıstık

canım sık sık ılık duş al yada fazla sıcak olmayan bi suyla havluyu ıslatıp göğsünün üzerine koy biraz beklesin ve elinle sağmaya çalış şişlik geçecektir

merak etme bendede oluyordu yavaş yavaş ov göğsünü ve elinle sağ pompa daha fazla acıtır bebek nekadar sık emerse ve sen nekadar sık sağarsan

sütünde o kadar çoğalır

Balböceği

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

ay bende lohusalik boyunca ondan cektigimi dogumda cekmedim  :y25: krem falan biseye yaramiyor sik sik ilik suyla dus aldim bebek emmeye alisinca yaralarimda gecti yavas yavas  :( anca boyle canim biraz sabret gececektir  :dontknow: bu aralar kizim isiriyo uclar gene yara yapiyo  :icon_scratch:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

Dilek&Yusuf

tşk ederm arkadaşlar hiç fayda etmiyor kremler yaralara  o şişlik de geçmiyor bi türlü

gülay t.

Dilekcim hayırlı olsun bebişin.  Canım ya sağarak veya bebeği emzirerek muhakkak boşalt göğüslerini  aksi akdirde bu şişlik devam ederse süt düğümlenmesi olur ve o zaman ağrısı çok daha fazla olabilir. Olabildiğince sıcak suya bir bez batırıp göğsüne koy, ve şişlik olan göğsüne bol bol masaj yap. Bir de biryerde okumuştum şişkin göğsünü ucundan tutarak birkaç kez sallamak da işe yarıyor ben denemiştim . Birikmiş sütün dağılmasını sağlıyor ama hemen geçmeyebilir. Günde birkaç kez yap şişlik geçene kadar.

pinar79

bendeki sorun acaba başkalarında var mı diye düşünüyorum ve bi çare bulamadım.benimde emzirirken mememde yaralar oluştu buna rağmen bebeğimi emzirmeye devam ettim bebeğimi 2 aylıkken çocuk dr. kontrole götürdük.dr. bana emziriyormusun dedi bende evet dedim.o zaman göğsünü sık sık karbonatlı su ile sil bebek mikrop kapmasın dedi.karbonatlı su ile çok değil 2 gün sildim sonra yara olan meme ucumda yaranın daha derinleştiğini farkettim bidahada yapmadım ama bebeğim o mememi almak istemiyodu bende uyuyunca kandırıp veriyordum ama oğlum 1 yaşında artık kanmıyor ve 3 haftadır o mememi almıyor.uykuda bile anlıyor.şimdi napcamı şaşırdım sağmaya çalışıyorum çok zor .bana akıl verin lütfen

gülay t.

Canım diğer göğsünü alıyorsa onu emzirip almadığı göğsünü de sağarak vereceksin gibi görünüyor. Ama hep emzirmeyi dene ara ara  bir süre sonra tekrar alabilir. Küçükken kızım sağ göğsümü emmek istemiyordu ama şimdi çok şükür emiyor bir süre sonra alıştı yeniden sen de denemeye devam et .